2 tane sorum olacak,cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında BoRa tarafından paylaşıldı.

1. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    1.sorum :gördüğüm kadarıyla racing'ler de en çok tercih edilen marka Honda.Bn ses açısından Kawasaki'yi tercih ederim,görüntü acısından da yamaha'yi.Çünkü çok agresif bir görüntüsü var.Honda'nın bu kadar talep görmesinin nedeni ne ?Yanlış anlamayın sakın,Honda'yı kötülemiyorum.Ahh keşke olsa da kullansam hatta.. :)Ama kafama takıldı bu durum.. 2.sorum :600cc'lik bir racing ile 1000cc'lik bir racing arasında yakıt tüketimi açısından ne kadar fark var ??Kimileri 1000cc'lik makinaların aşırı yakıt tükettiğini söylüyor.Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek istemiyorum ;)

Ferhat Taskın bunu beğendi.
  2. serkanbike

serkanbike Üye

Motosiklet:
    Peugeot
    Bu soruların cevapları öyle basit değil.. Yeni biriyseniz zaten racingi unutun.. Markaları da unutun.. Yamaha honda fark etmez..

3. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bence hondanın tutulmasının nedeni yaygın bir servisagının olması bolyedekparca bulunabilmesi insanlar handay otomobildende tanıdıkları için güven duyuyorlar
    ikinci cevee gelince bilemi
    cem çünkü ikisinide kullanmadım onuda başka arkadaşlar yanıtlasın
    ayrıca serkanbike arkadaşımızada katılıyorum eyer bunlardan birini malmaya niyetin varsa sakınalma çünkü bu makineler başlangıç için dogruseçim olamaz

SERVET bunu beğendi.
  4. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    honda biraz daha ucuz yamaha ya göre her dalda her cc de honda biraz daha ucuz yakıt tüketiminde bi bilgim yok sallamaya gerek yok yanii ama orda suzuki gsr-x 1000 cc yi unutmuşsun olmadı şimdi:D ses görüntü gidiş hepsi 10 numara yanii

5. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ama o yakıt tüketimini orko abiye sorabilirsin bildiğim kadarıyla 600 cc sürdü şimdide 1000 cc sürüyor o çok ii bilir özel msj atabilirsin

6. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Suzuki GSX-R 1.000 normal kullanımda 100 Km de 8 litre benzin tüketir..Bastıkça bu oran 11 litreye kadar çıkar..Devamlı sündüreyim ses duyayım dersen çok yakar..Honda CBR 600 makinada normal kullanımda 7.2 litre kadar benzin tüketir ,,o makinaya basarsan 1.000 likten fazla yakar..İkisinide kullandım..600F çok güzel bir makina kesinlikle tavsiye edilir..Tabi önce tecrübe ve motor alışkanlığı...

7. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    cevaplar için teşekkürler.3 yıldan beri yamaha ybr 125 kullanıyorum ve açıkçası artık tatmin olamıyorum.kışa doğru şartlarım da uygun olursa bir racing almayı düşünüyorum ama kafam çok karışık.neyse kışa daha çok var,o zamana kadar sizinde yardımlarınızla fikrim kesinleşir umarım.

8. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    bayagı yakıyormuşlar ben bukadar tahmin etmemiştim elbetteki o makineye binipte yakıtınıda düşünemzsiniz

SERVET bunu beğendi.
  9. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ses duymak,,milleti makinaya baktırmak,,öğle beleş değil..Ne kadar ekmek o kadar köfte misali..Ne kadar çok gaz verirsen okadar çok benzin yakarsın..

10. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    :) Doğru sölyüyorsun valla abicim.Sadece motoru almakla iş bitmiyor.Daha bir sürü masrafı var :(

11. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşların dediği gibi yakıt olayı 600 le 1000 lik arasında pek yoktur.akıllı kullanırsan o zevki bedavaya getirebilirsin.tercihen honda olmasının sebebi akıllı makine olmasın dolayıdır yamaha ve suzuki sinirli makinelerdir bu yüzden zaptı zordur.kaba tabirle deli işidir.daha ayrıntılı bilgiyi binip kullanandan alabilirsin..

BoRa bunu beğendi.
  12. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sağoL valla kafamda şekilleniyo sanırım bazı şeyler.sanırım ilk racing'im 1000cc'lik bir makina olacak.

13. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    doğru seçim 600 lük makine 1000 lik makineye göre daha sinirli ve hafiftir buda daha fazla tehlike demek.benzin olayını kafana takma hemen hemen aynı.şimdiden hayırlı olsun.

14. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hani derler ya yüreğime su serptin,aynen öyle yaptın valla :) çok saoL.

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  15. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Yalnız sorun sadece benzin değil..En önemli iki malzeme daha var...Arka lastik ve debriyaj balatası..600 lük makiyla 1.000 lik makina arasında bu 2 malzemenin yıpranma sı özellikle arka lastiğin yıpranması tam 2 kat fark eder..Yani 600 ile 10.000 km yaptığın lastikle 1.000 makinayla sadece 5.000 km yol yaparsın..Lastiklerde çok ucuz yani,,beleş mubarek lastikler sadece 200 ila 250 Euro arası...bunlar bütçeyi sarsar..Taşıt puluda tam bir löhme zaten..oda ayrı bir dert..Bence 600 .......

16. huseyin.sait.61

Motosiklet:
    Honda
    bencede eyer ekonomik sorunun olabilirse 600lük al tecrübe herzaman haklıdır bence

17. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben biraz deli dolu bir motorcuyum :) 600cc'lik hırçın bir makinayla kendimi daha fazla riske atabilirm.1000cc'lik biraz daha oturaklı bir makina daha uygun benim için.masraflıymış gerçekten ama ne yapalım,motor sevgisi bir başka..Bazı gereksiz ihtiyaçlarımdan kısıp aradaki farkı kapatmaya çalışıcam artık.Baktım gördüm gene de altından kalkamıyorm dediğin gibi abicim 600cc'lik bir makinaya dönüş yapabilirim.su aralar yamaha R1'e kafayı takmış bulunuyorm :)

18. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Aman diyeyim Bora kardeşim,600'lüktn uzak dur.Bak İstanbuldaki bayilerin ve servislerin çoğu akrabamdır.Bir amcam Honda,biri Kawas,biri yama servisi ve bayii.Hepsinede 600'lüklerden şikayet ve sorun geliyor.Honda CBF 600 Hariç -ki kendi Naked'dır- 600'lük aletlerden uzak dur.Her nedense 600'lük makineler oturamadı.Ya fren balatasından ya karbüratörden anlamsızca sorunlar yapıyor.Firmalarda bunun farkında zaten.
    Bak koskoca MOTO GP yarışları 900'lükten 600'e düşürülecekti firmalar kıyameti kopardı.800'e indi.
    1000 al sen 1000.Benzinde fark yok

BoRa bunu beğendi.
  19. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok teşekkür ederm valla abicim sağol.Yamaha R1 de iyice karar kıldım.sayenizde kafamda ki büyük soru işaretleri dağıldı

20. Mustafa DÜLGER

Mustafa DÜLGER Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Temmuz başında Honda CBR 600F 'im ile 600 gidiş 600 geliş yaptım şehirler arası yolda.. Genelde 120-130 km/saat hızda kullandım ama yer yer 250 ye çıktığımda oldu.. (Sivrihisar - Afyon arası buna çok müsait :) ) Gidişde km de 170 kuruş, dönüşte ise 172 kuruş yaktı.. Artçı yoktu.. Diğer hesapları siz yapın artık...