17 Temmuz ANKARA, Ayaş, Güdül, Yeşilöz, Sorgun , Çeltikçi, ANKARA

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Umut Karkın tarafından paylaşıldı.

1. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Öncelikle bu geziyi forumda daha önce duyuramadığımız için üzgünüm, Cuma günü gece saat 00.30 sularında karar verilen bir geziydi.

Bu çok hoş gezide benimle teker çeviren arkadaşlarım.

Ergin YILMAZ (varadero)
    Göksel EREN (Ybr125): Gıcık oluyorum bu motora 32 tl lik benzinle tamamladı bu kadar zorlu bir geziyi.:)
    Ziya ÇEREZCİ (Cbr125r)

Ziya kardeşim akşamdan rica etti "abi ben garajdan motoru çıkartamıyorum, siz gelin benim motoru çıkartın diye" bizde tamam dedik ve toplamda 1650 cc lik motor hacmiyce :) ziyanın 125 cc sini garajından çıkartmaya gittik ve çıkarttık ancak gezi esnasında bir yerde durup çay içerken Erginle ben motorların büyük ve ağır olduğundan bahsederkendi zannedersen ziya aynen şöyle dedi "kocaman motorları alıyorsunuz ondan sonra şikayet ediyorsunuz, niye alıyorsunuz o zaman" dedi ve biz dumura uğradık, dedikki ziya daha sabah biz iki koca motorla gelip senin küçük motoru garajından çıkarttık dedik ama bu şaşkınlığımızı uzun süre atamadık üzerimizden.. vay be ziyaaaa:D:D:D

neyse sadede gelelim..

sincan organize sanayinde gökselde bize katıldı ve ayaş yolu üzerindeki at deresine vardık takriben gökselle buluştuğumuz noktadan 12 km sonra..burada kahvaltı yapacaktık ancak bazı eksiklerden dolayı göksel kardeşimizin önerisi üzerine kahvaltımızı ayaşta yapmaya karar verdik.(Bu arada kulağımda kulaklık motor kullanırken telefonla konuşma denemeleri yapıyoruz, müzik dinliyorum falan)

(at deresi) buyrun fotolar...:D:D:D

Ziya Çerezci ve Eren Göksel bunu beğendi.
  2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ayaşa doğru yol alırken ayaş belindeki ilk virajlar gelmeye başladı ve sürüşten zevk almaya başladık... bu arada motor kullanırken kulaklıktan ergini aramaya kalktım ancak son aranan eşim olduğu için onunla biraz konuşmak zorunda kaldım ve telefonu kapatmasını söyledim, telefon kapanır kapanmaz telefon müzük çalmaya başladı hemde son ses acayip rahatsız ediyor ve dikkatimi dağıtıyor neyse durmayım zaten yok çok uzun değil dedim :)
    biz erginle biraz hızlanmışız ve ayaşa önce vardık ve gökselin tarif ettiği benzinlik diye ilk benzinliğe girdik ancak orada kahvaltı yapılacak yer olmadığını gördük o arada göksellerde az ilerdeki benzinliğe girdiler.
    Yanlış yere girmişiz diyerek ben motoru bölünmüş yolun karşısına geçirip tekrar, karşıya getirmekle kim uğraşacak diyerek kötü bir kaldırım vardı oraya çıkarttım ve sürmeye başladım o sırada benzinliğe geldik ancak kaldırımdan inmek biraz sıkıntılı çünkü yüksek ve bir kamyon parketmiş durumda ve motoru çapraz indirmem gerekiyor (bu arada müzik son ses çalmaya devam ediyor), neyse ben durdum ya dedim kendimce bu tranalp değilmi azıcık gaza dokunurum şurdan atlayıveririm aşağıya dedim ve debriyajı kaldırırken gaza dokundum:D:D:D ben motoru zıplayacak diye beklerken motor ileri zıplamak yerine sol tarafa kamyonun üzerine benimle beraber aştı :D:D:D meğer motor stop etmiş ben kulaklıktan gelen yüksek müzikten dolayı motorun stop ettiğinin farkında değilim :D:D:D neyse motor çapraz aşağı zıplamak yerine kamyona zıpladı, sonra kaldırdık ve elimizle indirdik ordan motoru, arkamdan gelen ergin geri geri giderek karşıya geçip olması gerekeni yaptı:D:D:D

Benim motoruda diğer motorların yanına parkettikten sonra Göksel dediki "ahaaaa topcase düşmüş" dedi :D:D:D gökselle beraber hemen motorlara atladık ve 30 km geriye kadar taradık ancak bulamadık. içinde gökselin çok güzel foto çeken dijital fotoğraf makinası vardı yazık oldu.. Geçmiş olsun göksel, canını sıkma mala gelsin cana gelmesinde :)

Sonrası hahvaltı ayaş gezisi ve ayaştan ayrılış

(Ayaş) buyrun fotolar :D:D:D

Eren Göksel ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ayaşın az ilersinden güdül yönüne saparak harika bir yoldan güdüle vardık, çok tatlı bir yol virajlar...ben güdülden benzin aldıktan, ergin bilmem kaç dakika biz ful giysiliyken telefonla konuştuktan sonra :) yeşilöze doğru yola koyulduk...

