250cc tercih fikirlerinize ihtiyacım var

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Cihan İyigün tarafından paylaşıldı.

1. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

Bu dönem ehliyetimi alıcam inş secenekleri baya bir eledim 125cc artık tamamen vazgeçtim biraz daha uzun sure aynı motorda kalmak istiyorum ilk baslarda bos yollar trafige kapalı alanda pratik yaparım nese konumuz hangi motor siz olsanız hangisini secerdiniz.

1) honda cbr 250R sıfırını düşünüyorum aslında acemi biri için yazık ama adamlar ikinci eline sıfırdan fazla fiyat istiyorlar gorunum guzel gostergeler güzel (kawa ekranını düşününce hele)

2) Az daha çıksam sıfır hyosung alınır ama kanuni guvencesine bu kadar para verilir mi bilmiyorum goruntu guzel ama honda markası daha agır basıyor sanki bu aşamada

3)Kawasaki ninja 250R genel olarak guzel marka saglam ama parca sıkıntısı çekermiyim bilemiyorum gostergeler berbat sinirimi bozuyor yurt dısında dijital falan takanlar var hondaya göre iki silindir olması cezbedici acaba rampalarda falan torktan dolayı cok artısı olur mu sıfırı yuksek ancak ikinci elini alırım

Evet siz olsanız hangisini alırsınız suan benım aklıma en cok yatan sıfır cbr 250 ama tek silindir 125 farkı varmıdır bilemiyorum tamam honda bu teknolojide nereye kadar kullananlardan ustadlardan yorumları bekliyorum saygılar...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ilk baslarda bos yollar trafige kapalı alanda pratik yaparım
    bu dediğiniz pratik olarak mümkün değil.Bilmediğiniz şeyi nasıl öğrenmeyi düşünüyorsunuz.Hatalarınızı kim gözlemleyecek de size söylecek.Bilmediğiniz konudaki hatalarınızı siz nasıl tesbit edip düzelteceksiniz.
    Siz daha sıfırken yolun çoook başında iken gelin "Güvenli Sürüş Teknikleri"ni doğru eğitimcilerden alın trafiğe bilgili az tecrübeli ama sağlam adımlarla çıkın ve bildğiniz doğru öğrendiğiniz şekilde sürüş yaparak çıkın.

3. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

Şenol bey tamam anlıyorum gençler ölmesin diye uğraşıyorsunuz elinizden geldiğinizce bişeyler anlatmaya çalışıyorsunuz ama teknik bilgi istediğim bir konuya git eğitim al demek biraz garip geldi bana benim orda kalın italikle yazdığınız cümleyi su maksatla yazdım; eğitimi alıcam evet ama pat diye trafiğe çıkmıcam sabah erken saatlerde yada akşam geç saatlerde çıkıçam ki motora yollara alışıyım.Yani tekniği ne kadar alırsanız alın benim dediğim pratiği yapark tecrube sahibi olmazsam nasıl öğrenebilirim ki sizde bilirsiniz tecrübe yaşanarak bişeyler insanın başına gelerek öğrenir.

Evet arkadaşlar konum ve sorum güncel benim için cok önemli parayı ciddi şekilde biriktirerek alıcam ve almışken tam olsun başım ağrımasın istiyorum. Yukardaki seçeneklerden hangisi sizce ve neden?

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kawa ya da honda arasında tercih yapardım.250 cc bir motor da
    cc farkını fazla hissetmezsiniz.
    honda daha fazla servis ve yedek parça ile öne çıkıyor.

5. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

cbr 250 yerıne kawasakı 250 r terch ederım sırf gösterge ıcın almamazlık yapmanı ıstemem :)

6. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

Neden peki kişişel marka sevgisi mi yoksa teknik üstünlükten dolayı mı dedin?

Ayrıca suan sıfır hyosounglar 8500 gibi bir fiyat ve 2 yıl 30.000km garanti diyorlar alınır mı ki ikinci el yine cok para kaybeder mi?

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç bir zaman hiç bir motosikleti aldığınız fiyata satamazsınız.Yatırım aracı değildir Motosiklet.Kısaca atıl yatırımdır.
    Evet çok para kaybedersiniz ama bu kayıp görecelidir.
    8500 aldığınız motosikleti 2 yıl sonra hele ki kanuni ise 4000 e ancak satarsınız.Oda o zamana dek serviste patlamış olarak durmuyorsa.
    Ha bu arada garanti anlamıda şudur.Sadece üretim hatalarına karşı garanti.Sizin elinizde iken patlayan bir yeri sayın yetkilinin insafına kalır garantiye sokması.Kullancı hatası der fabrika imalat hatasını çıkar işin içinden.Sonra da siz yersiniz kafayı nerden aldım bu laneti diye.Alırken çok sevinirsin satarken çok çok daha sevinirsiniz aman lanet şey bir an önce elimden çıksın diye üçe beşe bakmadan verirsiniz yada bir zaman benim yaptığım gibi açarsınız depoyu boşluk bir arazide verirsiniz benzini çakarsınız kibriti yakarsınız sonra ateşin karşında sigara tellendirirsiniz.:D

Emre Özçelik bunu beğendi.
  8. Taha Tekin

Taha Tekin Yeni Üye

Gercekten korkmaya baskadim sizden :) arazide motor keyfini duydum ama arazide motor yakma keyfini sizde gordum :)

9. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Kullanan kısılerden tavsıyelerıne bakarak dedeım ben hyosung a o kadar para vermem sonucta turk markarsı deger kaybı cok oluyo onun yerıne kesınlıkle kawasakı nınja 250 r ya da cbr 250 al fıyatları arastırırsan deger kaybı olarak cok kaybetmıyolar ama oncelıgım herzamn kawa :D

10. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

motoru yakma olayı ıyımıs ama ben yakmayı pek sevmem aslında garanti yagını suyunu onun ıstedıgı zamanlarda degıstırdıgınde olabılcek herseyı kapsar.. yanı fıat servısınde bız boyle hızmet verıyoruz ornek adam 10000km de sol amortisör patlatmış yag kacakları mevcut kimse demedi neden cukura düstün patladı saglam yapılmamış kı patlamış ama markaya güven yok bu hyosoungta pek olucagını sanmam zaten yavas yavas karar degıstırıyorum herkez baslangıc ıcın250 fazla dıyor cbr dıyor tabi goruntuden dolayı istemiyorum yamaha yzf 125 yöneldim pahalı yavaş şekli güzel cogu yorumlarda parayı boşyere sokaga atmak denmiş.Ama motor işi zevk işi değilmi begenince insan kapılıyor hem R6 dan önce alıştırma olur :)

11. Barış Ünal

Barış Ünal Yeni Üye

Senol abıcım dusuk cc den baslamadıgımıza kızıyosun saglık onemlı dıye sonra da sıgaradan bahsedıyosun :D Unutma sen kendını dusunmesen de aılen var abıcım yataga dustugunde kotu olur senın her zamn bıze dedıgın gıbı :D:D:D

12. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    cihan kardeşim uzun süre motor kullanan biri olarak sana şunu söyleyebilirim aynı senin bu düşündüğün şeyleri ben 10 sene önce yaşadım ben yamaha 125 likle başladım yavaş yavaş cc yükselterek şu anda honda 1000 rr kullanıyorum.hep şurada hata yapıyoruz önceliğimiz hep göze hitap eden iri kaslı bir motorumuz olsun istemekle başımız derde giriyor sen 250 cc lik düşündüğün için şuaradan örnek vereyim 250 cc lerin içinde en iri ve gösterişlisi hyosung tur , fiyatıda uygundur fakat 2. eli ve servisi ölüdür.ben satarken zarar etmiştim o yüzden 250 ninjaya da bulaşma derim .bence en iyisi hondanın 250 liği hem kalitedir hemde servisi en fazla olan markadır.hiç olmazsa satacağın zaman fazla zarar etmeyip elinden çıkarma şansın yüksek olur.kullanırken de kendini farklı hissedersin .

13. Demir.Bozkurt

Demir.Bozkurt Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Münir Abi doğru söylüuyorsun aslında ama ben 2 3 lira zarar edecek olsamda sıfır hyosung 250 alıp en azından içimdeki hevesi öldürmeyi daha cazip buluyorum :) Ha ondan sonra sizinde dediğiniz gibi honda 600 ideal bence :)

14. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    al şu hyosungu sende kurtul bizde :d

ö. faruk bunu beğendi.
  15. Burçin Arıcı

Burçin Arıcı Üye

Motosiklet:
    Honda
    iki motosikletten de vardi bende.biri hala var.
    kawanin oturus pozisyonu daha dik, sehirici suruste daha iyi gorus sagliyor
    gidon acisi hyodan biraz daha fazla, virajlar daha kolay olabilir.(ogrenme asamasi icin)
    kawa bir tik daha kaliteli, kafa dizayni hyodan daha guzel,hyo daha yakisikli ama fari guzel degil.
    ama ben olsam cok takilmazdim sekle semale, "adam gibi surmeyi nasil ogrenirim" diye dusunurdum.
    son olarak 6sn de 100kmyee cikar ikisi de, aman dikkat!

16. Cihan İyigün

Cihan İyigün Yeni Üye

Arkadaşlar yorumlarınız için herbirinize teker teker tesekkur ederim konuyu acalı 2 ay olmustu akabinde duzgun bir surucu kursu buldum baslarda umıdım yoktu bana egıtım vercek dogru duzgun bır yer bulmaya ama arayan buluyor fıyatıda uygundu ısmını yazıcaktım ama reklama gırer dıye soylemıyorum yazılı sınavı verdım (acıklanmadı ama 100 beklıyorum :D ) ıkı haftadır pazar gunlerı cbr 125 ve ybr 125 trafıge kapalı alanda motor surus egıtımı alıyorum ılk baslarda kaldıramayıp stop ederken sıdı slolom yapıyorum yatıyorum ws. egıtım cok onemlı kesinlikle nasıl ogrencem trafıge cıkıcam dıye kara kara dusunurken suan bır an once ehlıyetımı ve motorumu alıp yollara cıkmayı beklıyorum
    ayrıca motor alma kısmında da cbr250r karar verdım hem saglam hem yakıt olarak kawadan az yakıyor hem ıkıncı el yedek parcası uygun ıkıncı el ne yazıkki sıfır fıyatlarında oldugu ıcın kredı kartına taksıtle alabılme ımkanını kullancam buraya kadr sıkılmadan okdugunuz ıcın tekrar tekrar tesekkur ederım :) kask olarak ls2 modellerıne bakıyorum ılk baslangıcta uygunlu we kaza testlerınde dayanıklı oldugundan varsa fıkırlerınız alabılırım :)