10 tl 75 km ?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Berk Berber tarafından paylaşıldı.

1. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arkadaslar benim motorsikletim 10 TL ile 100 KM giderdi önceden şimdi ise 75 KM gidiyor bazi arkadaslarimiz ne farkeder diyebilir ama ögrenci oldugumuzdan dolayi gercekten cok farkediyor cebimizde her zaman para bulunmuyor o yüzden dolayi benzinide kısıtlı aliyoruz.
    Acaba neden şimdi düşük gidiyor benzin durduk yere niye böyle birşey yapar acaba?

MOTOR: Mondial 100 MFH CUP

2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hava filtresi, karbiratör, havaların soğuması ilk aklıma gelenler bunlar... en basit ve ucuz olanı hava filtresini değiştirmek olabilir.

75 km'yi 100'e çıkartmaz belki ama en azından 85'e çıkartır diye düşünüyorum :)

Şaka bir tarafa hava filtresi yakıtı ciddi etkiler, en son ne zaman değiştirdin ?

3. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bujide etkiler mi

4. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hocam ürünü 2 ay önce 0 aldım.
    suan 2.225 km'de ve hava filtresini degiştirmedim su zamana kadar.
    Degiştirmelimiyim?
    Ayriyetten Karbiratör ayari nasil yapilir.acikcasi pek servise güvenmiyorum.nasil yapildigini bilsem teslim ettikten sonra en azindan sorarim naptin nasil yaptin diye :)

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Yeni aldıysanız hava filtresiyle ilgili bir sorun yoktur ama rodajdan dolayı belki bazı ayarların yapılması gerekiyor olabilir. Hiç sıfır motorum olmadığı için herhangi bir bilgim yok o konuda. Karbiratörü de siz ayarlamazsınız.

Eğer çekişinde falan bir sıkıntı yoksa eskiye nazaran bence bir sorun yoktur.

Benim bildiklerim bu kadar, siz servise sorun ve cevapları bizimle paylaşın lütfen, bizde bilgilenmiş olalım.

6. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Tesekkur ederim hocam ilgilendiginiz için :)