125 150 mi

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında vehbi gül tarafından paylaşıldı.

1. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    slm lar arkadaslar sızlerle paylasacagım konu scooter lar arasındakı cc farkı bu 25 cc lık fark nekadar onemlı yanı 125 cc bır motor 150 cc bı motoru cekıste olsun hızda olsun ne kaar fark var aralarında bunu ogrenmek ıstedım

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Çinli motorlarda 25 cc'nin lafı bile olmaz. Ama japonlarda başkaa ;)

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  3. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bu aradaki 25cc pek önemli değil asıl önemli olan motorun uzunluğu ağırlığı senin kilon mesela mondial 150 zat hesapta maksi scooter ama 151rs modeli kalkışta bu motoru geçiyor neden mi 150 zat ın kasası ağır kalıyor 151rs e göre ayrıca şunu bilmelisin ki bu işin özü bakımdır hava filtresi tıkalı olan bir motorsiklet çekişten düşer lastik havası bile az olsa kalkışı zor yapar titreşim yapar bu aşamaları tek tek geçeceksin içindeki hevesin nasıl birşey olduğunu biliyorum ve seni anlıyorum sen motoru al gereken yardımı ve desteği sağlarız diye düşünüyorum kafadan 10.000km fazla kullanma garantisini ben sana veriyorum ama kriterleri zorlamamak ve söz dinlemek kaydı ile...

vehbi gül bunu beğendi.
  4. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Ayrıca belirtmek istediğim konu şudur ki 150cc lik bir çin motoru ile yamaha bws 100 ü karşılaştırdığımız anda yamaha bws büyük bir üstünlükle ezer onu dışardan bakınca saçma görünür ama motor tork gücü ve beygir gücü bu işte ön plana çıkar mesela eski motorum olan mondial 150zat 9 hp üretirken şimdi kullanmış olduğum sym gts 250 modeli 22 hp güç üretiyor böyle kıyaslandığında aşırı bir güç farkı var istediğin gücü ivmeyi hızlanmayı çin motorlarında yakalaman çok zor olsada geçiş dönemi olarak kullanmanı tavsiye ederim bu aşamadan geçmeyince diğer motorların fiyat farkına anlam veremiyorsun yaşa ve gör...

vehbi gül bunu beğendi.
  5. SİNA SITKI AKIN

SİNA SITKI AKIN Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben 200 cc pıaggıo ile baslamıstım ve kesinlikle tavsiye ederim..sakın cin malı motora canını emanet etme..500 km de amostısorleri bozulan 1000 km de balataları kırılıp parcalanan az motor duymadım...cok tehlikeli kesinlikle..200 yada 250cc iyi bir marka ile basla derim...20 hp altı cok keyif vermez ayrıca bu motorların torkuda cok ıyı oluyor ki buda trafıkte cok ıyı oluyor...30000 km kullandım sıfır sorun sonra da sattım...kesinlikle tavsiye ederim..

6. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Sina Bey sizce bu mesajınız insanları yanlış yönlendirmek değilmidir?
    biz burada sürekli yeni başlayacak insanlara öğütler vermeye çalışıyoruz, aman diyoruz ufaktan başlayıp adım adım yukarılara çıkın diyoruz bunun önemini anlatmaya çalışıyoruz, siz direk 20hp ve üstü motora binin diyorsunuz. lütfen tekrar düşünelim.

vehbi gül bunu beğendi.
  7. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    erol abı destegın ıcın saol bencede once bı 150 lık alayım ben senın dedıgın gıbı gecıs donemı olsun ben mondıal 151hs denemek ıstıyorum bıde bu motorun arka ve on frenler dısc fren bunun avantajı varmıdır yoksa dejavantajmı olur bana

8. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sına abı zaten yeterlı butcem olsa bende japona bınmek ısterım ama kısıtlı ımkanlarla burada en ıyı motoru secmege karar verıcem yardımın ıcın saol