2000 Model Yamaha Dragstar için Arka ve Ön Lastik Önerisi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında ibrahim.yilmaz tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim.yilmaz

ibrahim.yilmaz Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Arkadaşlar,
    40 bin sınırına ulaştığım lastiklerimle vedalaşma zamanım geldi de geçiyor

lastik kullanım ve alım tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz

2000 Model Yamaha dragstar Classic motorum var
    üstündeki lastikler
    ARKA LASTİK 170/80-15 M/C77S DUNLOP D404
    ÖN LASTİK 130/90-16 67S DUNLOP D404F

internet üzerinden biraz araştırdığımda
    michelin lastiklerinin çok satıldığını görüyorum
    dün sirkecide özen motora uğradığımda
    dunlop lastikler için çiftine 690 TL fiyat çıkarttı
    michelin lastikler için kozyatağında 650 TL fiyat aldım
    internet üzerinde sahibinden com da bahçelievlerde bu işi yapan birisinden 640 TL
    6-7 ay önce maslak suleyman memnun da 800 tl civarı fiyat vermişti

lastik seçiminde neye dikkat etmem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lastik seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken şey lastiğin imalat tarihi olmalı.
    Lastiğin yanağında imal tarihi yazar.Genelde elips daire içinde örneğin 0808 yazıyorsa 2008 yılının sekizinci haftasında üretildiğini gösterir.
    Yani biz şu anda 2010 yılında olduğumuza göre olastik alınıp kullanılmaz.
    Bazı uyanık lastik satıcıları bunun bir aldatma olduğunu savunurlar ve lastiğin ömrünün olmadığını iddia ederlerse de sen onların tazgahına gelme.
    Avrupadaki Motosiklet sürücüleri insan da biz değilmiyiz.Neden avrupadaki motodaşlarımız bunlara dikkat ediyorsa biz etmeyelim.Bizim hayatımızı sağlığımız onlardan aşağıda mı.
    Sİz siz olun bu tezgahlara gelmeyin.Lastiği alırken iyi inceleyin ve tercihen dediğim yerdeki tarihin 2010 olmasına dikkat edin.
    Ha yeri gelmişken 40 km bir lastik için çok fazla.
    Motosiklette lastiğin ömrü 2 yıl yada maksimum 10 bin km dir.Siz 40 bin km dir kullanığınıza göre verilmiş sadakanız varmış diyebilirim.O km de ki lastik asfaltta güvenli frenaj ve yol tutuş sağlaması imkansızdır.
    Dunlop ve Michelin lastikleri iyi markalardır.İmkanınız varsa bu iki markadan birini tercih edin derin.
    Daha ucuz markalarda var.Ama onları tavisye etmem.Ne demiş atalarımız ucuz etin yahnisi ekşi olur.Ucuz alacağınız lastikle hayatınız ve sağlığınızda ucuza gider.Hayatınız veya sağlığınız ne kadar ucuz.
    Ona göre lastik alın.Motosiklette lastik sizin hayatla aranızdaki tek bağlantıdır.Lazım olduğunda güvenli durmazdıktan sonra yada keskin bir virajda güvenle dönemedikten sonra ne gereği var ucuz lastiğin yada vadesini doldurmuş lastiğin.
    Sakın Bazı uyanık lastik satıcılarının tezgahına gelme.İllakiimal tarihine siz kendi gözlerinizle bakın.2010 yılı imal tarihli iç ve dış lastikleri tercih edin.Şimdi yeni bir tezgah çıktı.Bazı lastiklerin üzerine sıcak olarak lastik mührü vuruyorlar.Dürüst satıcılar buna prim vermez.Amam bazı uyanıklar eski iaml tarihi üzerine sıcak mühürle yeniymiş havası verip 2009 veya 2010 tarihi basıyorlar.
    Tecrübeyle sabittir.

ibrahim.yilmaz ve Eren Göksel bunu beğendi.
  3. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bilgilendirmen için saol Şenol abi..
    Bu Dunlop, Michelin motosiklet lastikleri satan yer var mı Ankara' da..Bana hiç denk gelmedi.

4. ibrahim.yilmaz

ibrahim.yilmaz Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Abi selam, yazın ve ilgin için teşekkürler,

10 bin çok az değilmi (ben 1.5 yılda 35 bin km yaptım) verilmiş sadakam varmış desene

yeni lastik için DUNLOP şu an için daha ağır basıyor üretim tarihine kesinlikle dikkat edeceğim.

tekrar teşekkürler

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    10 bin km maksimum
    Birinden fedakarlık yapacaksınız artık.
    Ya sağlığımızdan hayatımızdan yada lastiğe vereceğimiz paramızdan.
    Benim ybr 125 im sizin ki kadar ağır değil.Ve ben şu anda 135 bin küsur olan ybr 125 ime 14. takım lastiğimi taktım.
    Takdir ve keyfiyet sizin.

öner coskuner bunu beğendi.
  6. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    kardeş kesinlikle şenol hocama kulak ver yaklaşık 2-3 ay önce tv de izledim otomobil programında kullanılmayan lastikler bir yıldan sonra sertleşip özelliklerini kaybediyorlarmış o yüzden tarihe önem ver ve şenol hocamı izlemeye devam et :)