2007 Honda Lead SCV100 Kullanici Yorumum.

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Baris Coskun tarafından paylaşıldı.

1. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    3 aydir her gun 40km yol yaptiktan sonra bu yaziyi yazabilecegimi dusundum.
    Genel artilari;
    Ilk olarak fiyati.
    Her hondada oldugu gibi scv100 de bozulmak bilmeyen bir motor.
    4 litre benzinle sehir icinde 150km gitmesi
    Motor hacmine gore frenlerinin ve yol tutusunun guvenilirligi.
    Sessiz calismasi.
    Fazla servis istememesi.
    Hava sogutmali motoru.
    Satarken para kaybetmemek.

Eksi yonleri;
    Oturus pozisyonu cok yuksek ama trafigi yukardan gorme acisindan arti olarak da degerlendirilebilir.
    Benzin gostergesinin depo yariya dustukten sonra benzini oldugundan az gostermesi.
    Hiz gostergesi pek duyarli degil. Ani frenlerde hizinizi kestiremiyorsunuz. Mesela 70le giderken frenledik ve hizimiz 30a dustu. Gosterge hala 50 gosteriyor ve bu hiz trafigin durumuna gore bize cok geliyor. Biraz daha frenliyoruz ve arkadaki arabanin sirtimiza ciktigini goruyoruz. Bu yuzden frenlerken hiz gostergesine hic bakmamak lazim. Sirf bu yuzden yeni baslayanlara onerilmeyecek bir motor diyebilirim.
    Kasislerde kucuk tekerleri yuzunden hoplayip ziplamasi.
    Jantlarinda 12mm’den buyuk zincir girecek yeri olmamasi.

Dusunceler;
    Suphesiz ki bu motor sehir ici kullanimi icin uretilmis. 70km/h ustu bir hizda pek rahat hissettirtmiyor. Hava sogutmali 100cc otomatik sanziman bir motor icin gucu gayet yeterli. Zaten daha fazla gucu olsaydi disk fren, arkada 2 suspansiyon ve daha buyuk lastik isterdi. Duz yolda ustunde 75 kilo bir insanla 90 yapar ama en ufak ruzgar 100 kiloluk motoru yan seride atmaya yeter.
    100 kilo olmasinin tek bir avantajini gordum; Isiklarda kamyonun teki ben dururken ustume cikmaya karar verdi. Motorun ustunden atlayip gidondan cekerek 1 saniye icinde motoru olay yerinden 1.5 metre kadar uzaklastirabildim. Dezavantaji da dedigim gibi ruzgarli havalarda ucmaya cok yatkin olmasi.
    Calmasi cok kolay bir motor ama bir adet immobiliser ve alarm 100 lirayi bulmayacak evladiyelik bir yatirim olur ve sizi calinma derdinden oldukca kurtarir. Bendeki alarmin 300 metre capli cagri cihazi ozelligi de var, sayesinde gece rahat uyuyabiliyorum.
    Apartman kapilarindan cok rahat giren bir motor. Bir kalas yardimiyla tek basima arka bahceye alabiliyorum. Her scooterda oldugu gibi bunda da ayaklari yere koymak iskence oluyor. Bacaklari ata biner gibi acmak zorunda kaliyoruz. Sayesinde dururken dengede durmayi ogrendim.

Uzun lafin kisasi; Eger sehir icinde 60i gecmeden devamli kullanacaginiz, butceyi zorlamayacak ve bozulmayacak bir motor istiyorsaniz tam size gore.

onur devrim ve Omer bunu beğendi.
  2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Benim raptor 250 cc çift silindir motorum 10 liralık benzinle 120 km gidiyor.. İyiymiş ozaman :)

3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Deneyimizi paylaştığınız için teşekkürler :)

Baris Coskun bunu beğendi.
  4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Barış Motosiklet Forum ailesine hoş geldin. Güzel tespitler, paylaşım için teşekkürler.

5. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benzinin litresi kac lira?
    (Turkiyede ikamet etmiyorum da)

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cokmus. :(
    Burda 2.1 lira gibi.
    Gecenlerde guney amerikaya gittim, orada 50cent litresi. Zaten ucuz oldugu icin galonla satiyorlar, litre yok.

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Barış bey bu sözde düşmüş hali..! Bir ara 3.5 TL ye dayandı.Belkide geçti. Hatırlamıyorum..:)

Napalım artık şikayet etmekden dilimizde tüy bitti :) Saldık çayıra artık millet olarak.. :)

ABD bizden fakir ya ... Doğaldır :) Bizim gönlümüz zengin :(

Emre Özçelik bunu beğendi.
  9. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.milliyet.com.tr/Yasam/So...Date=02.03.2009&b=Diyarbakirda petrol bulundu

Artık bu haberlere bile alıştık ama ne hikmetse biz bir faydasını göremiyoruz Barış bey !
    Daha geçenlerde çok alakasız bir bölge olan Sakarya/Akyazı da SudiArabistan kalitesinde bir petrol bulundu.Ondan kısa bir süre öncede Manisa /Alaşehirde..!
    Ama ne hikmetse bunun ne ekonomiye nede pompa fiyatlarına yansımasını göremedik.
    Üstelik petrolün varil fiyatının çok aşalara düşmüş olmasına karşın pompada gerekli indirim yapılmıyor.Fakat aksi olduğunda yani varil fiyatı arttığın da anında zam yürürlüğe konuyor.
    Buna gerekçe olarakda ülkenin 6 aylık stok yapması gösteriliyor.Yani pahalı alınan bitene kadar indirim yok...Peki ya ucuz alınan???
    Bildiğiniz gibi zarar ve kar eden bir çok kamu işletmemiz satıldı.
    Kimisi 2 yıılık karına kimisi ise çok daha uçuza... :(
    Malesef diyecek bir şey bulamıyorum.Yıllardır bize özelleştirmeyi empoze eden ABD bile şuan bankaları kurtarabilmek için kamulaştırmayı düşünüyor..!
    Yüce Allah hepimize akıl vermiş düşünüp anlamamız için...!Fakat biz Türkler düşünmeyen,üretmeyen bir toplumuz Allah sonumuzu hayır etsin.Sdney de yaşayan teyzemlere hiç rahatlarını bozmamalarını tavsiye ediyorum. :)
    Malesef içinde bulunduğumuz hazin durum bundan ibaret değil ama fosil yakıt konusunu
    böyle özetleyebiliriz ...Saygılar...

Haluk abinin eklediği bu videoyu da seyredin lütfen...!

http://www.motorsikletforum.com/showthread.php?t=2637&page=3

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    motorunuzun fotosuda varmı??

11. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    bir tane ustune tersten binmis resmim var motorla, onun disinda hic cekmedim.

http://images.google.co.uk/images?q=honda lead 2007

bu linkten bulabilirsiniz resimlerini.
    Yaz aylarinda uzun seyahatler icin triumph daytona almayi dusunuyorum ama bu scooteri satacagimi da zannetmiyorum. Daytona uzun seyahat icin cok akillica bir motor degil ama sehir icinde her gun gezmek icin de pek mantikli gelmiyor bana.
    Hafta sonu daytona, hafta ici scooter iyi fikir gibi geldi bana.

Turkiyenin haline gelince; Ataturk oldukten sonra hep kotuye gitti ve gitmeye devam ediyor. Pek garipseyip soylenmenin anlami yok. Esyanin dogasi olarak kabul edin.
    Turkiyenin basinda diktator olmasinda hep fayda vardir derim. Gokturklerden osmanliya diktatore alismis bu millet. Ama; "kafasi calisan diktator"

12. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Unutmadan;
    2008 modellerine su sogutmali motor ve disk fren de eklemisler.

13. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    hayırlı uğurlu olsun paylaşım için teşekkürler