26.06.2010 cumartesi bozcaadaya gidiyoruz

Konu, 'Marmara Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında ahmet geyin tarafından paylaşıldı.

1. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    merhaba arkadaşlar hepinize selamlar.ben ve forumdan arkadaşım onur filiz ile birlikte 4-5 günlük bir gezi planladık tabiki başka katılımda var.şimdiki planlamaya göre cumatresi sabah çıkışlı ve tahmini çarşamba dönüşlü bir bozcaada gezisi planlıyoruz.bu gezi içersinde pazar geri dönüş seçeneğide var yani birkaç arkadaşımız işleri gereği pazar öğleden sonra geri dönecekler. konaklama çadırlarda planlanıyor terciğe göre değişebilir.planın değişme ihtimali çok azda olsa benim bir gün izne geç çıkabilme ihtimalim ozaman da pazar sabah yola çıkılacaktır(çok düşük bi ihtimal).güzargağımız istanbul gurubu ve çerkezköyden gelecek grup sabah tahmini 6-7 arası çorlu tekirdağ kavşağındaki şell benzin istasyonunda buluşulacak ve grup sürüşü ile devam edilecektir.normal şekilde çanakkale güzargağı takip edilecek karşıya geçilip izmir yolundan bozcaada feribotuna ulaşılacak .bu gezi programı büyük bir aksilik çıkmadığı sürece 2 kişide olsak düzenlenecektir.katılmak isteyenlere duyrulur.benim telefonum.0533 813 91 46 onur un telefonu 0544 341 34 72
    herkeze saygılar...

Eren Göksel, Erol, o.somuncu ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    evet ahmet abinin de dediği gibi bir aksilik olmadığı sürece bu geziyi düzenliycez katılımlarınızı bekliyoruz arkadaşlar..tşkler ahmet abi..

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı yolculuklar size.
    İyi eğlenceler.Bol foto bekleriz.

Ama çok idkkatli olum bu hafta tüm Türkiye sağanak yağışlı olacak.Hatta önümüzdeki hafta ya sarması muhtemel bu sağanak yağışların.Bu yüzden özellikle hava karardığı saatlerde sakın yolda olmayın.

ahmet geyin ve Onur Filiz bunu beğendi.
  4. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    tşkler şenol hocam..evet hava yağışlı olacak hava karardığı zaman konaklama yapmak zorunda kalıcaz sanırım...evet bol foto çekicez :) tabi sizlerinde buralara güzel bir gezi düzenlemesi hiçte fena olmaz ;)

5. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    ALLAH razı olsun şenol abi uyarıların içinde çok sağol bakalım niyetine girdik hayırlısı diyelim keşke sizide aramızda görseydik
    selamlar

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende gelmeyi çok isterdim ama pazar günü OMM RoadCraft eğitimim var ona katılmak zorundayım.Başka sefer inşallah

7. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende gelmeyi düşünüyorum ama motorum problem olabilirmi hız olarak.70 km yi gecemiyorum düz yolda :) motorum honda kınetic 100 2t.gelebilirsem ilk gezim olucak.

8. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    tabikide olabilir..amaç sürat değil bizlerinde altında 125 cc motor olacak :) senide aramızda görmekten mutluluk duyarız..

9. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    forumu sürekli takipteğim günde veya saatte bir değişme olursada problem olmaz şuan okul bittiği için tatildeyim.c.tesi cıkma durumunda pazar dönme ihtimalimde olabilir ama bir akşamda olsa aranızda olmak çok keyifli olucaktır.umarım katılımsayısı olabildiğince fazla olur :)

10. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    umarım birdeğişiklik olmaz..ki olursa zaten buradan gerekli açıklamayı,duyuruyu yaparız..

özelden msj attım bi bakarsan sevinirim..

11. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    selam kardeş tabiki sizleri aramızda görmek güzel olur.hız konusunda bizim için sorun yok tabiki bizim motorlarda 125 cc ancak pazar dönüş yapacak arkadaşlar ın 250 cc motorları var onlarlada bi ön görüşme yapıp yarın akşam daha detaylı konuşuruz.sonuçta beraber dönüceksiniz onların adınada karar vermek istemem.kesinliklede yanlış anlama olmasın küçük büyük ayrımı olmaz kesinlikle sadece grup sürüşlerde uyum çok önemli.detayları konuşuruz iyi akşamlar

12. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    tabiki diğer arkadaşlarlada irtibat kurmak daha sağlıklı olur.eğer pazar dönücek grup içinde problem yoksa tekrar forumda konuşur ona göre karar verebiliriz.iyi akşamlar

13. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    anlayışın için sağol aslında 600 lükle sizin aranızda uyum sorunu olmassa zaten diğerleriyle hiç olmaz kanımca

14. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    amaç gezi olduğu için motor hacmi büyük olan motorlarıda uygun vites ve devirde kullanma durumunda 1000cc bir motorlada uyum da sorun olmaz diye düşünüyorum fakat tabiki o 600cc veya 1000cc motoru kullanan kişinin sabrına da bağlı :)

15. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    walla ö.faruk 1000 cc motorun 2. vitesi bizim 5 vitese eş değer olabilir :) pek uyum sağlayamaz ama tabikide amaç gezi ve 2 teker sürmek :)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütfen grup sürüş kuralları adlı bilgileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.
    Ve unutmayın.
    Herkes kendi sürüşünü yapsın.
    Kimseye bir şey ispatlamaya çalışmayın.
    Sadece trafik kuralları ve grup sürüş kurallarına uyun yeter.
    Önce kendi güvenliğiniz sonra arkadaşının güvenliğini sağlayın.
    Mutlaka tüm katılımcılar full korumalı kıyafet kask ekipmanlı olsun.
    Ve bence içinizdeki büyük cc li arkadaşlar varsa onlara ayrı bir grup yapın.
    Mesela 100 cc 200 cc bir grup
    250 cc 500 cc bir grup
    600 cc ve daha ykarısı için ayrı bir grup yapabilirsiniz.
    Katılım az olursa da yolu bilen ve daha önemlisi yolu okumayı bilen yavaş bir motosiklet veya sukuter önde öncü olarak gitsin arkadakilerde ona uysun.
    Ve grubun arkasında mümkünse reflektif yeleği ve 4 lü çakarları olan motosikletli bir arkadaş mutlaka olsun.
    Kimse artçı (Güvenlikçi) arkadaştan geri kalmasın kimsede öncü motosikleti geçmesin.

17. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    :) muhakkak arada büyük fark olduğu belli bariz bir durum olurda 1. viteslede gitmeyi kabullenenler olabilirse diye fikrimi söledim :) ama ben olsam tabiki yanımdaki motor kullanan arkadaşımın da bana uyum sağlayabilicek durumda olmasına dikkat ederdim.bu yüzden herkezin sabrı ayrıdır.gezinin keyfinin devam edebilmesi için tabiki en az 250 cc bir motorla yolculuk yapmak daha mantıklıdır.

18. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    şenol abi kusura bakmayın benden önce yazdığınız için yazım sizin fikrinizin üzerine yazılmış gibi gözükmüş.çok güzel söylemişsiniz grupları motor hacimlerine göre ayarlamak hem sürüş güvenliği hemde keyifli sürüşe devam edebilmek açısından mantıklı olandır.c.tesi günkü gezide de bu tarz bir ayarlama yapılabilirse tabiki benim içinde daha rahat olucaktır.

19. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Şenol SEL bunu beğendi.
  20. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    İyi bir gezi olmasını temenni ederim..30 haziran-4 temmuz arası Kütahya'ya gitmem gerekiyor (bir düğün nedeniyle) çakışmasa ben bile gelebilirdim..