10-11 Temmuz Çorum

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar planladığımız Ilgaz gezisini yapamadık ama Ankara ekibini kandırdım ve Çorum'a gelmeye razı ettim. Fotolar:

Umut, Ziya, Göksel sanırım şuan yoladalar. Ankara'ya dönüyorlar. Asıl fotoğraflar onlarda :D

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Eren Göksel ve Onur Filiz bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Fotolar tam olmuş.Bu sefer polemik yaratacak kareler yok:
    Bu arada Özgür kardeşim. Hanım kardeşimizde boyunluk gördüm.Çok geçmiş olsun.Umarım ciddi bir şey değildir.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Vayyy özgür kardeşim yeleğinde konuşuyor yanii.Çok şık olmuş yakıyor ortalığı.Uzak kalmış fotoda ama ben bilirim o yeleği :D
    OOO kardeşimizde de afilli yelek.Ama sırtındaki kaplama bayağı terletiyor değil mi.O yüzden kardeşimize verdin tişörtü değil mi.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hocam teşekkürler, alkol kullandık ancak akşam yatmadan önce tabi :D

Eşimin boyunda fıtık başlangıcı var abi, çok sağolasın, motosiklete bindiriyorumki iyileşsin :D:D

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok abi t-shirtten eşime de istemiştim :D:D Onun t-shirt ayrı :D:D

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Süppersiniz kardeşim.

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sağol Şenol abi çok eğlendik gerçekten. Ancak keşke hep beraber olsak. İnanki eğlence 2-3 katına çıkardı. :D

Şenol SEL bunu beğendi.
  13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Belli olmaz bakarsın bu kadar gazı alıp esebilirim o taraflara doğru.Samsun'dan da çok istek ver
    illede gel diye.Geçerken biraz konaklayabilirim orlarda ne dersin. :D

Özgür bunu beğendi.
  14. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

özgür ve ekipdeki arkadaşları kutluyorum harika bir buluşma olmuş,özgür misafirperverligin kıskandırıcı arkadaşlarla ilgilendigin resimlerden bile buraya yansıyo kutluyorum seni,harika kareler, tartışmasız

15. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi başım üstüne, her zaman.

16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    özgür abi gerçekten güzel tebrikler :) en sonunda kandırdırn arkadaşları ankaradan getırdın :D

17. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ziya' ya yolladım bendeki fotoğrafları..
    Bizlere ev sahipliği yapan Özgür abime, eşine ve arkadaşlarına,
    Beraber yolculuk yaptığım Umut abime ve Ziya kardeşime çok teşekkür ediyorum.
    ( Umut abi kahrımızı çok çektin.Varsa hatamız özür diliyorum.:) )

Mesut abi sen gelmemekle çok şeyler kaçırdın..

Umut Karkın ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  18. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Helal olsun size demekten başka bir şey diyemiyorum. Misafirler dün akşama doğru gittiler. Bir başka sefere bende fotoğraf karelerinde olmayı umuyorum.

Birinci karede kim misafir, kim ev sahibi pek belli olmuyor ama :p

Eren Göksel ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  19. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende herkese çok çok teşekkür ediyorum.Kalan foroğrafları yarın koyucam çok uykum geldi az sonra bayılacam Göksel abinin fotoğraflar bi inseydi :D:D:D

Umut Karkın ve Eren Göksel bunu beğendi.
  20. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Bu gezi nasıl oldu ?

Aslanda cuma gününe kadar kararsızlık hat safhadaydı aklımdan geçen Ankara Nallıhan ilçesi yakınlarındaki uyuz suyu şelalesinde bir geceliğine kamp kurmaktı..Özgürun cuma günü arayıp "Umut hocam buraya gelin şantiyede kalacak yer çok güzel bir akşam yemeği yeriz pazarda gönlümüzce gezeriz" diyince tamam dedim o zaman madem bu kadar ısrar ediyorsun :D bizde gelelim bari dedim... bu arada ziya kardeşimiz amasya merzifondaydı her gün arayarak abi nereye gidicez ne yapcaz diye sorup duruyordu bende çok kararsız olduğumdan dolayı sen ankaraya gel ziya, çoruma gitme ihtimalimiz zayıf demiştim :D

Neyse cumartesi saat 13.30 da yola çıktık üç arkadaş ankaradan çoruma doğru, geziyi biraz abartmışız 210 km lik yolu tamı tamına 4.5 saatte gittik :Dneden o kadar geç gittiğimiz halen anlamış değilim...:D

Bu arada özgür kardeşimiz bize büyük bir jest yaparak çoruma 30 km olan şantiyesinden ankara tarafına sungurlu ile delice arasına motoruyla bizi karşılamya geldi...

