15/06/2011 Çubuk-Karagöl

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Halit Usta tarafından paylaşıldı.

1. Halit Usta

Halit Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    Çarşamba günü; bu hafta havanın tek düzgün olduğu günü... Fırsat bilip atladım motora :)

Gidilebilecek yerler arasında bu forumdan öğrendiğim Karagöl'ü çok beğendim, gitmeyen varsa da mutlaka tavsiye ediyorum.

Neresi bu Karagöl?
    Çubuk üzerinden gittiğimiz Karagöl'e, Çubuk'tan çıktıktan 30 km sonra ulaşıyoruz... Çubuktan sonra yol kalitesi biraz düşüyor ama herhangi bir sorun teşkil edecek hal almıyor. Oldukça kıvrımlı bir yolda sürekli yokuş çıkarak yola devam ediyoruz yaklaşık 24-25 km. Kışlacık Köy'üne ulaşıyoruz. Köyün içinden geçerek hedefimize giden yolda ilerliyoruz :)

Köyden sonra yol şartları biraz bozuk, her ne kadar asfalt olsa bile pek çok yerde bozulmalar olmuş. Yolda özellikle virajlarda temkinli olmak gerekiyor. Virajlarda ki taşlara hızla girerseniz motorsikletinizin hakimiyetini kaybetmemeniz içten bile değil. Birazcık dikkat gerektiren bir yol, kimi noktalarda güvenlik için 30 km/s e kadar düşmek gerekiyor. Tüm bunlara rağmen yol çok keyifli geçiyor, genellikle dağ yamaçlarında olduğunuz için aşağıya doğru sürekli bir manzara seyredek gidiyorsunuz.

İnternette paralı olduğunu duymuştum, belki hafta içi gitmemden dolayı yada sezonu açmamış olmalarından dolayı herhangi bir ücret ödemedim. Parka giriş kapısı ardına kadar açıktı, içeride de bir kaç jandarma vardı ama bir şey soran eden olmadı. Sakin bir gündü, benim gibi biraz şehirlerden uzak olmayı tercih eden birisi için çok güzel bir yer.

Uzun lafın kısası hızı değil doğayı seven, yeşilliği, manzarayı seven, içinde de temiz havası olsun diyen herkes için Karagöl; 1500 mt rakımıyla, Ankara'ya 65 km uzaklığıyla ideal bir günübirlik parkuru...

Buyurun fotoğraflar :)

Çubuk çıkışında Üstün Market'te 10 dk mola;

Karagöl'e vardık sağ salim :D

Karagöl'e veda ettik, bunlar da dönüş yolundan;

Bir kaç da uydu görüntüsü ekleyelim :)

Şimdi ekip olarak ne zaman toplanıp gidiyoruz ? Yeterince reklam yaptım sanırım :D :D

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Güzel yermiş.
    Yarın olabilirdi aslında ama biraz çalışmam lazım. Burayı listeye aldım. Uygun bi zamanda bişeyler yapalım.

Fotolar için sağol.
    Motorun da maşallahı var bu arada. :) Güle güle kullan.

Halit Usta bunu beğendi.
  3. Halit Usta

Halit Usta Üye

Motosiklet:
    BMW

Teşekkürler :)

Ya abilerim kanım kaynıyor yarın hava da iyi olacakmış bir gezi yapsak ?

4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bi mesaj at, çağrı at :
    554 946 91 49

Şu anda polatlıdayım, 1 gibi eryamanda olurum heralde. Gezi olmasa da müsait bi yerde oturup çay may içeriz, tanışırız. Telefon diplomasisi ile organize oluruz :D

5. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Halit kanka hakkaten güzel gezi olmuş inşallah birliktede gideriz en kısa zamanda daha bi zevkli olur:D

Halit Usta bunu beğendi.
  6. Mehmet_Begec

Mehmet_Begec Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Doga mükemmel, Motor hakkinda birsey söylememe gerek yok, Ekipmanlarda tamtekmil; bu Tur güzel olmazmi? :)

Ben oralara gelmeyi cok isterdim, ama biraz bana uzak kaliyo, ilerde insallah :)

Bu güzel Paylasim ve yertarifi icin tesekkürler, belki birgün yolumuz düser!

Halit Usta bunu beğendi.
  7. Halit Usta

Halit Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    Neden olmasın, tabi ekiple gidersek daha da keyifli olur :)

8. Halit Usta

Halit Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    Rica ederim Mehmet Bey, inşallah bir gün yolunuz düşer :)