2 Metre Boya Enduro Motor Önerisi.

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında malicanakcay 22 tarafından paylaşıldı.

1. malicanakcay 22

malicanakcay 22 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Herkese iyi geceler. 3 senelik maxi scooter kullanıyorum ve artık boyuma uygun Enduro motor almak istiyorum. Limit 15.000-18.000 tl arası. Önerilerinizi ve yardımları bekliyorum.
    Saygılarımla iyi geceler..

Neden kimse yardimci olmuyor acaba? Sizin engin tecrubelerinize ve bilginize ihtiyacım var. Lütfen yardım...

2. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    mert enduro olarak xl 650 transalp derim bütçene göre,kadıköyde mototal diye bir firma var,engin adında bir arkadaş var,onunla görüş oda sana yardımcı olur çok düzgün makineler olur onda,selamımı söyle gerekeni yapar

katilkoala bunu beğendi.
  3. malicanakcay 22

malicanakcay 22 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Çok teşekkür ederim Osman Abi. Dediğin modeli inceleme altına alıyorum. Fakat benim gözüm Bmw f650 Gs de nedense. O motor için düşünceleri ve önerileri alabilir miyim?

osman yazıcı bunu beğendi.
  4. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    maddi durumun o motoru binmeye müsaade ediyorsa,sonuçda BMW ,motor olarak yorumsuz ve tartışmasız bir motor, denge olarak süper,fakat sorunsuz olsun,masrafsız olsun, diyorsan japon 1 numara honda derim.....2 yamaha 3 Suzuki
    mert bunlar benim acizane şahsi düşüncelerim acele etme yaza biraz daha zaman var bu zamanı güzel değerlendir,araştır,sor,kullan,
    sana eğitim almayıda öneririm,eğitim alırken bineceğin motora eğitmenlede karar verebilirsin

malicanakcay 22 bunu beğendi.
  5. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    2mt boya 650 gs ufak gelir. Bütçene göre pan european yada eski 1150 daha rahat edebileceğin makinalar.

malicanakcay 22 ve osman yazıcı bunu beğendi.
  6. malicanakcay 22

malicanakcay 22 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Ama dediğiniz motor maxi scooterdan enduroya geçen birisi için uygun mudur? Sadece lise döneminde 3 yıl kullandım o kadar.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet sürüş eğitiminizi nereden kimden aldınız.Vitesli motosiklet tecrübeniz nedir.

8. malicanakcay 22

malicanakcay 22 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Motosiklet eğitimimi kendi kendime aldım. Hafif,tatlı sert düşmeli kalmalı şekilde öğrendim. İlk vitesli motorumu bir arkadaşımın motorunu kullanarak çözdüm.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İmzamı inceleme fırsatınız oldu mu.Bilmediğiniz bir eylemi kendi kendinize öğrenmeniz imkansızdır ve motosiklet sürücülüğü düşe kalka öğrenilmez.Siz önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın sonra vitesli motosiklete başlarsınız.Ben 1978 yılınından beri motosikletin her türlüsünü ve sukuterin her türlüsünü kullanmama rağmen hala öğreniyorken siz biraz fazla iddialı olmadınız mı.

10. malicanakcay 22

malicanakcay 22 Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Orası oyle tabiki ama benim birseyde iddiali hele ki fazla İddialı olduğum yok. O zaman söyle yapalım. Ben eğitim alacağım zaten almak da istiyorum fakat nereden kimden alacağımı bilmiyorum. Siz bana yardımcı olursanız beni çok sevindirmiş olun.

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Sana tavsiyem Aprilia Caponord ben 2008 den beri 3.caponordumla mutluyum ;)

12. katilkoala

katilkoala Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba Alican arkadaşım, ben foruma yeni üye oldum ve ilk mesajımı buraya yazıyorum. Aynı senin gibi ikinci motoruma geçişte kararsızlık yaşamıştım. Aylarca birçok modele baktım ve birçok arkadaşıma sordum. Antalyada karma bir motor kulübünün üyesi olmadığım için farklı motorları test etme imkanım olmadı ve bende aklımdaki modelleri satılık ilanlarından arayarak test etmeye başladım. Sana da tavsiyem kafanda birkaç model netleştirmen ve gidip (satılık ilanı olmayabilir ikinci el motor satan bayiilere de bakabilirsin) motorlara bizzat bakman , test etmen. Emin ol motor camiasından herkes sana bu konuda yardımcı olacaktır. Almaya ilk karar verdiğim motor inanılmaz torku ve araziye yatkınlığıyla Yamaha XT660 dı şu an Honda Transalp'e biniyorum :) Yani bunun en iyi kararını sen vereceksin. Ben TA ya karar kıldığımda ağırlıklı olarak uzun yol yapacağım, artçım (eşim) la sehayat edeceğim, kamp tatili planladığım için yüklü olacağım şartlarını da koydum içine. En önemli etken bütçeyi de eklediğinde sonuç iyice sivriliyor zaten.

13. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tencere derim ve tek geçerim :)

14. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Boyunuza F650gs küçük gelir. Bana tam oluyor.

O nedenle tenere 660 bence tam size göre. Hem tam bir enduro hemde aorunsuz (bu arada karar veripte temiz bmw bulursanız sizi yormaz masrafı düzgün bakımda sorunsuzdur)

Ancak illa bmw derseniz yüksek seleli bir endurosu sizi asla üzmez. Dakar serilerine bakabilirainiZ.

Hoşgeldiniz bu arada

15. katilkoala

katilkoala Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tenere benim için de çok ideal bir makina, dediğim gibi bütçe meselesi. 16.04.2015 tarihi itibari ile sıfır fiyatları: Tenere (boş): 25,650 Tenere (ABS): 27,250. İkinci eli 18-25 arası değişiyor temizlerinde. Yakın bir arkadaşımda var sık sık motor değiştirip dadına bakıyorum :) Tek başına bindiğin zaman mükemmel bir his veriyor. Dediğim gibi önce bütçe sonra kullanış amacına göre değişiyor. Ben eşimle bindiğimde belli bir süreden sonra titreşimin rahatsız ettiğini söyledi eşim. Uzun yol yapmayacaksan yada bunu tek başına yapacaksan hiç sıkıntı yok çok keyifli ve torklu bir makina. Selesi yüksek (ki bahsettiğim arkadaşım 1,95 boyunda) oturuş pozisyonu çok rahat. 2. vitese attıktan sonra her devirde ve vites aralığında harika tepki veriyor cansız değil. Ben bütçem gereği 2006 Model bir transalp 650 aldım fakat cüssesinden hiç beklemediğim tepkiler veriyor. Asfalta indiğinde Mercedes konforu, stabilizeye girince Mıhtar traktörü! Çift silindir titreşim yok denecek kadar az. Ben kabaca gözlemlerimi yazdım karar tabiki sizin.

16. akalican

akalican Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    pgr motor hakkında detaylı bilgi bu sayfadan alabiirsinşz.