Yeşilözde çay içmemiz lazım ancak ben yeri bulmakta sıkıntı çekiyorum, öncü olduğum için ekip ben nereye dönsem oraya dönüyor :) tren gibiydik ileri git geri dön yok olmadı tekrar dön :) sonra ben bayır yukarı daradık güdül sokaklarına daldım ve bir çeşmenin orda durduk... güdüllü insanlar sağolsunlar ilgilendiler bizimle, her gören hoşgeldiniz dedi...Çeşmenin orda ergin motorunun telkisindeki, bahçelerinden toplanmış olan erik ve kayısıları bize ikram etti ancak kimsenin yiyesi yok, ayaştata ikram etmişti gene yememiştik iyice gıcık oldu bize :D:D:D

(Yeşilöz çeşme) buyrun fotolar :)

Çeşme motorların arkasında :)

4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    suyumuzu içtikten sonra tekrar aynı sokaklardan ana yola inerek şelaleyi bulduk ve taze demlenmiş çaydan bol miktarta tükettik, ancak ergin erikleri ikram etmekten bıktı ve gayet emirvaki bize paylaştırdı, eee mecburen yedik artık erikleri :D:D:D

şelale denilen yer çok tatlı bir virajın kenarında.. Erginle hadi şu virajı dönerken ziya foto çeksin video çeksin dedik ve iki deneme yaptık :) yol boş araba geçmiyor ve çok güzel bir viraj...

(Yeşilöz, şelale) buyrun fotolarrr:)

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Şelaleden ayrıldıktan sonra sorguna doğru yola çıktık 20 km kadar bir yolumuz var ve 15 km tırmanacağız... herşey gayet güzel ve süper eğlenceli bir gezi oluyor...
    Tırmanış esnasında durduk ve manzaraya karşı poz verelim dedik demirden atlarımızla...

(Sorgun tırmanısı) buyrun fotolar :)

6. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Sorguna vardıktan sonra gayet bozuk bir asvalttan sorgun yaylasına ve göletine geçiyoruz ancak giriş paralı olduğu için az ilerdeki küçük bir kulubede faaliyet gösteren gözlemeci amca ve teyzenin yerine geçiyoruz....

bir demlik çay, çok ama çok büyük katmerler, harika bir çam kokusu, işteee hayat buuuuuu.. uzatmayım...

(Sorgun yaylası) buyrun fotolar :)

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Sorgun yaylasından başka bir yoldan yaklaşık 20 kilometre ama 1 bir kilometre bile düzgün yeri yok asvaltın asvaltlığı kalmamış ve tamamen mucur ve çöküntü olmuş... çok zorlandık ancak kızılcahamam çeltikçiye sağ selamet varmayı başardık... genede çok güzel manzaralar vardı yani güzel bir sürüş ve deneyimdi :)

Çeltikçiye gelipte kahvede çay içilmezmi :)

(Çeltikçi) buyrun fotolar :)

8. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Evet ankara dönüş vakti geldi tabi bir iki defa mola vermek gerekir nasıl olsa daha güneşin batmasına çok var....bu arada çeltikçiden kızılcahamam istanbul yoluna kadar harika bir yol bol viraj ve süper asvalt....istanbul yolu ise berbat...

Ankara dönüşü fotolar.....

9. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    eee bir kritik yapıp vedalaşmak gerekiyor hadi çiftliğe gidelim orada oturalım ve sohbet edelimmmm

Buyrun fotolar

saat onu geçiyordu çiftlikten kalktığımızda, tabi direk eve gidemedim niye çünkü ziyanın küçücük motorunu garajına sokmamız lazım :)...

Bu günki gezimizde her türlü yol şartında teker çevirdik, 300 KM nin üzerinde yol yaptık, bol molalı bir gezi oldu, müthiş hoş vakit geçirdik, darışı tüm iki tekercilerin başına....keşke Gökselin arka çantada yerinde olsaydı

Katılan bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler, motora binmek sizlerle güzel....

