125cc ama HANGİSİ???

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında hasan ali tarafından paylaşıldı.

1. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    SLM.forumda yeniyim.araştırma yaptım ve sizlerin önerileri doğrultusunda 125cc motorla başlamanın en doğru olduğunu düşünüyorum ama ne alacağım konusunda çok kararsızım. cbr 125 mi yzf 125 mi??
    186 boyundayım 90 kgmım 21 yaşındayım..
    125 cclik motorlar başlangıç motoru olarak fazlaca kullanıldığı için ben gibi acemilerden dolayı 2.el tercih etmemek mi gerekir yani 0 mı 2.el mi ama başlangıç içinde fazlaca para bağlamak istemiyorum.çünkü kendime güvendiğimde ve belli bi km sonucu tecrübe kazandıktan sonra büyütmeyi düşünüyorumda.
    teknik servis yedek parça yönündende değerlendiriseniz çok sevinirim
    şimdiden tşkkürler....................SAYGILAR.

2. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    motor karşılaştırmaları bölümünden baktım ama özelliklerden pek anlamadığım için buradan sizlerden yardım istedim...anlayışla karşılıyacağınızı düşünüyorum...bu arada honda veya yamaha olması şart değil tabiki size göre benim için hangisinin uygun olduğu kafi..yeterki ss olsun :D:D

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eğer racing motosiklet isteseydim ve yeni başlayacak olsaydım, ikinci el bir cbr125 alırdım. çünkü yzf125 çok pahalı. ikinci el almanı şu yönden söylüyorum, mutlaka ama mutlaka motosikleti bir yere sürteceksin veya düşeceksin. ben de motosikletimi yeni aldım. 2 ay olacak. ben sürtmem dedim, ama kaldırıma sürttüm iki kez, nerdeyse ikisinde de düşüyordum, zor toparladım. Hemde beni korusun diye taktığım koruma demirini sürttüm. acemilikte herşey olabilir. hiç düşürmedim, inşallah da düşürmem.
    ama bütçeni ayarlarken, koruma kıyafetleri için de bir miktar ayır. en az 850TL-1000TL civarı.

4. hasan ali

hasan ali Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    öncelikle yorumun için tşk ederim özgür bey.cbr125 demişsin ama 2.elleri ile 0 arasında çok fazla para farkı yok.şöyle düşünürsek yüksek olasılıkla alacağım 2.el de biryerlere sürtülmüş ve belki de düşmüş olacak ve alınca en azından senin sölediğin gibi bende sürtecem o yüzden az fiyat farkınıda verip 0 almak diye düşünüyorum.işi garantiye alayım yani.....

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bence yamaha ybr salam problemsiz,bizim burda kuryeler kullanıyo onların altında dayandıkdan sonra bizde heralde sapasalam kalır diyom,gerci bu ybr ye 1 sene bindim sıfır problemlede sattım şimdi xmax250 yamaha kullanıyorum

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben de ybr kullanıyorum, racing istemeseniz ybr yi tavsiye ederim, bana çok keyif veriyor. kontrol etmekte hiç bir problemim yok. zaten çok da hızlı gidemezsiniz ybr ile. gerçi cbf150 kullanmadım ama kullanan herkes onu da öneriyor.
    ayrıca ikinci el konusunda şunu söyleyeyim, ybr sıfırı ben aldığımda 3760 TL idi. plaka işlemleri hariç. ben 2007 model ybr aldım 2500TL, tek çiziği bile yok. 16000 kmde, arka lastik de yarık vardı ki normal bir durum, bir de aküsü bozulmuştu, çünkü bir süre kullanmamışlar.
    Yani kârım en az 1250TL. onunla da gidip koruma kıyafetlerimi aldım. sıfır alıp da bir yere sürtsem veya düşsem çok daha fazla üzülürdüm. bu benim düşüncem.
    ayrıca cevabında sen zaten kararını vermişsin diye görüyorum, daha niye sıfır mı ikinci el mi diye soruyorsun orasını anlamadım.

7. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Selam Hasan,

Senle aynı süreçleri geçirmiş biri olarak deneyimlerimi bu forumda paylaşmıştım. Konu içinde benim postalarımı oku lütfen...

Önce ilk deneyimlerim: http://www.motorsikletforum.com/showthread.php?t=3037

Sonraki görüşlerim: http://www.motorsikletforum.com/showthread.php?t=4300

Benim boyum 176, seninki daha yüksek... Dolayısıyla 125'lik makineler cüssene göre biraz küçük gelebilir. Ama sadece buna bakarak kararını verme sakın. Biraz deneyimin olsaydı 250'lik makineler önerirdik sana, o zaman daha iyi otururdu...