17 Yaşımda Değilim Ama Motor Alabilirmiyim

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında yusufbulut tarafından paylaşıldı.

1. yusufbulut

yusufbulut Yeni Üye

Merhabalar Ben 16 Yaşında Bir Abiniz veya Kardeşinizim ,
    Yoğun çabalarımda rağmen ailemden izni kopardım ve motor almaya karar verdik . Ama bir sorunum var
    Ehliyetim olmadan bu motoru alma Şansım olabilir mi
    Maksat Garajda Bekletmek ve Arada Sokak aralarında Sürmek

2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tabiki alabilirsin ancak motosıkletten once kaskını ve dıger koruma ekıpmanlarını tamamlaman gerek....

Hadi diyelimki tamamladın motosıkletını aldın kı motosıkletın en fazla 150 cc olmalı...Ehlıyetını alana kadar mahalle aralarında surmende dogru olmaz bence bos alanlarda eğitim alman daha dogru olucaktır guvenlı surus egıtımlerını mutlaka almalısın...

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Şimdi sen diyorsun ki garajda duracak.Mahalle aralarında bineceğim.
    Bende diyorum ki mahalle aralarında hiç insan hayvan gezmiyor ve seninde bunlar çarpma ihtimalin hiç yok.
    Sence ben bunu yermiyim:D
    Ya da garajda duracak diyorsun ama üstte yazdıklarımı yaparım diyorsun.Bu ne yaman çelişki böyle
    Ve sence ben bunu yermiyim.
    Mümkün değil.O araca sen her halikarda binersin.O araç ne garajda bekler ne de sen beklersin evinde.Bu mümkün değil.Bu heyecanla sen pc oyunlarında ki gibi zannederek binersin başına bir şey gelincede başka ailen hemen suçluyu bulurlar.
    Motosiklet tir suçlu olan sen asla suçlu olmayacaksın
    Sanki motosiklet sana yaptırdı o hareketleri.
    Ve hemen ailende bir kanı oluşacak.Motosiklet tehlikelidir.
    Ama asıl tehlikeli olan sensin asla bunu kabul etmeyecekler.ALLAH korusun sen bir kazaya karışıpta telef olursan vay bizim başımıza gelene.
    Boş ver sen bekle yaşını doldur ehliyetini al.Zaten canım ülkemde ehliyet almak çocuk oyuncağı.4 kuka arasında geçen bir gözü kör olan ne aptallar alıyor sen mi alamayacaksın.
    Vakti zamanı gelince al ehliyetini al full korumalı kıyafetlerini kafanı koruyacak kalitedeki kaskını ve "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini ondan sonra çık trafiğe.
    Anlatma bize mahalle aralarında gezerimleri garajda duracakları bizde o yollardan geçtik.Sen binmesen de baban biner abin biner başlarına bir şey gelir salak bir makineyi MOTOSİKLETİ suçlu ilan ediverirsiniz hiç gunahı olmayan aptal makinenin ve Motosiklet kültürünün başına olmadık şeyleri getirme.Yeterince Motosikletle ahmaklık yapan çok var piyasada trafikte yollarda birde sen katılma onların arasına.
    Sözlerim serttir ama inan bana senin iyiliğin içindir ki aynı zamanda da bizim iyiliğimiz içindir de.Asla seni küçümsemiyorum ama sen Motosikleti çok küçümsüyorsun deme bana yok öyle şey diye.Bende geçtim o yollardan senden 30 yıl önce geçtim hemde.

4. yusufbulut

yusufbulut Yeni Üye

Doğru Haklısınız . 17 Yaşını Tam beklemekte Koyuyor Adama :)

Keşke Bir Torpilimiz olsada 16 Yaşında Alabilsek Ehliyeti . :)

5. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz, keyifli forumlar. bir sene beklemek bence hiçbir şey değil, ki yıllarca keyifli geziler yapamk istiyorsanız, bir sene sabretmek, trafikteki aceleciere sabırla yaklaşma erdemini kazandırır. bence sen bu seneyi forumu da takip ederek, bilgilenerek geçir. senin için herşey daha güzel olacaktır.