1 gunde 2 kaza gecirdim :d

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında savas ozdemir tarafından paylaşıldı.

1. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

gecen yaz kardesimin 100cc lik cup una atladim biraz takiliyorum bir cami var onu genisce viraj gibi 1 2 kez gectim o gunlerde yaz kuran kursu aktif oldugu icin coluk cocuk vardi geri donerken yani tam viraja girerken kucuk kizin biri yola atladi sanirsam kopekten korktu bi anda oldu o anda gidonu kirinca yonum degisti ve duvara yoneldim once arka frene asildim arka patir patir atinca da on frene yoneldim duramayacagimi anlayinca on fren yardimiyla motoru yatirdim allahtan hizim 40 km den fazla degildi yerde suruklendikten sonra ve kafami betona pes pese carpinca kaskin onemini tekrar anlamis oldum kafamda kaskim ve sirtligim vardi genelde dizlik ve eldiven de kullanirim ama nedense almamistim . dustukten sonra kirilan cin parmagim ve soyulan kol ve bacaklarim haricinde birseyim yoktu motorda bir iki grenaj kirigi ve aynam kirilmisti aynayi idarelik yerine oturttum ve cocuga baktim ve iyiydi carpmamistim yani bir iki adam yanima geldi birseyin varmi falan fistik hic birine bakmadan atladim motora biraz ugrastan sonra calisti ve siz simdi olana bakin o esnada sokto oldugum icin birazda korku vs. algilama ozelligimi yitirmistim sanki kaza yaptigim yerden daha 200 mt uzaklasmistim ki ayna yerinden cikti ve yere dustu bnde neden bilmem frenlere asildim o esnada hata yaptigimi anladim ama ec kalmistim abi de sagolsun ani fren yapti 1 takla attirdi bana kostu yanima tuttu elimden birseyin varmi diye sordu dedim elimi birakirsan bir seyim yok parmak gitti zaten dedim .. motorun zaten ustune binip gidilcek hali yoktu bndede kalmamisti bi andan guluyorum bi andanda da kendime kiziyorum ama hala yasiyorum :D lutfen korumasiz motora binmeyin binerseniz de dikkatli olun ben az daha kucucuk bi cana mal oluyodum gercekten dusununce bile tirsiyorum kucuk yan yatmalarda bile kendinize gelin hemen binmeyin motora bn sansli idim ama her zaman boyle olmaz sevgiler ve saygilar..

2. Okyay Şahin

Okyay Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

savas ozdemir bunu beğendi.
  3. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

eyvallah kardesim bu olay gecen yaz basima gelmisti bende paylasayim dedim :)

4. Okyay Şahin

Okyay Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Doğru. Dikkatli okumamışım yazının başlığında da belirtmişsin zaten. O zaman değiştireyim Allah beterinden korusun seni kazasız belasız sürüşler dilerim :)

5. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

sagolasin abim kaza geliyorum demiyo ya ansizin cikiyo karsimiza :)

6. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın. hani aklının 3 saniye önce olmadığı yere gitmeme meselesi varya, işte anlatılan bu. allah korumuş. inşallah tekrar yaşamazsın.

7. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

senol abimiz ne der aceba bu mevzuya kizarmi ne yapar merak ediyorum dogrusu :D

8. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence açtırma kutuyu, söyletme kötüyü :D

Uyuyan devi de uyandırma...

savas ozdemir ve goksel ozdogru bunu beğendi.
  9. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

ahahh :D

10. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol Abi: "Ölmek için başka araç kullanın, motosikletten daha çabuk ve kolay öldüren aletler var. Lütfen onlara yönelin."

Savaş Bey hakkınızda fazla bilgi yok ancak bazı şeyleri bilmek için tecrübe etmek gerekmez. Geçmiş olsun :(

11. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

tesekkurler guzel kardesim allah hepimize uzun omurler versin insallah ama ben ufak tefek seylerden kendime ders cikarmaya pay bicmeye calisiyorum belki o gun duserek kaskin onemini tamamiyle idrak etmemis olsaydim ( kisa mesafe ve dusuk rr vs.) bugun motosiklet kullanirken kask takmiyacaktim.. dile getirmek istedigim sey duse kalka ogreniyoruz .. :)

12. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Gecmis olsun

13. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim de dile getirmeye çalışmaya şey "Düşe kalka öğrenmeyelim." bazı şeyleri bilmek için tecrübe etmek gerekmez dememdeki kasıt da budur. Ben de bu işe başlarken sizin gibi düşünüyordum ama kısa zamanda bu işin böyle doğru olmayacağını anladım. Temelleri doğru atın, doğru bildiğiniz bir çok yanlış var. Temele bunları atarsanız bu inşaat bir gün yıkılır. Ki ben 40bin km tecrübe sahibi çaylak birisiyim. Tecrübeli birisi çok daha kati şeyler söyleyecektir.
    Teşekkürler.

14. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

aynen armagan kardesim ben seni yanlis anlamisim sanirim simdi bazi seyleri yasarak ogreniyoruz ama bazi seyleri de egitimle ogrenmemiz gerek aslinda ornegin kirmizi isikta gecilmemesi gerektigini kirmizi isikta gecerek kaza yapip da biyerimizi kirmamiza gerek yok bnm anlatmak istedihim seyler biraz daha ince seyler ornek olarak 2 teker uzerinde denge kurmayi ogrenmek gibi dusunebiliriz :)

15. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Ya da 2 teker üstünde dengede durmayı iyi bir eğitimle ve doğru teknikle "düşmeden ve düşecek duruma girmeden" öğrenmek de olabilir.