23 nisan kutlaması

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Erol tarafından paylaşıldı.

1. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    TBMM’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından açılışının 93’üncü yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun!

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Herkese iyi bayramlar

Fahrettin bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

4. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere armağanı olan Milli Egemenlik ve çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, Vatanım ve Milletim adına hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum. Beğensek de beğenmesek de, "öteki'nin" fikirlerinin, inançlarının, kimliğinin, zaaflarının ve diğer insani vasıfları artık kabul edilen, empati kurulan, tahammül edilen ve hakaret edilmeyen bir topluma dönüşmenin arzusu ve hasreti içindeyiz. Tüm dini ve milli bayramlarımızı bu manada birer fırsat olarak değerlendirmemiz gerektiğini düşünerek siz forum arkadaşlarımı ve tüm vatandaşlarımı sevgiyle kucaklıyorum.

o.somuncu, Doğan PARILTI ve Şenol SEL bunu beğendi.
  5. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Herkesin 23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK Ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sadece adı kalmış olsa da ULUSAL EGEMENLİK bayramını kutluyorum herkesin. Memleketin her tarafı üslere tahsis edilmiş iken daha bugünlerde İsrail'e yeni bir üs verilmek üzere anlaşmalar yapılırken, ulusal egemenliğin sadece kağıt üzerinde kaldığı bugünlerde, bu bayramı sözde kutlamanın ne kadar anlamlı olduğunu sorgulama davet ederek herkesi bu anlamlı olduğunu düşündüğüm günün bir gün gelip anlamına uygun bir şekilde kutlanabilmesini diliyorum.

o.somuncu ve Mert bunu beğendi.
  7. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bugünlük sadece şu bayramımızı kutlasak da yine kilitlenmeye müsait, tartışmalara ve cevap haklarına açık bir hale getirmesek konuyu. "Üsler ve İsrail" adlı bir konu açın isterseniz.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  8. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    herkesin yazdığı her bir cümlede aslında yorumda yaptığının farkındasınızdır sanırım. Herkesin hassasiyetleri vardır ve olmalıdır doğal olarak . Bu ülkede gün geçtikçe, esnek çalışma adı altında getirilen şartlarla, çocuk sömürüsünün arttığı, dini kuralların yaşamımıza sokulmaya çalışılarak, sorgulanmaması gereken, doğal kurallarmış gibi algılatılmaya çalışıldığı günümüzde kimileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ilişkin kutlamada dahi dini vurgular yapıyorsa ve hala Allah'tan birşeyler umarken kimse birşey demiyorken sizin benim söylediklerime karşı yazdıklarınızın hiçbir anlamı olmadığını ve gereksiz bir yorum olduğunu belirtmek zorundayım. Bende buna karşılık Cenabı Allah ve 23 Nisan konulu bir başlık açın diyebilirim size aynı anlayışla . :) ama bunun pek anlamlı olacağını düşünmüyorum doğrusu ifade edebildiğimi düşündüğüm gerekçelerle...

9. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu arada aynı hassasiyetin toplumun dönüştürülmesi, bağımsızlığın yok edilmesi esnasında yapılanlara karşı da oluşmasını ve gösterilmesini dilerim.

10. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Umıt bey sızı uyarıyorum lutfen konuyu herseferınde siyasıleştırmeyın burası motosıkler forumu eğer tartışma ıstıyorsanız sıyaset forumlarıda var oralarda yapabılırsınız

11. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha
    Peki kardeşim. Özür dilerim. Sanırım ben senin kadar hassas ve duyarlı değilim. Cahilliğime verirsin artık.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ARKADAŞLAR

Bu akşam TR Riders'in Motosikletli korteji var.Vakti müsait olanları bekleriz.
    Kortej mesajını aynen kopyalıyorum.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
    SAAT 18.00 DEN İTİBAREN CADDEBOSTAN BELTURDA TOPLANIYORUZ. **MOTORLARINIZI TEMİZCE YIKAYIN BAYRAKLARINIZI TAKIN BİZ KATILAN DİĞER GURUPLARDAN AYRI OLARAK SÜRÜŞ YAPACAĞIZ O YÜZDEN YELEĞİ OLANLAR MUTLAKA GİYSİN **
    ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANI CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMA ZAMANIDIR.
    Saat 19.00 DA BELTURDAN HAREKET EDİLECEK ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZI BEKLEYECEĞİZ.
    HAYIRLI GÜNLER SAĞLIKLI SÜRÜŞLER

Mustafa_Karik bunu beğendi.
  13. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha
    Anadolu yakasındayım. Tesadüfen motorla geldim.Çok hazırlıklı değilim ( Bayrak vs. ) ama yine de orada olmaya çalışacağım.

