10.000 tl'ye kadar tavsiye edebileceğiniz sıfır veya 2.el racingler

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında İbrahim.Sert tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim.Sert

İbrahim.Sert Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. bir motor alma düşüncem var 10 bin tl max sınırım. tecrübelerinize dayanarak bu aralıkta bana racing motor tavsiye edermisiniz.Şöylede bir durum varki yani yeni başlıyorum motor gücü olarak kaçlık olması gerektiginide söylermsnz? yardımınıza ihtycm var şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklete yeni başlıyorsunuz ve hemen bir race ve 10 bin TL ye kadar
    Nasıl yani,
    Tecrübeniz yoksa neden hızlı bir motosiklet.
    Gelin biz bu eyleme daha güvenli bir şekilde başlayalım ne dersiniz.
    Önce emeklemeyi öğrenin sonra yürümeyi sonra koşmaya çalışın.
    Ne dersiniz.

Ehliyetiniz varsayarak derim ki size
    www.lamatech.com adresini ziyaret edin.Bu sitedeki iletişim bölümünden Rahmi BARUTÇU'nun telefonunu arayın. "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın.
    Sonra biraz yürümeyi öğrenin.
    Motosiklet kullanmak pc oyununa benzemez.Çok basit bir eylem değildir.Dışarıdan davulun sesi hoş gelir ama eyleme başladığınızda kazın ayağının hiçde öyle olmadığını görürsünüz ve umarım eğitim almadan yola çıkıp bunu acı sızılarla tecrübe etmezsiniz.
    Bu para ile eğitiminizi, kafanızı koruyacak kalitede kask, Full korumalı kıyafet, ekipman ve yürümeyi öğrenmek için küçük cc bir race görünümlü motosiklet alarak değerlendirin.
    Mesela honda cbr 125, Kawasaki Ninja 250, Yamaha Yzf 125R gibi.

Ha derseniz sana ne kardeşim benim hayatımın bir anlamı yok ben ölmek için acı çekmek için motosiklete başlamak istiyorum derseniz size nacizane bir tavsiyem var
    O parayı bir hayır kurumuna bağışlayın ve kendinizi boğaz köprüsünden atın.İnanın adrenalin paçalarınızdan fışkırır.Suya düştüğünüzde beton etkisi yapacağı için de çok ciddi acılar çekerek zevkle ölebilirsiniz.
    Ama sanmıyorum bunu yapmak istediğinizi.
    Yanılıyormuyum.

3. İbrahim.Sert

İbrahim.Sert Yeni Üye

benimde düşüncem böylebişeydi race görunumlu motoru kucuk motorlar düşüncemi daha da destekledin teşekkür ederim. ve zaten egitim alma gibi bi düşüncemde vardı tavsiyelerin için saol. ama son birşey daha sormak istiyorum dediğin 50 cc'lik motor yolda giderken ben burdayım desin istiyorum bana bunu saglarmı yani motor sesi en azından 100 lük 150 lik bir motor gbi cıkarmı ?

4. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    ibrahim arkadaşım sende benim gibi acemisin =)
    büyük motorlar bizim için çok tehlikeli. Gerçekten bi bisiklet sürmeye düz gitmeye felan benzemiyo bu halt. Büyük motora binmeden önce küçük cclerle tecrübe kazanmak büyük motora geçince kesinlikle çok büyük avantaj kazandırır sürüş açısından. Herkesten duyacağın gibi yamayanın 125lik ybrleri yada hondanın cbflerin 150likleri var. hadi bunlar çok ufak derken ki gerçekten ufak değiller :) hadi bunlar ufak beni kesmez bende aslında moto gpde pilot olma şansım vardı da elimden tutan olmadı ben öğrenirim çok kısa sürede kendime güveniyorum dersen hyosung gtr 250 felan var yada kawasaki 250lik ninjalarda var ama 125lik yada 150likle başlamak daha iyi. ayrıca eğitim almak gerekir öyle deneme yarılma yoluyla öğrenmeye çalışmakta bi nevi hata sayılır :)

bence =)

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Eğitim, korumalı kıyafet, kask, ehliyet gibi konuları bir kenara bırakırsak (Şenol hoca açıklamış) alabileceğin spor görümlü motor Honda cbr 125 r dır. Başlangıç için güzel bir motor ve seni dilediğin yere götürebilir.

Bu arada şunuda söylemek isterim forumdan Ziya'nın (cbr 125) ve Göksel'in (ybr 125) motorları nı deneme fırsatım oldu..

Cbr, ybr ye göre daha hızlı seri su soğutmalı bir motor ancak kullanım rahatlığı olarak ybr çok rahat.

ybr ile hemen hemen her yol şartında ilerlenebilir diye düşünüyorum. cbr ın kullanımı daha zor kanısındayım.

ybr nin yeni modellerinin tipide güzel bence, tabiki cbr 125 gibi görünmüyor ama görüntü ilk etapta bence çok önemli değil.

