(+18) ibretlik kareler.

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Zafer tarafından paylaşıldı.

1. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    ------------------

2. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Zafer bey çok güzel bir konuya değinmişsiniz.
    Paylaşım için teşekkürler.
    Umarım alınması gereken dersleri alanlar olur da olayı farklı yönlere çekmezler.

Ben korumaların önemini bizzat yaşayanlardanım.
    Motosikletimin rodajı sırasında 60 km/h hızla giderken arka tekerim kilitlendi.
    Tecrübesiz olmam ve ilk defa başıma geliyor olması nedeniyle sadece refleks olarak ön freni sıkıp biraz yavaşlatabildim ama tam duramadan motosikleti yatırmak zorunda kaldım.
    Ayağa kalktığımda sağ dizliğimin ortadan yarılmış olduğunu gördüm. (kalitesi düşük bir dizlikti)
    Dizliğim olmasaydı dizim aynı şekilde yarılmış olacaktı ve ben belkide bugün motosiklete binemiyor olacaktım.
    O nedenle çok kısa mesafelerde bile korumalarımı giyerim. Tüm motosikmet kullanıcılarına da tavsiye ederim.

3. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Sözlerimize dikkat edelim lütfen, Şenol Hoca ile aynı yaştayız ! Ve ikimiz de genciz ;)

gueldali bunu beğendi.
  4. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aynen öyle :)

Turgay ve Goktug Uguz bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu fotoları daha önce forumda yayınlamıştım.Sonra gelen olumsuz tepkiler üzerine yayından kaldırmıştım.bakalım bu sefer ne tepki gelecek açıkcası çok merak ediyorum
    O olumsuz tepki veren kardeşler bu sefer ne diyecekler
    Ben onları mesajlarından sonra yazacağım.

Goktug Uguz bunu beğendi.
  6. Mustafa Bilgin

Mustafa Bilgin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Paylaşım için teşekkürler.gerçekten inasını ürpenten resimler.aman ya çok korkunç valla .bende 6 ay once kaza yaptım.allaha şükür ki herşetim tamdı ama genede ayak 3 yerinden parçalı kırıldı eger bot olmayaydı ne olurdu kimbilir ..allah tüm motorcuları korusun .

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    arkadaşlar konuyu özetlemek gerekirse anlık tehlikesi çok olan her an her yerden gelebilecek tehlikelere açık ölümcül bir keyif bizimkisi.. yani azrail her daim artçımız olmuştur olacaktır karamsar olmak için değil tedbirli olmak için bunları söylüyorum daha öncede demiştim bu sıcakta kask ve koruma ile motosiklete binmek istemeyen arkadaşlar gitsin klimalı arabaya binsin bu ayıp değildir tercihtir ve zorunluluktur her yanı açık bir vasıta ve bununla yaşanacak keyifi tercih edenlerdenseniz oyunu kuralları ile aynamak durumundasınız ;)
    bu arada bu tarz konulara +18 uyarısı yaptığın ve direk resim yerine link eklediğin için teşekkürler en azından yazıların önemi kavranabilir resim açmak iradesine kalsın ;)

8. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hocam paylasım ve guzel anlatım için teşekkürler. Ben kıyafet kullanmam cok sıcak yok işte kıyafetler cok pahalı ben alamam diyenler icin tokat gibi bir cevap olmuş

9. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Değerli arkadaşlar, burda yazılanlar ve fotoğraflar için yorum yapmaya gerek yok.
    Herşey ortada,
    Herşey bizim sağlığımız için,
    Herşey bizim ailemiz, çocuklarımız ve bizi sevenler için.

Kimseyi üzmeyelim, kimseyi üzmeye hakkımız yok, bir çoğumuzun çocukları var. Küçücük kurallar bizim hayatımızı kurtarır. Küçücük bir ihmal hayatımıza mal olur. Burdan hep bağırıyoruz yine bağıracağız, bağırmaktan yorulmayacağız.

Lütfen dikkatli olalım ve bu tehlikeli oyuncaklara tam korumalı ve eğitimli olarak binelim.

Saygılar,

10. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Evet korumalar eksiksiz olmalı ve herzaman herşeyi düşünerek sürüş yapmamız gerek bunları düşünmeme rağmen 30-40 bile olmayan süratta bir dengesiz yüzünden kaza yaptım ve kaburgalarım kırılıyordu nerdeyse yani anlayacağınız araba gibi değil gerçekten motosiklet ciddi tehlikeleri içinde barındırıyor ama bu motosikletten soğumama değil daha dikkatli olmama neden oldu özellikle yeni başlayan arkadaşlara daha dikkat etmeleri açısından uyarıyorum kaza geliyorsa istediğin kadar iyi sürücü ol fayda etmiyor...

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    ibret alınması gerekiyor kısaca !!!!!!

12. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    20-25 Km'yi küçümsemek büyük yanlış olur. Önemli olan rakamın küçüklüğü değildir ama etkenler önemlidir. Kim örümcek adam kadar çeviktir ki düşen motordan sıçrasın. Bu sadece bir film olur ancak. Şaka bir yana ölüme neden olan yoldur. Asfaltın 20 Km'deki çarpma ya da sürtünme katsayısı bile büyük hasarlar verebilir. Doku kaybı düzelmez ki diğer seçeneğin yanında katlanılabilir bir durumdur.

Yazmak istediğim şeyler vardı ama resimleri gördükten sonra iki kelimeyi bir araya getiremez hale geldim. Sadece herkes düşünsün taşınsın ve dikkatli olsun. Herkes gibi bende isterim hava alarak gitmeyi. Motordan indiğimde üzerimdeki montun da etkisiyle sırılsıklam olmamayı. Ama birşey yapılacaksa kuralına uygun yapılmalı. Hayatınızın zerre kadar değeri varsa tabi.

Şenol SEL ve Goktug Uguz bunu beğendi.
  13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bunlar hayatın kareleri aslında ben de 1,5 ay evvel kaza yaptığımda paylaşmıştım bütün arkadaşlarla suçlu 100% karşı tarafındı ama kaza suçlu aramıyor arkadaşlar benimde kaskım eldivenim vs korumalarım olmasaydı düşünemiyorum ne halde olurdum hem yönetici arkadaşlar hemde bu sorumlulukla hareket eden arkadaşlar var aramızda iyikide varlar onlara sonsuz teşekkürler bende kendimce uyarmaya ve bu söylenenlere uymaya çalışıyorum böylede devam etmeliyiz bence iyiki varız m/f ailesi belki bizler sayesinde bir çok kişi bilinçli ve hayatta

Recep Varlı bunu beğendi.
  14. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    çok tehlikeli çok.. Şenol Abi'nin dediği gibi. bu iş akıllı adamların yapması gereken bir iş...

15. levent ert

levent ert Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    paylaşım icin tesekkurler...
    hani acıp resimlere dogru durust bakamadım desem yeridir..
    daha oncede boyle kaza resimleri yayınlanmıstı iki tanesine bakıp kapatmıstım dayanamayıp...

ancak o resimler bende işe yaramıstı.soyleki...ayağı bilekten itibaren gitmiş birininde resimi vardı ve benim de tek olmayan korumam botlardı.gidip bot bakmıstım kendime..işin kötüsü istedigim gibi birsey bulamamıştım..şimdi beni yeniden bot almaya celallendirdi bu resimler.
    fakat sunu sorucam arkadaslar izninizle. benim denedigim botları giydigimde botlar ayagıma iyi oluyordu ama gel gelelim mumkunu yok bilek kısmını dogru durust kıvıramıyordum.hani frene iyi kotu basabilirdim de mumkuu yok dogru durust vites atamazdım...
    siz nasıl kullanıyorsunuz o botları anlamıyorum(baktıgım modellerde oyle dandik markalar degillerdi)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Vites çubugu ayarlanbiliyor.Servise gidin size göre bir ayar çekerler.Bpt değil çizme alın.Bot ayağınızı korumaz
    Çizme korur.
    "Tüm Üyelerimiz mutlaka okusun" adlı topiğimde örnek verdim çizme ile ilgili.

levent ert bunu beğendi.
  17. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

bu fotoğrafları çoğaltıp caddelere asmak lazım kasksız motor binenleri trfik polisleri durdurupta bu fotolardan hediye etseler ne kadar etkili olurdu .ben motoralmakiçin ayırdığım paranın bir kısmını ki bu enaz yüzde on u olacak koruma giysi vs için ayıracam . belki bu motorun modelini biraz düşürür ama olsun . benden kıymetli değil.

18. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ülkemizde maalesef gerçekleri gün yüzüne çıkardığınızda tepki alırsınız.
    * Ensest ilişkiyi ortaya çıkarırsınız, tepki alırsınız.
    * Sınavda kopya çektirmezsiniz, tepki alırsınız.
    * Ders saatinde ders yaparsınız, tepki alırsınız.
    * Motordan düşünce korumasız iseniz fotoğraftakiler gibi olursunuz dersiniz, tepki alırsınız.
    * Kasksız geçen motosiklet sürücülerini polise gösteririsiniz, "bas git işine" şeklinde tepki alırsınız.
    * Şehir içinde ana arterlerde (ankara için örnek eskişehir yolu, istanbul yolu) hızlı gitmezseniz tepki alırsınız. Hızlı gidersiniz radara girersiniz. Herkese ceza yazın dersiniz tepki alırsınız.
    * Evinize giren hırsızı darp edesiniz, vurusunuz, tepki alırsınız.
    vs
    vs
    vs

Suspus olup oturduğunuz yerde oturursunuz, EN İYİ VATANDAŞ SİZ OLURSUNUZ.

Pardon... Biri Avrupa Birliğine mi gireceğiz dedi? Na(h)sıl gireceğiz!

gueldali ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  20. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

evet kazk kafalı:D