Doğan PARILTI ve Şenol SEL bunu beğendi.
  14. Oğuz Kiper

Oğuz Kiper Üye

Nice 23 Nisanlara, Ulusal Egemenlik Bayramı tüm yurdumuza kutlu olsun

Şenol SEL bunu beğendi.
  15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel bir kortej oldu.
    Daha güzellerini düzenlilerini de biz yaparız inşallah.
    Pek umutlu değilim bu konuda ama bir gün neden olmasın.

16. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    tarzınızı doğru bulmuyorum ve moderatör olarak bu tarzda bir uyarıda bulunabilme hakkınızın olduğunu da düşünmüyorum. eğer bir sorun var ise doğru bir ifade ile açıklarsınız durumu ve ilgisiz sohbetlere, konu ile ilgisiz tüm konulara engel olursunuz. konuyu siyasi yerlere çekmek vs. gibi anlamsız gerekçelerle kimseyi uyaramazsınız. bu forumda benim tarafımdan kimseye ya da bir zümreye saygısızlık yapılmadı, yapılmayacaktırda. dolayısıyla burada yaptığınız gibi "uyarıyorum sizi" gibi bir ifade ile ancak kendinizi ispat ettiğinizi sanırsınız. benim için ötesi yoktur bunun.
    Eğer değerli olduğunu düşündüğüm bu forum sitesinde moderatörseniz bunu hakkıyla yapmanızı öneririm ya da eğer bu duruma başkaları tarafından da karşı çıkılmıyor ise bu forumdan çıkmayı gönüllü olarak ben tercih ederim. bu tarza sahip bir moderatörün demesiyle değil.

engin çoban bunu beğendi.
  17. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Konunun amacı forumdakı kışıler arası bırbırımızın bayramını kutlamak Sizin yazdıgınız yorumda ben bunu goremıyorum
    sizinle tartışma içerısıne gırmek ıstemıyorum eğer benım hakkımda bır şikayetınız varsa forumdakı yonetıcılere ozel mesaj atarak belırtınız onlar geregını yapar

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  19. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili Ekrem kardeşim biraz sert ve gereksiz bir uyarı olmadı mı?..
    Bu ülkenin ve toplumun bireyi olarak bazı ulusal konularda hassasiyetimizin olması doğal değil mi?.Günlük yaşamımızın neresinde siyaset yok ki?.Siyasetle ilgilenmezsek koyunlardan,kedilerden farkımız olmaz..Bizim yaşam şartlarımızı,geçim,aş,iş şartlarımızı,geleceğimizi siyasetçiler dizayn ediyorsa,bizim de onlarla ilgilenme ve eleştirme hakkımız olur..
    Burasının bir motosiklet forumu olduğu doğru ancak yaşam yalnızca motosiklet demek değildir..Ümit de son günlerdeki siyasi ortamdan etkilenip,toplumsal ve ulusal kaygılarını da dile getiren bir kutlama mesajı yazmış..
    Bence daha olumlu ve kırıcı olmıyan bir üslup kullanılabilir,hatta Ümit'in bu mesajına uyarı bile gerekmezdi..Sanırım Mustafa ile polemik olduğunu düşünerek gerek duydun..
    Aslında Mustafa arkadaşın da farklı düşüneceğini sanmıyorum,o sadece polemik konusu olabilir diye uyarıda bulunmak istemiş.. Ümit'in kaygılarına ben ve benim gibi üyelerin çoğunluğunun katıldığına eminim..

Ben de Ulusal Egemenlik Bayramı'mızı kutlar,daha büyük coşku ile kutlayacağımız günler dilerim!..
    Sanal da olsa dostluklar bitmesin..
    Sevgiyle kalın..

Ümit Güvercin ve Şenol SEL bunu beğendi.
  20. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Motosiklet severlerin biraraya geldiği bu forumda neden tek konu motosiklet olsun ki?Sizce motosiklet severlerin biraraya geldikleri zaman motosiklet dışında konuşacakları bir konu yok mudur?Altını çizerek yazıyorum; burası motosiklet forumu değil, motosiklet severlerin forumudur.Saygılar...

Ümit Güvercin ve o.somuncu bunu beğendi.