2012 ybr 125 lastiği tubeless mi değil mi?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Hüseyin U tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar merhaba, kullanmakta olduğum 2012 ybr 125'i bana satan arkadaş lastiğin şambrelli olduğunu söylemişti, ybr kullanıcıları da öyle olduğunu söylüyor ancak benim lastiğin üstünde tubeless yazıyor. Benim aldığım arkadaş motorun ikinci sahibi, acaba ilk sahibi tubeless ile mi değiştirdi? Markası Cheng Shin ancak model ismi bulamadım lastikte.

2. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Tubeless lastikleri iç lastiklede kullanabilirsiniz, tam tersi olmaz sadece. Normalde ybr125'in jantları tubeless için uygun değildir.
    Fakat kullanıcılar tubeless lastik alıp, sibop takıp kullanmaktadır.Lastikçi olarak çokta yaptık bu işlemi, sorun olarak şunu söyleyebilirim; sert bir çukura girdiğinizde, janttaki yamulma, lastiğin inmesine sebep verebilmekte. Bu sorunda jant düzelterek yada tekrar iç lastik takarak giderilebilmekte. Dikkat etmen gereken lastiklerin tubeless olmasıdır.
    Marka olarak tavsiye soracak olursan Metzeler Me22 modelidir.

Hüseyin U bunu beğendi.
  3. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam o zaman şambrelli lastiklerin patlayınca hemen inme sorununu ben yaşamayacağım öyle değil mi? Bir de lastik tamir köpüğü kullanabilir miyim? Diyelim ki lastiğin patladığını farkettim, tamir köpüğünü basıp sonra biraz da el pompasıyla hava bassam lastikçiye kadar gidebilir miyim? Ben köpükler şambelli lastiklerde kullanılmıyor diye biliyordum.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2011 den itibaren ybr 125 ESD lerin jantları tubeless tabii ki lastikleri de.Aksini iddia edenin ciddi sorunları vardır onlardan uzak durun.
    Ben 2001 ybr 125 esd kullanıyorum aldığımdan beri lastik uzmanı olan arkadaşım (kendisini Erol Demirtaş hocamızda çok iyi tanır) bu yıl 4.takımı taktı ve hala tubeless.Sezon itibariyle yeni takılan lastiklerin IRC Winter Grip
    Bahsettiğiniz marka lastik yaramaz.Siz pirelli michelin metzeller ve dunloptan şaşmayın.

Hüseyin U bunu beğendi.
  5. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Lastik tamir köpüklerini, lastik üretici firmalar, lastiğin karkas yapısına girip, bozulma yaptığı için tavsiye etmemektedirler. Kullanmak zorunda kaldığınızda, en yakın lastikçide içini temizleyip içten yama yapılması tavsiye edilmektedir.
    Ayrıca lastik tamir köpükleri balans yapmakta, sibopları tıkamaktadır.

Hüseyin U bunu beğendi.