Ankara-çorum yolculuğumuzda bize eşlik eden motorlarımız ybr 125 (göksel), cbr 125 (ziya) ve transalp (benim  )

Aşırı sıcaktan dolayı sık sık durup susuzluğumuzu giderdik dolayısıyla bir hayli vakit kaybetmiş olduk ama önemli değildi bizim için daha akşama çok vardı ve yol kısaydı yata yata gitmenin bir sakıncası yoktu… neyse uzatmayalım sağ salim vardık şantiyeye…

Şantiye nasıl bir yer ?

Çok güzel bir doğanın içerisine kurulmuş küçük bir mezra gibi ne ararsanız var, meyve ağaçlarından, yatakhanelere… köpeklerden (bir sürü) iş makinalarına gayet sessiz güzel bir ortamdı…

Gelelim akşama,

Özgür arkadaşımız gerçekten olayı abartmış ve müthiş bir akşam yemeği hazırlamış bize, mangalda tavuk kanat, biber, domates, sucuk, yoğurt, peynir, rakı…. Ne ararsanız vardı sofrada, gerçi hazırlanması biraz uzun sürdü ama o kadar kusur kadı kızındada olur değimli :D:D:D
    Özgür bizim için hazırlamış olduğun bu güzel sofra için ne denir bilmiyorum, çok teşekkürler..

Yemekte bizlerin haricinden kimler vardı?

Özgür arkadaşımızın,yüzü her zaman gülen eşi Zeliha hanım, Özgürün iş arkadaşlarından Serkan ve Şahin arkadaşlar yemekte bizi yalnız bırakmadılar, ayrıca hazırlık aşamasında da ciddi yardımları oldu :D hepinize teşekkürler…

Evettt gelelim pazara yani bu güne..

Sabahleyin güzel bir kahvaltıdan sonra saat 12 gibiydi galiba bindik motorlara ve adını bilmediğimiz çorumun hemen üzerinde bulunan etrafı ormanlık güzel bir gölete gittik orada biraz durduktan sonra tekrar teker çevirerk alacahöğüke müzenin kapalı olduğunu öğrendikten sonra fazla oyalanmadan hattusa ya geçtik ve orada bir yemek faslı yaptıktından sonra galiba saa t17 ye geliyordu hatsuya gezmeye başladık sonrasında çorum sungurluya kadar teker çevirerek ayrılma noktasına geldik benzin ve dinlenme ihtiyacını giderdikten sonra zannedersem saat 18.40 civarıydı ayrıldık :D

Sürücü notları :D

Molalardan sonra en hızlı hazır olan sürücü Ziya
    En geç hazırlanan sürücü Özgür
    Hiç hazırlık gereği hissetmeyen kişi Zeliha :D
    Virajlarda motoru çok yatırdığına inanan sürücü Ziya :D
    Motoru haddinden fazla viraja yatıran sürücü Göksel :D
    Çöl sıcağına rağmen ve o kadar giysinin içersinde TERLEMEMEYİ başaran sürücü Ziya :D
    :D

Evet sungurluda Özgür ve Zeliha ile ayrıldıktan sonra çok geç kaldık düşüncesiyle yola çıktık ancak yol ciddi kalabalıktı ve yol yapımından dolayı tırların arkasından uzun süre gitmek zorunda kaldık. Kırıkkalayi geçtikten sonra kısa bir çay molası vererek yola devam ettik amaı sürpriz yol çalışması bir şeriz bize bir şerit karşı tarafa yol çok kalabalık ve kilometrelerce kuyruk var… neyse motorun avantajını kullanmak istedik ciddi anlamda kullandıkta (tabi benim yaptığım küçük kazayı saymazsak) ve havayı kararttık 21.30 gibi ankara abidinpaşadaydık ….

Çoruma gidişimizde çorumdaki gezimizde ve ankaraya dönüşümüzde kurallara harfiyen uyduk, hız sınırlarını asla zorlamadık ve hepimiz paçalarımızdan ve montlarımızın kollarından ter damlamasına rağmen (ziya hariç) botlarımız,pantolanlarımız, montlarımız balaklavalarımız ve kasklarımızda ful koruma bir şekilde gezimizi sağ salim tamamladık…

560 kilometrenin üzerinde yol yaptık cumartesi ve Pazar…

İki gün boyunca vucutlarımızda açılmadık gözenek kalmadı eminim iki gün saunada dursak bu kadar ter atamazdık müthiş terledik….

TEŞEKKÜRLER
    En çok sana teşekkürler Özgür , en çoktan bir az Zelihaya teşükkerler :D, misafirperverliklerini ve hoş sohbetlerini esirgemeyen Serkan ve Şahin’e ve benimle beraber bu yolculuğu gerçekleştiren Göksel ve Ziya kardeşime çok ama çok teşekkürler

Ha unutmadan bu yolculuğa gelemeyen Mesut hocayada teşekkürler (niye bilmiyorum) :D

Özgür, Eren Göksel ve Ziya Çerezci bunu beğendi.