250cc Naked Motosiklet

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Emir.Yıldızbaş tarafından paylaşıldı.

1. Emir.Yıldızbaş

Emir.Yıldızbaş Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,

Epeydir araştırıyorum ancak karar veremedim, 2.el motosiklet almak istemiyorum, ancak motosikletim 250cc olsun istiyorum bana önerebileceğiniz sizinde daha önce kullandığınız markalar nelerdir, artılar eksileri ile ne düşünüyorsunuz. Teşekkürler

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hyosung gt250 comet, şu anda st kanuni markasıyla satılıyo sanırım.
    http://www.4-44motor.com/modeller.php
    Kullanmadım, ama kalite olarak japonun gerisinde deniyor. Kullanırken fazla zorlamamakta fayda var. Görünüşü harika ama.

Başka 250 naked olarak honda cbf 250 ler var, ama onların sıfırı yok, 2. el.
    ybr 250 de (yamaha) aynı şekilde.

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    neden 2. el düşünmüyorsunuz.??

4. Emir.Yıldızbaş

Emir.Yıldızbaş Yeni Üye

2.el de cbf 250 olsun ybr 250 olsun mantıklı gelen bir fiyat göremedim açıkcası madem alıcam biraz daha vererek en azından ne olduğunu bildiğim sıfır bir motor alayım diyorum, güvensizlik sanırım buda :)

5. Emir.Yıldızbaş

Emir.Yıldızbaş Yeni Üye

st kanuni için çok kötü şeyler yazmış arkadaşlar sitelerde güvenilir görünmedi oda :)

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Aşağıdak linkleri kontrol edin lütfen.Eğer bütçeniz yetiyorsa ve uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bence güzel seçim olur.Türkiye'de fazla yok.Şuan sıfır satışıda yok.Çünkü ötv düşmeden önce satışa sunulmuştu.12,500-13,500 tl idi.O yüzden çok satmadı.Bir düşünün derim.Linkdeki en temizi ve uygun fiyatta.8000 TL ye alırsınız.

(Bu motosikletin ybr 250 yada cbf 250 ile alakası yok.!)
    6-7 bin tl lere 2. el ybr-cbf alacağıma kesinlikle bu motoru alırdım.Karar sizin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ngic-icin-mukemmel-bir-makine-61707077/detay/

http://vimeo.com/11681682

Şafak bunu beğendi.
  7. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    250 cc Naked benimde ilk motor olabilecek seçeneklerim arasında. Araştırıyorum ve VTR 250 konusunda Ömer'e katılıyorum. Görmedim, dokunmadım, kullanmadım ama hem kalite, hem kullanım, hemde görünüm olarak rakiplerinden çok önde duruyor. Tabi fiyat olarakta öyle ama kalite istiyorsak fiyatı bu. Hem iyi gitsin, hem en kaliteli olsun hem en ucuz olsun bakış açımızdan vazgeçmemiz lazım artık.

Videoda da rakibi olarak sadece Ninja 250'yi göstermiş. Ninja 250 dediği eğer Ninja 250R ise ben o motorun bir kez üzerine oturdum ve Naked motor isteyen biri olarak başlangıç motoru olabileceğini düşündüm. Çünkü zaten üretirken görünümü Racing olarak tasarlamalarına rağmen oturuşunu Naked'a yakın tasarlamışlar. Sele alçak, gidon yüksek. Yatmak zorunda kalmıyorsunuz.

Omer bunu beğendi.
  8. Emir.Yıldızbaş

Emir.Yıldızbaş Yeni Üye

teşekkürler cidden faydalı bilgiler verdiniz arkadaşlar, düşünüp karar verme zamanı geldi artık :)

9. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Yapacağınız seçim umarım sizin için en iyi seçim olur. Motorsikletinizi aldığınızda ilk izleniminizi bizlerlede paylaşırsanız seviniriz.

10. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Vallahayi vtr benımde hosuma gıttı grenajsız naket hıc kullanmadım ss ci oldugum ıcın en kucuk cc motorum cbf 150 oda grenajlı dusunun artık:) ama vtr 250 hosuma gıttı hakkaten yanlız soyle bısey varki fiyat aralığı cbr 250 ile aynı vtr alacağıma cbr 250 alırım diye düşünmüyorda değilim oda su soğutmalı oda enjeksiyonlu şeklide var beygiride benım emektar cbf i satıp şehir içi için düşünüyorum bakalım neler olacak saygılar:D

11. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Onur aslında yukarıda da yazdığım gibi ninja 250R da, cbr 250 de aslında racing gibi tasarlanmış ama bence naked severler için ikiside başlangıç motoru olabilir. Dediğim gibi sadece üstüne oturdum ama bana naked'a yakın gibi geldi.

Bu arada ben grenajsız naked hayal ederdim hep ama geçen gün biraz tecrübeli bir arkadaşım bu tarz motorlarda çok rüzgara maruz kalındığını ve bir süre sonra rahatsızlık verdiğini söyledi. Özelliklede benim gibi uzun bir insanın bundan daha çok rahatsız olacağını anlattı. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Bende grenajsız motorları daha çok beğenmeme rağmen listemden çıkartmak zorunda kaldım.

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    cbf 250 ile VTR 250 kesinlikle 2 ayrı makina.Eğer yanlışsam lütfen daha iyi bilen biri düzeltsin.Cbf 250 de enjeksiyon yok diye biliyorum ayrıca makina su soğutmalıda değil.KAldıki zaten biri çift V diğer tek silindir.Her ikisininde tork ve hp si farklı.Açık incelemedim ama VTR nin daha yüksek olması lazım.Eğer zaten değilse V motorun bir anlamı yok.:) Üşenmiyeyim bakayım...

Evet yanılmamışım... :) Zaten 2 si bir motor olsa adamlar delimi 13,500 tl ye satacaklardı bunu... ! :) Arka ferenlerdin disk oluşundan,şasi nin italyan ducati tarzı olmasından bile bahsetmiyorum...VTR stil sahibi insanların makina.Birde paralı :)

CBF 250 TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor………………………………Hava soğutmalı 4-zamanlı 4 sübaplı DOHC tek silindirli
    Motor hacmi (cc)…………………..249
    Silindir çapı & strok (mm)…………73×59.5
    Sıkıştırma oranı……………………9.3 : 1
    Yakıt sistemi………………………32 mm´lik VE-L tip karbüratör
    Max güç (ps @ dev/dak)…………..22 / 8000
    Max tork (Nm @ dev/dak)…………22 / 6000
    Ateşleme…………………………..Elektronik avanslı dijital transistörlü
    Çalıştırma………………………….Elektrikl i
    Şanzıman…………………………..6 vites
    Güç Aktarımı………………………O-Ringli zincirli
    Boyutlar (UxGxY)(mm)…………….2035×745x1050
    Tekerlekler arası mesafe (mm)……1370
    Sele yüksekliği (mm)………………780
    Yerden açıklık (mm)……………….175
    Yakıt kapasitesi (litre)…………….16 (2,5lt rezerv dahil)
    Tekerlekler..Ön……………………U-profilli 5 kollu alüminyum döküm
    ………….Arka……………………U-profilli 5 kollu alüminyum döküm
    Lastikler….Ön…………………….100 / 80 17M/C 52 S
    ………….Arka……………………130 / 70 17M/C 62 S
    Süspansiyon..Ön…………………..37mm´lik teleskobik çatal, 130mm esneme aralıklı
    ………….Arka……………………Monoshock , 100 mm esneme aralıklı
    Frenler……Ön…………………….Çift piston kaliperli 276×4mm´lik hidrolik disk, cüruflu metal balatalı
    ………….Arka……………………130mm´lik kampana
    Ağırlık……………………………..152 kg. ( Sıvılarla beraber)
    Renk seçenekleri…………………..Gümüş, Kırmızı, Siyah, Mavi

Honda VTR 250 hemde 2004 modelin teknik özelikleri

Max güç (ps @ dev/dak)…………..32 / 10500 rpm
    Max tork (Nm @ dev/dak)…………23,5 / 8500 rpm

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha