2. eL YBR 125lik almayı Düşünüyorum fakat kafamda soru işaretleri var ?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Turker07 tarafından paylaşıldı.

1. Turker07

Turker07 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    2. eL YBR 125lik almayı Düşünüyorum fakat kafamda soru işaretleri var ? 2. el alacağım için herkeze güvenilmiyor fakat YBR den iyi anlıyan arkadaşlar bana yardımcı olabilirlermi İlk o an motoru gordugumde dikkat etmem gereken hususlar nelerdir nerelerine bakmam gerekiyor bu şekilde bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle hoşgeldiniz, tanışma konusu açmanız gerekiyor(site kati kuralıdır.)

Eğer km'si düşük bir taneye bakacaksanız,elciklerine ayak koyma pedal lastiklerine,fren ve debriyaj manetlerine bakın, eskimiş,çizilmiş,boyası çıkmış,aşınmışlar ise km göstergesi değişmiş olabilir.

Egsoz sesi cızırtısız,gaz verince tatlı bir ses vermeli, egsozdan siyah veya özellikle mavi renk duman atmamalı(mavi ise motor aşınmış yağ yakıyor)(siyah ise karışım ayarı veya sübap ayarı bozuk.)

Motoru düz bir zeminde orta sehpaya alın gidon dümdüzken motorun önüne geçin alttan üstten ve ortadan dümdüz şekilde şasiden kazalı olup olmadığını kontrol edin.

Jantlarının yamukluğu ve yürüyen kısımlar ancak yolda test edilirse anlaşılır,tecrübeniz yoksa artçı olarak da anlayabilirsiniz,mutlaka yol testi edin.

Emre Özçelik bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütfen bunları gerçekleştiriniz.

Çok Önemli!!![​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...