3530 km ile Karadeniz ve Doğu Anadolu gezisi.

Konu, 'Türkiye Çapında Tur ve Geziler' kısmında husfecan tarafından paylaşıldı.

1. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar merhaba size daha önce bahsettiğim Karadeniz ve Doğuanadolu gezimi sorunsuz olarak tamamladım.Planladığım gezinin başlangıcı Tuzla ve varış noktası 6 gün sonra Ağrı Diyadin olacaktı.Planıma bağlı kalarak Pazar çıktığım gezimin 6.günü yani cumatesi günü Ağrı'da idim.O kadar çok yer gördüm ve o kadar çok resim çektimki hangilerini sizinle paylaşacağıma bir türlü karar veremedim.Çektiğim 200 küsür resim içinden sadece şehir tabelaları ve birkaç özel resim seçtim.Bunlar bile 30 fotoğraf yaptı.Daha fazla kırpamayacağım için hemen yayınlamaya başlıyorum.İlk durağım Zonguldak Ereğli idi.
    Arkamda görünen güzel koy Amasra.Barış Akarsu resimleri ile dolu bu mekanın denizi biraz yosunlu idi ve çok kalabalıktı.İlk günü burada geçirdim.
    Daha sonraki rotam Sinop'tu fakat bir rota hatası sonucu kendimi gecenin 10'unda Kastamonuda buldum :)
    Sabahın ilk ışıkları ile kendimi yollara vurdum hedef Sinop.
    Karşıma çıkan ilk tabela ile yıkılıyorum.Erken yola çıkmama rağmen Sinop'a ulaşma zamanım öyleden sonra 2 yi bulacak ama yol ve manzaraların güzelliği tüm stresimi alıyor.
    Yoldaki bu neşeli amcanın ismini hatırlayamadım :(
    İşte manzaranın sadece objektiften görünen kısmı ama yola devam...
    Ama beni yol kenarında dinlenirken gören ve yanıma gelen motorcu arkadaşım Yüksel'i hatırladım :)Kendisi Sinopta öğretmenlik yapıyormuş.Başarılar diliyorum kardeşim umarım çok bilinçli motorcular yetiştirirsin :)
    Güneş tepemde yükselirken ben Sinop'a yaklaşıyorum.Hava harika ve her tarafı sık ağaçlarla kaplı tenha bir yolda sürüşe devam ediyorum.
    Ve işte Sinop'tayım hemen kalacak bir yer bulup suya atlamak lazım.Güzelyalı Pnsiyonunda dubleks bir villa ayarlıyorum hemde 100 ytl ye :))
    Ve hemen kendimi sulara atıyorum.[​IMG]
    Karadeniz ne kadar durgunda olsa paletlerim olmadan asla yüzmüyorum.Deniz harika ama önümde daha çok yol var.Akşam iyice dinlendikten sonra sabah Samsun üzerinden Ordu'ya gitmek için erkenden yola çıkıyorum.
    Akşama Doğru Samsun'a ulaşıyorum ama Ordu'ya daha çok yol var.Yola devam...
    Ama akşam olması sebebi ile Ordu'ya ulaşamıyor ve Ünye'de kalıyorum.Akşam bir otelde kaldıktan sonra yola devam ediyorum.
    Odu'da yemek yiyip yola devam ediyorum.Amacım Trabzon'a ulaşmak ama aşmam gereken çok yol var.
    Giresun'da çay kahve molası ve yola devam...
    Ama şu hayvanın güzelliğine bakın çol şirin öyle değilmi arkadaşlar?
    Beni izleyenlerin al götür ısrarlarına rağmen yavruyu biraz sevdikten ve oynadıktan sonra annesinin yanına bırakıyorum.
    Yolda rotamı değiştiriyor ve Trabzon planını iptal ediyorum.Daha fazla zaman kaybetmemek için Doğuya sürmeye başlıyorum.Hava karardıktan sonra Gümüşhane'ye giriyorum ama çok yolum olduğu için devam etmeye karar veriyorum.Her ne kadar çok yolum olsada ancak Bayburt'a kadar gidebiliyor ve geceyi bir otelde geçiriyorum.
    Sabah şehir merkezindeki saatin önünde bir reim çektirerek yoluma devam ediyorum.
    Hiçbir yerde durmadan devam ediyorum.

