150 RF Ön Tekerlek Dönmüyor

Konu, 'MONDIAL' kısmında Baturay Batur tarafından paylaşıldı.

1. Baturay Batur

Baturay Batur Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Selamun aleyküm, mondial 150 rf kullanıcısıyım bugün virajdan dönerken yolunda ıslak ve kaygan olması nedeniyle ufak bi kaza yaptım ama kazadan sonra ön tekerlek dönmüyor ve ön fren taş gibi oldu..

Yardımlarınızı bekliyorum iyi akşamlar :confused:

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun. En iyisi bir araç bulup ustaya götürmen.

Bir de avatar resmi olarak yüzünün göründüğü bir resim koyabilirsen iyi olur. Sevgiler.

Baturay Batur ve Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Baturay Batur

Baturay Batur Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Sağolasın, dedim biraz kurcaliyim belki yaparım sorunu kendim düzelttim şimdi ön tekerlek eskisi gibi sapa sağlam ama sanırım kaş yapiyim derken göz çıkarttım :) Motorumu tamir ettikten 5 dakika sonra motoruma bindim ön fren hiç tutmuyordu 5 dakika sonra yine bindim bu sefer tutuyordu. Bana göre sıkıntı ön frende fren bi tutuyor bi tutmuyor en iyisi bi ustaya götürmek yardımın için teşekkür ederim.. :cool:

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Fren yağını boşaltıp tekrar bastırsan iyi olur. Freni kilitleyen o olsa gerek. Dikkatli ol aniden hızlı giderken kilitlerse başın belaya girebilir. Fren hidroliği tehlikelidir. Ele göze temasından kaçınmalısın. Daha önce yapmadıysan bir tamircide halletmeni tavsiye ederim. (Malzemeyi kendin al götür. Fren hidroliği kabının üzerinde yazar DOt 3 veya Dot 4 olur genelde)

5. Okay Elaldı

Okay Elaldı Üye

Motosiklet:
    BMW
    Baturay öncelikle gecmis olsun... Fren problemin konusunda deneme yanılma yöntemiyle kendi tamir gayretin guzel ama frenlerimiz bizim için hayatı önem taşıyan parçalardan birisidir bunu lutfen unutma. Bu konuda tanıdığın, güvendiğin ve yetkili olan bir servise gitmen en dogrusu olacaktır.

Ayrıca bizlerle kazanın oluşunu paylaşırsan belki de fren konusundan daha önemli ve faydali bir konuya değinmiş olacaksın ve arkadaslarımızda bu konuda düşünmelerini ve paylaşımlarını sağlamış olacaksın ...

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Okay hocama teşekkür ederim. Bakış açımızı genişlettiği ve konuyu aslında bakmamız gereken noktaya getirdiği için.

7. Baturay Batur

Baturay Batur Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Okay abi geçmiş olsun dileklerin için öncelikle teşekkür ederim.. Dediğim gibi hava yağışlıydı viraj hafiften keskindi açıkçası bende çok az hız yapmıştım karşı taraftanda kamyonun geldiğini görünce panikledim bi an ön ve arka firene aynı anda bastım motor altımdan kaydı motoru kaldırdım bi baktım ön fren taş gibi ve tekerlek yürümüyor.
    Olay böyle oldu dediğim gibi uğraştım tekerleği hallettikten sonra ön fren tutmuyordu bi daha bindim bu sefer fren sapa sağlam tutuyordu. Bu akşamda motorumla 15-20 dakikalık sürüş yaptım ön frende tekerlekte sapa sağlam.. :eek:

8. Baturay Batur

Baturay Batur Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim gökhan abi.