250 destro hakkında

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında soner temel tarafından paylaşıldı.

1. soner temel

soner temel Yeni Üye

Motosiklet:
    SYM
    Mondial 250 destro hakkında görüşlerinizi duymak isterim saygılarımla:d

2. Burak Aslan

Burak Aslan Üye

Motosiklet:
    Asya
    Benim de hiç bilgim yok ama Mondial'in kendi sitesine girebilirsen sana yardımcı olabilir.

3. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Yav forumda bu motordan alıp binen, yada en azından bi test sürüşü falan yapan yok mu? Çok hoşuma gidiyo tipi, özellikleri ama korkuyorum gidip almaya.. Bi çin kötüdür furyası tutmuş gidiyo :(

4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Forumca Japon hastasıyız, Çin malı kullanmıyoruz :D

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Denemedim denemem de.Hayatım sağlığım bu kadar ucuz değil artı yedek parçalarımda daha imal edilmedi.
    Çin malı kötüdür.
    Çin malları bizim maymun iştahlı milletimizi için satışı en fazla olan modellerdendir.Ucuz olsun gösterişli olsun, güvenlik konfor bizim için hiç önemli değildir.Nasılsa evde yedek parçamız (organlarımız ve yedek canlarımız) var.Pc oyununda ki gibi havaya zıplayınca yedek canlar alıyoruz nasıl olsa.:mad:

Eren Göksel ve Metin bunu beğendi.
  6. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Belki çok haklısınız belki de önyargılısınız bilemem. Ama tabiki deneyimleriniz bizler için önemli. Ben bu motoru görüntüsünü, tarzını çok beğendiğim için çok merak ediyorum. Birde etrafta sürekli "Mondial kendini değiştirdi, geliştirdi, artık pazara eskisi gibi dandil mal sokamayacağını biliyor" gibi cümleler duyuyorum, okuyorum. Bi umut var o yüzdende içimde :)
    Malum, herkesin cebinde binlerce lirası yok her gönlünden geçenin en iyisini alsın..

7. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldin şunu unutmaki kalitesinden taviz vermeyen motosiklet markaları bellidir ben mondiali 150 zat ı 2005 de sıfır km aldım ama çektiğim eziyeti iyi bilirim size söylenilen uyarılara ciddiye alın forumun büyük kısmı çin mallarından nasibini almıştır mondialde alsan japonda alsan bize bir getirisi yok nihayetinde kimse sattığı motordan bize % vermiyor ama işin bi kanunu var 80km süratle giden bir makinanın eğer şasesi ortadan ikiye ayrılıyorsa ben bu motora motor diyemem ve markayada güvenemem nihayetinde soru yöneltmişsin bizde sana cevabımızı veriyoruz uymak yada uymamak senin elinde ama eninde sonunda dediğimize gelecek sanırım görüntü peşine düşmüş arkadaşlardan birisin 0 km mondial alacağına 5 yaşında japon olsun olurya belki bize dua edersin...

Eren Göksel bunu beğendi.
  8. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Hoşbulduk. Benimde anlatmaya çalıştığım şey buydu aslında. Siz 2005te almışsınız zat'ı. Aradan 6 yıl geçmiş.. Belki o günlerden bu günlere birşeyler değişmiştir diye düşünüyorum. İllaki alıcam diye de tutturmadım zaten. Araştırıyorum. Özellikle yakından hiç görmemiş insanların motor hakkındaki önyargılarından çok, motosikleti almış, kullanmış, belli bir km yapmış birilerinin fikirlerini duymak istiyorum. Uzaktan fikir yürütmek kolay nasılsa. Deneyimler önemli benim için.
    Zaten önümüzdeki yaz sonuna kadar motosikletimi değiştirmeyi düşünmüyorum, bu uzun bir süre araştırmak için. Somut sonuçlara ulaşabilmeye uğraşıyorum. Ancak bu kadar merak etmeme rağmen hala gidip bakmadım bile mağazada.
    "görüntü peşine düşmüş arkadaş" tanımlaması pek hoşuma gitmedi açıkçası. Tabiki görüntü de önemli benim için, en az konfor, güvenlik kadar önemli. Sonuçta ben kendimi mutlu hissetmeliyim motosikletin üzerinde. Naked seven biriyim. Ama gsr 600 alamıyorum. 250lik hondalarda malum 3-5 yaşında en iyisi. Nasıl kullanıldığını bilmediğim bir ikinci el motosiklete bir sürü para vermekte istemiyorum. Çünkü aldığım motosikleti en az 4-5 yıl kullanmayı istiyorum. Bu modelin görüntüsü ve fiyatı benim için uygun. Tek sorunum güvenlik, konfor ve kalite..

9. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    avrupanın 1 dünya ülkesi sınıfındaki hiç bir ülkede çin
    malı araç göremezsiniz!! bu bir şeyler ifade ediyor olmalı;)

Eren Göksel bunu beğendi.
  10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    avrupanın 1 dünya ülkesi sınıfındaki hiç bir ülkede çin
    malı araç göremezsiniz!! bu bir şeyler ifade ediyor olmalı;)

11. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Servis ve yedek parçayı da unutma. Ki mondial hakkında bu konularda güzel şeyler duymadım.

