23 mayıs 2009 ankara direksiyon sınavı

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında Gürsu tarafından paylaşıldı.

1. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    bu sabah ankara yozgat bulvarında girdim direksiyon sınavına. olayın ne kadar ticari bir boyutu olduğunu görmem için buna ihtiyacım varmış anlaşılan. yüzlerce sürücü adayı trafiğe falan kapalı olmayan kocaman bir çevreyolunun kenarında toplandık. bir yandan akan trafik- ki bunun içinde tüm dikkatsizliğiyle sınav olan adayların sağından solundan geçen kamyonlar ve dolmuşlar dahil-bir yandan da tamamen bir kaos ortamı oluşturmuş düzensiz bir kalabalık tüylerimi diken diken etti. mezbahada daha çok para kazanmak isteyen bir kasap gibi hocalar ve gözlemciler tamamen emniyetsiz bir ortam yaratarak adayları bir an önce testi bitirmeleri için zorluyordu. üstelik malesef ehliyet alacak olanların arasında sayısız yeni trafik canavarı da vardı. istenen şey 6 tane koniyi slalom yaparak geçmek ve geri gelmek. üstelik bunu yapamayan adayları bile ite kaka geçirdiklerine gözlerimle şahit oldum. aslında anlatacak daha çok şey var ama zaten bu forumdaki tüm ehliyetliler bunu biliyordur. keşke daha güzel bir sistem getirilse.

2. gamze sevgi

gamze sevgi Yeni Üye

evet kaos vardı doğru, ama ben de hiç arabayı durdurmadıgım,aynaları kontrol ettigim,kemerimi taktıgım,sinyallerimi verdigim halde, dümdüz gidilen yolda 50 alarak kaldım ! bu nasıl bir değerlendirme,nasıl bir sistem anlamadım ben! durduran, kemer takmayan 70 80 alıp geçerken, acaba hocalarımız neyimden dolayı bana bu puanı layık gördüler!

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    valla ilk mesle doğrudur . fazla incelemeden ve gerçekten sürücülüğü blmeyenler bile ehliyetlerini alıyorlar.
    buna ehliyetimi alırken bende dikkat etmiştim ama yol kenarı falan değildi. bir okul bahçesiydi. ama herkez aldı ehlieti, sallana sallana sürenler bile.

yalnız gamze sanırım sen farkılı bir konudan bahsediyorsum. mevzu motosiklet ehliyeti sınavı. birde bilgilerini tamamlayıp kendini foruma yeni katılan olarak tanıtırsan daha güzel olur. teşekkürler.