2010 Kawasaki Ninja 250R

Konu, 'Motosiklet Marka ve Modelleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    DOHC 249cc Paralel Çift silindirli motor
    Ağırlığı en aza indirecek Son nesil Denso radyatör üstün soğutma performans sunuyor.
    Yeni kuyruk , ikili koltuk ile az yer kaplamaktadır.
    İsteğe bağlı tek kişilik kapağı daha agresif görüntü için değiştirebilirsiniz.
    Yeni Elmas-tipi çerçeve yüksek gerilimli çelik borular yapılmış her ikisi de, güçlü ve dayanıklı, hafif ve daha hassas kullanım ve daha iyi kontrol için.
    Yeni 37mm ön çatal
    Daha büyük yeni 17 " altı kollu jant.
    Motor: 4 zamanlı DOCH
    Soğutma : sıvı
    Motor hacmi : 249cc
    Sıkıştırma Oranı: 11.6:1
    Ateşleme: Dijital
    Zincir : O-ring zincir
    Çerçeve: Yarı çift beşiği, yüksek gerilimli çelik
    Dingil mesafesi: 55,1 inç
    Ön süspansiyon l: 37mm çatal / 4,7 inç
    Ön lastik: 110/70-17
    Arka lastik: 130/70-17
    Ön fren: İki Tek 290mm hidrolik petal disk pistonlu kaliper
    Arka fren: İki Tek 220mm petal disk pistonlu kaliper
    Uzunluk: 82,1 inç
    Genişlik: 28,1 inç
    Toplam yükseklik: 43.7 in
    Sele yüksekliği: 30.5 inç
    Yakıt kapasitesi : 18 lt
    Renk seçenekleri: Metalik Mavi, Kırmızı, Yeşil / Beyaz, Abanoz / Şeker Kırmızı
    ABD Fiyatı : $4,299

2. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Bu CC için zaten rakipsiz bir motor. Racing olarak ele alırsak tabiki.

3. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Harika bir şey bu ya...

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yakışır sana Bülent Hocam.

5. Edis Buğra

Edis Buğra Misafir

ABD fiyatı ile TR fiyatı arasındaki bu dağlar kadar fark neyden kaynaklanıyor acaba ki? ABD fiyatındaki de sonuçta onun toptan fiyatı değil onlarda kâr yapıyor bu satış fiyatlarıyla. Bizde niye araba fiyatına geliyor? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. Arz-Talep dengesi dengesizlikler üzerinde gayet. Fiyat düşse talep artar daha çok kâr ederler bence.

6. yavuzyagiz

yavuzyagiz Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Racing sevdalısı olanlara birebir,bu ninjalar peynir ekmek gibi ikinci elde tutuluyor.250 cc çift silindir vergide falan da iyi de performans verileri ne acaba,beygir di 0-100km ydi,maksimum hızdı falan?

7. Edis Buğra

Edis Buğra Misafir

Genelde videolardan takip ederim performans ve top speedleri. Youtube'da incelediğim motor marka modelinin sonuna top speed yazarak her yerden kullanıcı videolarına ulaşabilirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=sN6FGVDIZZU

Gibi. 250 Ninja'yı yeterince açıklar ölçüde bence :)

8. yavuzyagiz

yavuzyagiz Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    0-100 km 7 saniye görünüyo,iyidir herhalde ama maksimum hız 170 sanki racing için çok yüksek değil.240 yapan honda gördüm tabi ki motor 600lükdü ama ne bileyim yine de en az 190 -200 yapsın ister hayranları herhalde...

9. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Grenajsız, naked tipi, uzun yola uygun oturma pozisyonlu bir model getirseler şaşarım.

10. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yeni başlıyanlar için ideal bir motor...

11. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    yeni başlayanlar için ideal bir motor kısmı herkez için geçerli diil malesef siteden bi abimizinde ilk motorunun 250 ninja olduğunu biliyordur çoğu kişi heralde ve başına gelenler hep çift silindirli 250cc racing tarzı motorla başlamasından dolayı geldi.Bu yüzden başlangıç motoru olarak daha sakin motorlar seçilmeli.Geçiş motoru olarakta 1 yılı aştıktan sonra tam güçüyle kullanmak daha mantıklı olur sanırım.Ama 250 cc sınıfında ninja 250 mütiş bir motor güç ve görüntü olarak.allah herkeze nasip etsin.

12. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    bece de süper yok satıyor

13. furkan gungor

furkan gungor Yeni Üye

tr fıyatı nedir bunun

14. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

TR fiyatı 5500 Euro, ben bir buçuk ay önce aldım bir tane, bugünkü OMM eğitiminde de düştüm, gayet baba bir düşüş oldu, bence çok iyi bir başlangıç motoru...
    Forumda bir kaç gündür "kıvırmaca" tekniğinden bahsediliyor, debriyaja basılır mı basılmaz mı diye bir bilgi paylaşımı vardı, Mithat Hoca bize debriyaja bastırarak yaptırdı kıvırmaca tekniğini, ben dördüncü denemede arka freni kilitleyerek sonra da bırakarak yüksek düşüş denen olayı bütün katılımcılara arkadaşlara demo şeklinde gösterdim pistte, bu tekniğin aslında çok tehlikeli olduğunu ve kesinlikle frene basılmaması gerektiğini yaşayarak öğrendim, neyse ki gayet iyiyim, kalçamın sağ tarafı incindi biraz hepsi o kadar, gerçi ağrım giderek artıyor ama bakalım ne olacak, motosikletin sağ ayak peginin ve frenin bağlandığı nokta gövdeden koptu, grenajda da "nazar boncuğu" çizikler var. Ders çıkarmayı bildikten sonra herşey bir tecrübedir, kendi derslerimi çıkardım, olayın trafikde değil de eğitim pistinde olması ayrı bir şans, düşmekle motorcu olunmaz ama ne yalan söyleyeyim şimdi kendimi daha bir motorcu(sürücü) hissediyorum. Düşersem vaz geçerim motoru satarım diye düşünüyordum fakat şimdi tam tersi daha heveslendim, ama motorun servisten yenilenmiş olarak çıkmasını beklemem lazım.
    Foruma yeni motorumu aldım sevinciyle değil de ilk kazamı yaptım haberiyle gelmek tek üzen nokta. Cumartesi'den geziye katılırım diye planlarken, Erol Hoca'nın eğitim haberini görünce "nasıl olsa daha geziler olur, şu eğitimi kaçırmayayım" diyerek eğitime gittim, tam da kıvırmaca'dan bahsedilirken bu tekniği denerken yere yapışmak ayrı bir enstantane tabii, kendime gülmek geliyor içimden, adım attıkça acıyan kalçam gülme isteğini arttırıyor her nasılsa...
    Neyse çok gevezelik ettim, sonuç başlığa uygun olsun: 5500 Euro ve kırılan sağ ayak pegi ile sağ fren pegi fiyatı bu motorun fiyatı benim için.
    Başlangıç motoru olarak bence çok iyi bir motor, kullanımı rahat, görüntüsü de tatmin edici, ben tavsiye ediyorum yeterli sürücülere.

15. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hüseyin geçmiş olsun, inşallah son düşmen olur. Şimdi tam motorcu oldun işte. Biliyorsun düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmeyen motorcu vardır.

Mithat hocadan eğitim aldığın için çok şanslısın. Kendisi çok iyi bir eğitmendir. Çok cana yakın ve arkdaş canlısı bir hocadır. Bir eğitimde ağvada yemek molasında eldivenlerimi çalmışlardı, mithat hoca hemen yedek eldivenlerini vermişti bana.

16. Huseyin.Guler

Huseyin.Guler Üye

Gerçekten de çok zevkli bir eğitimdi, Mithat Hoca'nın dinamizmi, enerjisi en zor hareketlerde dahi herkese yansıdı, herkes çok hevesliydi, benim için çok faydalı oldu. Elimden geldiğince bu eğitimleri kaçırmamaya özen göstereceğim, haftaya Roadcraft eğitimi düzenlenecek, OMM'nin sitesinde yayınlanmış, ben nöbet nedeniyle katılamayacağım ama vakti olan arkadaşlara mutlaka tavsiye ediyorum, sürüşlerindeki ilerlemeyi anında farkedeceklerdir mutlaka.

17. Ahmet Yürekli

Ahmet Yürekli Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yakıt olarak ne yakıyor bu motor acaba bilgisi olan varmı?

18. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhaba, İlk uzun yol tecrübemi Gaziantep - Mersin arası 300 km'lik mesafede yaptım. Yola çıkmadan önce 17 litrelik(Kawasaki ninja 250r) depoyu fulleyip çıktım. Gaziantep'ten 190 km uzakta bulunan Adana Ceyhana kadar gidebildim. Sanki biraz fazla yaktı gibi geldi. 100 km de 8,5 litre yakıt oturup düşünmeme sebep oldu :( Bu motorları zorlasak bu kadar yakıt yakar mı?

19. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    En başta bizde vergiler yüksek. (Vergininde vergisi alınmakta) Ayrıcada ABD pazarıyla bırakın Türkiye pazarını, Avrupa pazarını bile karşılaştırmamak gerekir. Avrupa'da 1000 tane motosiklet satılıyorsa ABD'de 10.000-30.000 arası (Türkiye'de 1-10 arası) motosiklet satılmakta. Hatta BMW'nin fiyatı ABD'de Almanya fiyatından bile ucuzdur.

20. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Motosikletin fazla yakmasına en fazla etki eden şey; ani ivmelenmelerdir. Sabit hızlarda bu kadar yakmaması gerekir. Lastik havaları düşük olursa, yuvarlanma direnci yükseleceği için yakıtıda fazlalaştırır. Bence lastik havaları ve hava filtresini, kontrol edin. Sonuç alamazsanız, eksozdanda benzin kokusu geliyorsa servise gitmenizi tavsiye ederim.