Özüm Bekdeşer bunu beğendi.
  12. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Tamam haklısınız, bende bugüne kadar iyi bişey duymadım bunların hakkında. Savunuyo da değilim yanlış anlaşılmasın :)
    Bu modelin aynısnın (şimdi adını hatırlayamadım) bir amerikan firması tarafından aynı fabrikaya yaptırıldığını, amerkada satışta olduğunu okumuştum başka bir forumda. Birazda bu yüzden umutlandım tabi.

Peki var mı bir öneriniz_? Naked istiyorum, 250 cc istiyorum. Ama sıfır istiyorum :D nelıcaz bu durumda?

13. TayfunUST

TayfunUST Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yakın Arkadasım Burak Aldı 180 Km'de Motoradn Çok Memnun xt660x Satip Bu motoru Aldı ve memnun Gerisi Size Kalmıs

14. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Benim de canım sıkılıyodu millet ezbere Çin mallarını kötülüyo gibime geliyodu. Ama şunu unutma ki bi yerde her zaman mal kendini satar: kimse burda para almıyo japonlardan yada diğerlerinden :) Demekki hakkaten ciddi sıkıntılar da var.

Ama şunu da belirtmek lazım bence: motoruna iyi bakan birisi, Çin malının da en ucuzunu değil iyisini alıyosa, fazla sorun yaşamayabilir.

15. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bir önerin var mı peki bu konuda? Çinin iyisi ne oluyo yani :D onu bilmiyorum? Şu an kanuni windy s var bende. Bu da çin sanırım. Bunu alırkende bir sürü forum karıştırdım, sabahlara kadar okudum :D ve herkes sakın almayın çok kötü, elinizde kalır falan demiş. Ben 1450 liraya aldım. yaklaşık 150-200 lira masraf yaptım. Piyasa araştırması amaçlı sahibinden.com a koydum 2000'den ve arayıp "1900e verirsen alıcaz, yarın noter işlemlerini halledebilir miyiz?" diye arayan çok oldu :D Herkesin bu kadar kötü dediği motor niye bu kadar rağbet gördü bende onu anlamadım örneğin :)

Emre Özçelik bunu beğendi.
  16. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    O da marka araştırması oluyo. Çin paraya göre kalite verir, bu bilinen bişey. Özellikle yedek parça ve servis konusunda sıkıntı yaşamayacağın bi marka araştırırsan, sıkıntı olsa bile en azından çözme şansın olur. Mesela ybr 125 bu konuda aşmış bi motor.

Mondialin bu konularda kötü bi ünü var, bunu diyorum. kanuni nasıl bilmem yalnız. Araştırmak lazım.

Ama şu da bi gerçek, bunu bana forumdaki bi arkadaş söylemişti, çok mantıklı geldi: paketçiler neden hep ybr yada cbf alıyor, onlar senden daha mı zengin?

Tabii 250 lik motorlardaki boşluğun da farkındayım, oda başka bi mesele.

Emre Özçelik bunu beğendi.
  17. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şimdi bu kadar yoruma karşılık ben bir öneride bulunmak istemıyorum.arkadaşlar biliyorsunuz ki bende mondial agk 125 var evet ben mükemmel demiyorum ama arkadaşın bahsettiği motor enjeksiyonlu ve su soğutmalı 250 cc ve motoru mondial tarafından üretilmiyor.biraz araştırma yapalım ezbere konuşuyoruz şu anda..

18. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Gittim başka bi forumda 30 sayfa yazı okudum. Sonuçta bolca kafam karıştı :)

Bu arada hyosung 250 lik motora ne dersiniz, fiyatı ne? Türkçe sitesi yok, sahibindende de 2011 fiyat göremedim.
    comet i kastediyorum, naked yani.

19. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Sanırım aynı forumda aynı 30 sayfayı okuduk :))) Bendeki bu kafa karışıklığının sebebide orasıdır aslında.

Hyosung bende düşündüm ilk başta, ama bir internet sitesinin bile olmayışı, günümüzde herşeyin bu ortamda yapıldığı internette bayi-servis gibi bir bilginin olmayışı anında uzaklaştırdı beni.
    Teknik bilgi bile bulamadım bu modelle ilgili. Su soğutmalı mıdır, nedir? Kaç silindir? Sadece sahibinden.com da satılan bi motoru da almak istemem yani :D

20. Özüm Bekdeşer

Özüm Bekdeşer Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni

Fikir ayrılıkları, insanı doğruya götürür bence. Sizde yorum yapar, fikrinizi söylerseniz sevinirim. Çünkü farkıdaysanız bu başlık altına hep aynı insanlar, aynı konu etrafında dönüp duruyoruz :D
    siz bir mondial kullanıcısı olarak kendi motorunuzdan da örnekler verseniz örneğin? Mesela kaç model sizin motorunuz? Ben dün bir kaç bayi gezdim Antalya'da, hepside mondialin yeni modelleri gayet kaliteli falan diyorlar. Tabiki kendi ürünlerini kötüleyecek değiller ama, aralarında anlaşıp ağız birliği yapmışta olamazlar heralde :)

Birde dün motorun üzerine oturdum bayide, yüksek geldi biraz ayağım zor yetişti yere :( :D Onu düşünüyorum dünden beri, alsam nası kullanıcam diye :D