200'lük enduroya dual lastik arıyorum

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında oguz.aktan tarafından paylaşıldı.

1. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Ramzey qm200-gy motosikletim için ön-arka takım lastik alacağım.
    - Ön 2.75-21, arka 4.10-18. Ölçülerle kesinlikle oynamak istemiyorum.
    - Asfaltta ve hafif arazide sorun yaratmayacak "dual" lastik arıyorum. (Üzerinde Kenda K-270 var (http://www.tumopar.com/product_detail.asp?p_code=020.66.025543&c_kod=020,66&sira=2), ıslak asfaltta kayması dışında işimi görüyor.)
    - Metzeler, Pirelli, Continental çok pahalı (takımı 350 lira civarında), Duro'dan emin olamıyorum (takımı 110 lira).
    - Bridgestone iyi midir? (http://www.sahibinden.com/sfir_uygun_fiyat_240_tl-61WQQaXQQ15380097WQQpXQQdisplayitem) Bana pahalı gibi geldi. Yurt dışında teki 40-45$ civarında
    - Pirelli MT43 için yorum yapabilir misiniz? (http://www.pirelli.co.uk/web/tyres-catalog/moto-offRoad-trial/en_GB/MT 43 PRO TRIAL/default.page)
    - Yurt dışında Kenda ile aynı desende IRC GP-1 var, herkes memnun görünüyor, Türkiye'de satanı bulamadım.

2. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hocam duro işini fazlasıyla görür ben kullanıyorum oldukça iyi..sen takımı 110 demişsin nerede 110 tl bana bilgi verirmisin bana 5.10-18 arka dışlastik lazım olmadı 4.10-18....................sen ebatları değiştirmak istemiyorum demişsin ama benim sana tavsiyem 3.00-21 5.10-18 daha kalin lastikler yolda ve arazide daha iyi ben kullanıtorum...

3. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    İzmir Levent Motor'dan (0232 484 00 59) birkaç ay önce, ön-arka takım için aldığım fiyat böyleydi, hangi model olduğunu sormadım. Şu andaki fiyatı da aynı mıdır bilmiyorum.

Geniş lastik konusundaki bilgi için de teşekkür ederim.

Siz model olarak HF-333 mü kullanıyorsunuz? Islak-kuru asfaltta kaymıyorsa ben de Duro alayım.

4. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    izmir levent motor güvenilir bir arkadaştır..daha önceleri orada yaşıyordum elden alıyodum (sahibi değişmediyse tabi )..bendede çin corss var ...lastik 2-3 yıla ömrünü bitiriyo gidipte 350 tl ye alınca maddi imkanları zorluyo haliyle (zaten motorun 1500 tl ederi var)

5. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    evet hf 333 var önde arka başka ama arkayıda değiştircem yakında............hf 333 mü 110 tl idi.kargoyla yolluyomu nasıl almayı düşünüyordun.ödeme nasıl.......levent motordan ucuzuda zor bulunur piyasada....BENCE BU LASTİK HF 333 %70 ARAZİ %30 ASVALT.... YERDE YAĞ SU (özellikle virajlarda) YOKSA KOLAY KOLAY KAYMAZ....alınacak bir lastik .ama param var diyosan prelli falanda alabilirsin..................3.00-21 5.10-18 ve 2.75-21 4.10-21 arasında 1 cm kadar fark var oda lastik genişliğini pek etkilememiş oluyo aerodinamiği pek etkilemiyo yani........bir de
    şöyle bişeyvar bizim nmotorların orjinal lastikleri ince olduğu için çakıl kumda falan motor gömülüyo..biraz geniş olması daha iyi bence gömülmemesi açısından

6. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    şunuda belirteyim HF 333 FOTOLARDA ASVALT LASTİĞİ GİBİ DURUYO(dişleri küçükl gibi ) AMA bende var dişleri nerdeyse 7 mm civarı baya dişli cross lastiğine yakın....prelli nin cross lastiğini de alsan ıslak virajlarda hızlı girersen kayar (asvalt lastiği kaymazda)

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Artık benzer şeyleri yazmaktan bıktım.Böyle bir şablon yaptım.Kes yapıştır yapacağım.:mad::mad:

Bizim köyde bir adet vardır.Bilmem sizin köyde de var mı adet.:mad:
    Tanımadığın bilmediğin bir semte yada cemiyete girerken selam verilir kendimizi tanıtır.Sanırım sizde böyle adet yok.:mad:
    ben şimdi sizin köye gelsem ben de selam vermeden kendimi tanıtmadan paldır küldür mevzuuya dalsam kızmazmısınız.

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

Not 7 mesaj var ve hala tanışma topiği yok.Dikkatinizi çekerim.