Umut KARKIN
    MF-Ankara Ogranizatör :)

10. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Dün sabah 08:30' da işe gittim.İşyerinden 24:00' da ayrıldım eve geldim. Bir süre sonra
    telefonum çaldı.
    -Umut abim; "yarın için bir gezi ayarlayacağız, gelir misin" dedi.
    Bende dünden razıyım :) "Tabii abi neden olmasın" dedim.
    -Umut abim; "Saat 10:00 gibi Sincan'da oluruz. Organize'de görüşürüz" dedi.
    Tamam abi diyerek telefonu kapattım.

Gece biraz geç yattım.Sabah, telefonumun uzun çalan alarmının arkasından uyandım.
    Saate baktım 09:45 olmuş.Hemen motosiklet sürüş kıyafetlerimi giydim ve motorumu garajdan
    çıkarttım.Aklıma lazım olur belki diyerek topcase mi almak geldi.Evden onu da aldım ve
    motoruma yerleştirdim.Sonra Umut abim, arkadaşı Ergin ve Ziya'yı bekletmemek için yola
    koyuldum.Sincan'daki köprüden Ayaş yolu çıkışına inerken bi baktım önde Ergin, arkasında
    Umut abim onun arkasında da Ziya var :) Tesadüfünde bu kadarı olmaz. Sonra Organize Sanayi'
    ne yakın Petrol ofisinden yarım olan depo mu fulledim.Ben yakıt alırken Umut abimler Yenikent
    /At deresinde Ziya ile beni bekleyeceklerini söylediler ve gittiler.Yakıtımı aldım ve Ziya
    ile birlikte yol aldık.At deresine vardığımızda cebimdeki fotoğraf makinamı topcase içine
    koyma gereği duydum.Hiçbirimiz kahvaltı yapmamıştık.Burada kahvaltıyı uygun gördük ama bazı
    eksikliklerden dolayı Ayaş'ta yapmaya karar verdik.Umut abim ve Ergin önden gittiler.Ziya ile
    benim cc yetersizliği nedeni ile birbirimize Ayaş'a kadar eşlik ettik.Umut abimler kahvaltı
    yapacağımız benzinlik değil de, bir önceki benzinlikte durmuşlar.Ben bahsettiği benzinliğe girdim
    arkamdan Ziya girdi.Bana "Umut abim düştü" dedi.Nerde falan derken bi baktım bizim benzinliğe
    gelirken AS250 ile bozuk olan kaldırımın kenarında motorla boğuşuyordu. :D Motoru kaldırdık.
    Tabii Umut abimde bişey yok.Sonra kahvaltı yapacağımız yere geldik.Bi baktım benim topcase yok.
    Ekipmanlarımı kuşandım ve Yenikent-At deresine kadar geri dönüş yaptım.Topcase çin değil sırf
    fotoğraf makinam için.Giderken arkamdan mavi bir transalp belirdi.Bi baktım Umut abim.Saolsun
    benimle birlikte geldi.Tekrar At deresi-Ayaş yönüne döndük Umut abim sola, ben sağa bakarak
    Ayaş'a döndük.Artık yapacak birşey yoktu.Sağlık olsun deyip geçiştirdik.Ayaş'ta güzel bir
    sıcak mercimek çorbası ve ardından çay içtik.Artık hedefe Güdül-Sorgun yaylasına rahat bir
    yolculuk yapabilirdik. ;)

Yolculuğumuzda yaşadıklarımızın devamını Umut abim açıklamış aynısını anlatmama gerek yok diye düşünüyorum.

11. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet artkadaşlar bende anlatmaya başlayayım :D Cuma günü gece yatağa uzanmış bilgisayrda Supernatural izliyorum birden telefonum çaldı Umut abi arıyor dedi Ziya ne yapıyorsun bende abi dizi izliyorum ehe ehe :D:D neyse uzatmayalım gezi yapıcaz yarın gelicekmisin dedi bende gelirim ama abi dedim benim motoru çıkatmamız lazım çıkartıcağımız yerde apartman girişi dik merdivenin yanındaki sadece benim motorun sığabileceği ve geçeceği biryer Umut abide sağolsun kırmadı beni tamam dedi sabah uyandım hazırlandım kapının önünden beklemye başladım Umut abi ve Ergin abi geldi motoru çıkarttık ve yola çıktık :) Gelelim gezi kısmına Umut abi ve Göksel abi olayları anlatmış birde ben atlattığım tehlikeyi anlatayım dönüş yolundayız ve kaskımın camında siyah birşey farkettim sonra sinek olduğunu anladım :D:Dama işin kötü tarafın sinek içerde kaskı takarken içindeymiş nasıl oluyorsa:D kaskın camını açtım kapadım hala orda neyse bir süre sonra gözden kayboldu bende tekrar yola odaklandım virajlar virajlar derken Ankara tafanına döneceğimiz bir viraj var ben biraz hızlı geliyorumtam virajı dönüceğim sinek birden saldırıya geçti :D:D:Dama bu sorun değil daha kötüsü tam viraja çakıl serpmişler ne akla hizmetse yavaşlamaya çalışıyorum aynı anda virajı dönmeye kısacası imkansızı yapıyorum kendimce:D ama bitmedi birde çukura girdikmi:D motorun arkası bi sağ bir sol yaptı acayip birşey oldu ama toparladı ve atlattım böyle ama o an çok uzun geldi bana :D Ve en son çiftlikte oturduk muhabbet felan derken dedim Umut abi benim motoru beraber koyalım mı yerine :D tabi yine kırmadı beni sağolsun :D ve böylece süper bir gezi tamamladık herkese teşekkür ediyorum.Fotoğrafların kalanınıda yüklüycem arkadaşlar:)

12. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Çok yazım hatası yapmışım yazıda, düzeltmeye vakit yok :)

13. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Helal size :) guzel gezi ve guzel anlatiminiz icin de tesekkurler arkadaslar.
    Ben bu haftasonu 10 riders festivaline Balikesir'e geldigim icin katilamadim.
    Simdi Bursa'dayim. Döndugumde benzer bir gezi yapariz.

Ziya Çerezci ve Eren Göksel bunu beğendi.
  14. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Tabii Mesut abi neden olmasın. Sende Balıkesir'de iyi eğlenmişsindir. İyi günler. :)

Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  15. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hocam sizi aradım cuma günü akşam ama telefonunuz çekmiyordu yada pili bitmişti galiba.

Yolculuğunuzun nasıl geçtiğini merak etmiştim. Telefonla size ulaşamayınca kıskançlığım tuttu. EE madem biz kaz dağlarına gidemedik bari sorgun dağlarına gidelim dedik :)

İyi yapmışmıyız :D:D:D

Ama bir sıkıntı var, forumda kimse bizim gezimizle ilgili yorum yapmıyor, galiba motosiklete binmekle ve hoş vakit geçirmekle terbiyesizlik yaptık:D:D:D

Mesut Korkmaz ve Eren Göksel bunu beğendi.
  16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    umut hocam bu son yorum pek hoş değildi...gülücekler boşa gitmiş yani.. :)

"Ama bir sıkıntı var, forumda kimse bizim gezimizle ilgili yorum yapmıyor, galiba motosiklete binmekle ve hoş vakit geçirmekle terbiyesizlik yaptık"

sanıyorum ki tüm üyelerimiz benim gibi imrenerek güzel gezilerinizi takip ediyordur :) illa yorum derseniz ooo bir başlarsak başa çıkamazsınız :D

17. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hoş olmuş hoşşşş, yazılan herşey ciddi değildir biliyorsun.

bu arada trakya olarak sizde birşeyler yapın artık, o tarafta çok değerli abimiz Osman bey var, beraber birşeyler yapında yüzünüzü görelim Onur.

Eren Göksel bunu beğendi.
  18. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Umut hocam, yaptığınız gezinin fotoğraflarına bakmaktan yorum yapmayı unuttuk.
    Gerçekten sizi tebrik ederim güzel bir gezi olmuş.
    Bence gezi sizin yaptığınız gibi olacak. Yani "hadi gidiyoruz" deyip yola çıkılacak.
    Çünkü çok önceden program yapıldığında mutlaka bir engel çıkıyor ve gezi yatıyor. (Bakınız; Karadeniz gezisi)
    Güzel fotoları bizimle paylaştığınız için teşekkürler.
    Yorumların gecikmesi biraz da kıskançlıktan kaynaklanıyor olabilir, onun için mazur görün.
    Bir sonraki gezinizde bana da haber verin belki ben de katılırım. Buralarda yalnız kaldım.
    Görüşmek üzere.

19. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ne demek İlhan abi, haber veririz tabikide.

Önceden plan yapma konusunda da haklısın abi (Bakınız Ilgaz gesizi :) )

İlk fırsatta Devrek'e geleceğiz abi ama ne zaman olur kestiremiyorum. Devrek civarlarında motora binmek için çok uygun yollar, gezilecek yerler, içilecek soğuk sular olduğunu düşünüyorum. Oraların doğası harika, bakalım ne zamana kısmet olacak oralarda motor sürmek.

20. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bekliyorum Umut hocam.