200 cc enduro kıyaslamaları

Konu, 'Motosiklet Karşılaştırmaları ve Sürüşleri' kısmında Latif Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    dostlarım anlaşilan hepinizn sorunu başlangiç için hangi enduro aslında bu isme baktıgınıozda sorunun cevabini alır gibisiniz am a ben bahsı geçen tüm makınları kulanmiş biri olarak sizlere bilgimi paylaşmaya çalişacagim

önce sky tema başlayalım aslında 200 cc olarak fena makına degil ama bir çok yanı kötü mesela sispansıyonu hemecik patalar alt karter aman bir yere degmesin çatlar yag akıtır yükseklik ve selesi rahatsız edici ön sıspansıyonu arakaya göre sert kısaca tel maşa bir makna ama bu paralara bu makına ancak tüm çinliler için bu konu söz konusu

2) zongşen aslında gereksiz kasası ve bir çok yerinde kulanılan mazame kalıtesizligi ile endurodan çalma bir makına diyebilrim genel olarak 80 de başlar vibrasyon ama genel olarak yol tutuşu zayıf arazısı zayıf bir makına

3)200 cc ramzey ve payner ikiside aynı makına genelde sıspansıyon olarak fena sayılmaz tabi parasına göre digerlerine kıyaslayınca yaklaşik olark 2000 km kulandim ve bir çok kılasık sorunla karşılaştım ama en önemli sorun bu makınaların grak yaglaması belli bir kmden sonra dagılıyor ve toparlamasıda olmuyor ayrıca vibrasyonda var genel olarak bakıldıgından diger çinlilerden iyi dilebilirim

yamaha xt125r uzun bir yol deneyimim ve kardeniz turumuzun bir bölümünde test ettim resimlerim silinmeseydi de anlatsaydık km olarak 15,20 km fazla gösteriyor aslında makına 90,100 geçmiyor ve yüksek tepelere çikınca avan ayarı yetmiyor üzerinde makına ybr ile hemen hemen aynı bir motor kasa agır geliyor sıspansıyon olarak fena sayılmaz rahat bir motor ama bir enduro degil bir enduro 2000,3000 rakıma rahat çikar bir başlangiç motorumudur hayir bu fiyatlara asla ve asla bir başlangiç motoru degildir
    neyemi binecez diye soruyorsunuz

işte cevap
    3200 rakıma rahat çikacak sispansiyonu 100000 km de patlamayacak her yerde yedek parçası olacak az yakacak 200 cc olacak asfalat ve arazı artı uzun yolda kulanılacak vibrasyon olmayacak iki kişi kısada olsa gezilerde yormayacak ve iki kişi ilede tek kişi performansında yüğrüyecek 130 km hız yapacak bir motor bu özelikkere honda xl 200 den başkası uymaz
    bu kanıya 15 yıllık tercubeme dayanarak vardım bundan öncesi bir çok makınayı test ettim ve kulandım halende teste olan makınalarım var

Metin, suleyman.rnc ve ulas bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bana bir tane sözün var bunu unutma ;)

3. kemalhoca

kemalhoca Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    teşekkürler

4. digermerih2

digermerih2 Yeni Üye

bende de xl 2oo var.super bi motor.dediklerin doğru.cok memnunum.hondaa bi kerem

5. ARİZONA

ARİZONA Yeni Üye

Arkadaşlar Hyosung Endurolar Nasil Bu Konuda Fikri Olan Var Mi???teşekkürler