1000 cc ye kadar motorsiklet tercihi

Konu, 'Yurt Dışından Katılanlar' kısmında SERDAR PEKER tarafından paylaşıldı.

1. SERDAR PEKER

SERDAR PEKER Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Foruma uye tum arkadaslara selamlar. Hayalımde her zaman motorsıklet almak vardı ancak bol mıktarda seyahatlerım nedenıyle sansım olmadı artık evlılık durumu nedenıyle fınlandıyada yasıyacagımdan arabamın yanına bırde motorsıklet almak ıstıyorum malum kıs mevsımı nedenıyle fıyatlar bayagı dusuyor kuzey avrupada.Benım yardım ıstedıgım konu marka tercıhı esasında babamın motor hastalıgı yuzunden en ıyı bıldıgım motorlar NSU ile BMW ancak motor degerlerı ve yedek parca 2 el gıbı konular yuzunden pek karar veremıyorum avrupa yada japon burada sıfır ıle 2 cı el arasında bayagı ucurum var bırde ınsanlar motorlarına gayet ıyı bakıyorlar o yuzden 2 ncı el gozu kapalı alınabılır.Benım ıstedıgım motorun cok guclu olmasına gerek yok cunku profesyonel degılım o yuzden 650 ıle 1000 cc arası 2 yada 4 sılındır bır motor dusunuyorum euro bazında 10000 euroya kadar sıfır yada 2 ncı el alıcam su an ıcın dusunduklerım F650R yada fazer bandit gsx serisi yada cbr 600 ile uzeri bırsey bmw dede f650 f800 kawasakidede zzx yada zzr bu konuda tavsiyeleriniz kronık sorunlar vs tecrubelerınız...saygılar

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet konusunda bilgileriniz tecrübeleriniz nedir ne kadardır bilemediğim için bir şey diyemeyeceğim

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumumuza hoş geldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Serdar motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldin. Saydıkların güzel motorlar, ama enduro var race var, seçmek sana kalıyor.

6. SERDAR PEKER

SERDAR PEKER Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Esasında motorsiklet konusunda pek tecrubem yok yanlız iş makinaları sektöründe çalıştıgımdan 2 ve 4 zamanlı motorlar konusunda tecrubem cok.Ben esasında 600cc uzerıne pek cesaret edemedım bmw yı arastırdım motorlar tayvan yapısı 2 sılındır ve benım bekledıgım o boksör sesını veremıyor o yuzden 4 sılındır japonlara bıraz daha sıcak bakıyorum dıger avrupa motorlar altın gıbı pahalı harley davıdsonların fıyatlarıda ucuyor.Bızım peder saflı bmw kullanırdı bayagı ıyıydı fazer bandıt yada zzx zzr 600 arası uygun gıbı bu arada herkese tesekkurler.

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Anlasılan hıc motor hakkında deneyımınız yok İş makınaları ile motorsıkletler çok ayrı alanlardalar Ordan oraya tecrube katamazsınız ne yazıkkı
    Bu durumda sıze onerılecek motorlar genelde 100 ile 150 cc arasında olur ( Bu onerı sızın can guvenlıgınız için )

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfır bilgi sıfır tecrübe ile 600 cc veya 1000 cc ile başlarsanız ÖLÜRSÜNÜZ.
    Vazgeçin bu 600 lük 1000 lük sevdadan.
    Önce emeklemeyi öğrenin sonra koşarsınız.

İş makinesi ile Motosiklet aynı şey değildir.İş makinesi tecrübesi ile motosiklete binmek hiç te akıllıca mantıklı bir davranış olmaz.

Barış bunu beğendi.
  10. SERDAR PEKER

SERDAR PEKER Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yorumlar dogruda ben motordan kastederken motor bılgısı demıstım tesbıhte hata oldu pardon :D ama sorun degıl davetınız ıcın tesekkurler ama maalesef onumuzdekı bayramdan once turkıyeye gelme durumum pek yok.Gecenlerde gıttıgım bayıde bana softail satmaya calısıyordu dedıgınız gıbı agaca bır anda cıkmak gıbı bırsey ybr gayet ıyıde bana paketcı motoru ızlenımı verıyor ama 125cc capında gayet ıyı ve ucuz motor bulmak guzel herkese cok tesekkur ederım..

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Paketçi motosikleti ile emeklemeyi öğrenirsiniz.Emeklerken düşerseniz ki illaki düşeceksiniz (Bu forumda çok şahidim var düşmek konusunda) canınız fazla yanmaz.Ama 600 veya 1000 le düşerseniz canınızın yandığının bile farkına varamayabilirsiniz.
    Diğer yandan paketçi motosikleti ile ben 2 yılda 168 bin km bitirdim.:D Hem sürüş eğitimlerinde acemi öğrencilerime kullandırdım hemde ben şahsi gezilerimde kullandım.Kesinlikle tavsiye ederim ama keyfiyet ve can sağlığı sizin.