Ses olayına gelince, bildiğim kadarıyla küçük cc li motorların hiç birinden 600 - 1000 cc lik ss lerden çıkan sesi alamazsın hatta yaklaşamazsın bile. Zaten en iyi motor sessiz motordur :)

6. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

Bana kalırsada 250CC lik motorları bir kenara bırakıp başlangıç için en ideal modeller olan ybr 125 yahut cbr 125 ile başlamalısın. ybr nin kullanımının rahat olduğu aşikar. cbr ise daha bir racing havası katıyor. Yalnız cbr için boy kilo oranının uygun olmasıda lazım bence. Yoksa uzun sürelerde sıkıntı yaşıyabilirsin.

7. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadasım al honda cbr 600f arkana bakma ilk zamanlar dikkat et yeter ;)

8. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Race ile devam edilecekse bence de önce temiz bir Cbr 125 ile başlamak gerekir.

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu yanlış, böyle önerilerde bulunmayın lütfen. Bizler insan kaybetmek değil, efendi ve eğitimli motosiklet sürücüleri kazanmak taraftarıyız.

Hasan İnceer ve Murat Özgörgen bunu beğendi.
  10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hah şöyle ya. Değil mi :) Cruiser seviyorum ama çok ses sevmiyorum arkadaş. Bende bu konuda yalnız mıyım diyordum. Mahalleye girdiğimde millet geldi yine şeytan icadı demeyiversin. Yolda zaten trafik, asfalt, rüzgar sesi yiyoruz bir de altmızdaki motosiklet bağırmasın arkadaş. Yüksek CC lere geçerken bir çekincem de bu ses işi olacak. SüperSport motosiklet tavsiyesi konusunu dapıtmadan söyleyeyim dedim içimde kalacak yoksa. En iyi motosiklet en çok ses çıkaran gibi bir algı var, yok arkadaş yok sevemedim işte.

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.
  11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklette sesi sevmeyebilirsin ama diğer insanların ne düşündüğü bence çok da önemli değil ve motosiklet de ses bence olmalı.

Çünkü bu kötü bir özellik değil aslında sizi biraz da koruyan bir özellik. Çünkü trafikte görünürlüğümüzü arttırmaya çalışıyoruz sürekli. Bunun yanında ses de eklenirse diğer sürücülerin sizin farkınızda olması önemli bence. Tabiki revizyon yapılmış egsozlar gibi deliler gibi bağırması değilde sadece ben burdayım demesi yeterli.

12. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    benim makinanaın sesi çeşme halkına yetiyor :)) cbr 600f çok memnunum

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dikkat edinde biri şikayetçi olmasın.Hem motoru trafikten men ederler hemde size 800 TL kitlerler.+Egzostu da sökmen için 7 gün süre verirler.Devamında mahkeme intikal eder konu ve çok ciddi para cezaları ödemek zorunda kalabilirsiniz.
    Var mı öyle örnek derseniz Bursa'da çok var.

14. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    onsuzda olmuyo be abi :D
    bi dysan bana hak verceksin diğerlerinden farklı böğürmüyo makina melodi gibi o yüzden ne ceza yassalar öderim :)

15. Hüseyin.Şenol

Hüseyin.Şenol Yeni Üye

arkadaşlar bu racing tarzı aprilia rs 125 gördüm cbr 125ten çok daha iyi gözüküyor ama sanırım parça problemi varmış servisi falan yokmuş diyolar tam bilmiyorum bunun 0 ı kaç lira eder ben bi tane 2008 model 5000 km buldum 7.500 istiyo bu para edermi şimdiden teşekkürler

16. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    boşver napcan aprillayı adamlar tipini güzel yapıyoki satılsın her zaman makina ve saşeye önem veririm bide arıza yaptığında parcca bulabilceğime bakarım cbr 125 ön planda benim için gerisi boş

17. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok komik ya motorsiklet ile alakalı forumların yarısı böyle mesajlarla dolu sorularda aynı cevaplarda aynı hatta buna benzer soruyu sanırım ben de sormuştum ilk alırken :) okuyunca nostalji yaptım birden. 10.000 tl ye racing. süper 1100xx var sahibinden.com da 99 model hemde 163 beygir zaten tum parayı ona verince kask mont almaya da para kalmaz nerden baksan 1500-2000 tl tutar bunlarda kaliteli alırsan dandiğe kaçsan 1000 tl ye gider. e bu paraya racing alınca muhtemelen bakıma da para olmaz. malum 10.000e race makine alıyorsak masrafı kesin vardır ama yaptıracak para yok idare eder bu kabak lastik zincir motor yağı vs... Allah yardımcın olsun kardeş umarım iyi bir race bulursun bu paralara ama cidden allahın yardımına ihtiyacın olacak aldıktan sonra...

18. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bu arada 600f ide ayrı bir severim...

19. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
  20. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    600rr 600f ten daha iyi bu bir gerçek bu arkadaşta 10000 tl ye kadar arıyo 10000 tl ye en iyi 600f var yalanmı ?