Ve Erzurum'a ulaşıyorum karnım çok aç ve ağzım kurumuş en yakın yerleşim merkezi Pasinlermiş bende orada duraklıyorum.
    Hayatımda yediğim en lezzetli eti ve yoğurdu burada yedikten sonra tekrar yola koyuluyorum.
    Ağrıya öylen saatlerinde ulaşıyorum ama Diyadin'e daha 60 km yolum var.
    Sonunda çok bozuk olan bir yolda 2 saatlik bir sürüşten sonra askerlik yaptığım yere ulaşıyorum.Ama tüm ısrarlarıma rağmen güvenlik gerekçesi ile bölükte resim çektirmeme izin ermiyorlar:(
    Saat ilerlediği için Ağrıya dönmek çok cazip gemiyor ve hem ağrı dağını görmek hemde biran önce dinlenmek için Doğubeyazıt'a yöneliyorum.
    Sorunsuz bir şekilde 1 saatte Doğubeyazıt'a ulaşıyorum.
    Arkamda görünen dağ Ağrı dağı.Akşam burada kalıp sabah dönüşe geçiyorum.Ve ilk hedefim bir sorun çıkmazsa Amasya'ya kadar gitmek.
    Ama yolların azizliği sebebi ile Ancak Erzincan'a kadar gelebiliyorum.Risk almamak için geceyi Erzincan'da geçiriyorum.Erzincan insanı çok sıcak kanlı arkadaşlar her konuda yardımcı oluyorlar güler yüzlüler ve yardımseverler.Şimdi Serkan'ın '' nede olsa benim meleketim kanki''dediğini duyar gibi oluyorum :)
    Dönüşte sırası ile Sivas,Tokat,Amasya,Çorum,Çankırı,Bolu ve İstanul rotasını izleyeceğim.Planım saat 24:00'da Tuzla'da olmak.Hadi yola devam...
    Motorumu sırf bu gezi 0 KM alıp 200 km'de 1000 bakımını yapıp alel acele yola çıkmama rağmen beni hiç üzmüyor.Ayrıca uzun yol düşünen arkadaşlara Honda NT 700 ü öneririm.Yakıt sarfiyatı 28/1 KM/lt çok ekonomik bir makina.
    O kadar çok ve yüksek dağlar tırmandımki rakım bazen beni bile şaşırttı.
    Bir kaç örnek bakın kardeşiniz nerelere gitti :)
    İşte beni şaşırtan rakam ve rakım :))
    Buda gezideki son resim olsun kaç saattir bu iş ile uğraşıyorum.Sonuç itibari ile pazartesi günü saat 02:30'da Tuzla'ya ulaşmıştım.Yolda hiçbir sorun ile karşılaşmadım hatta lastiğim bile patlamadı:)Gezi bittiğinde 0 Km aldığım 1 haftalık motorumun km'si 3800 dü.Gitrmek istediğim her yere gidemesemde 3530.6 km ile yaptığım bu gezi tam anlamı ile yeniden doğmak gibiydi.Tüm motorcu arkadaşlarıma tavsiye ederim.Arkadaşlar geziden anladığım şu karadenizde doğuda çok güzel yerler.Hem karadeniz insanı hem doğu insanımız çok sıcak kanlı çok yardımsever.Yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkür ederim.En önemliside sizlerle bu resimleri ve duyguları paylaşmamı sağlayan site yöneticilerimizden Ulaş'a çok teşekkür ederim.
    Hepinize güvenli sürüşler dilerim...

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler arkadaşım,yeni motorun hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...:)

A.HAMDİ ve husfecan bunu beğendi.
  3. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    husfecan abim helal olsun valla diyecek laf bulamıyorum bizede nasip olur inş kazasız günler abi

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    budur!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

günde yaklaşık 600km:eek:

5. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    İnşallah sen daha iyi yerler gör kardeşim iyi dileklerin için teşekkür ederim.

6. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hesap doğru kardeşim.:)

7. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle böyle bir gezi için kendiiznde görmüş oldugunuz enerji için sizi kutlarim
    unutmayınkı kardeniz ınsanda tutku olur ve bir örümcek agı gibi çeker umarım
    düşüncelerim dogru olur ve bir sonrakı gezide uzun göl,sultan murat,sıs dagı,anzer,ayder, gibi yerleride görmenizi tavsiye ederim

husfecan bunu beğendi.
  8. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abicim ne diyelim sana ne desek boş...

Sendeki motosiklet tutkunu inanıyorum ki çok az kişide vardır..

Anadoluyu sayende bir kez daha gezmiş olduk..

diyecek tek bir şey var

H E L A L O L S U N

husfecan bunu beğendi.
  9. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkür ederim Ulaş.

10. ÖzGüRLüK

ÖzGüRLüK Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Maşallah çok özendim şahsen, bir gün dünya turuna çıkarız umarım...

11. Mehmet_Begec

Mehmet_Begec Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Harika Manzaralar, uzunyol icin cok güzel bir Makina (hayirli ugurlu olsun), uzun lafin kisasi hersey SÜPER gözüküyor! Paylasimin icin cok tesekkürler arkadasim, sayende Memleket hasreti giderdik. Allah birgün bizede nasip eder insallah!

husfecan bunu beğendi.
  12. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda

Mehmet_Begec bunu beğendi.
  13. pelin

pelin Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Tebrikler. Harika ötesi bir şey başarmışsınız. Motosikletin güzellikleri bunlar oluyor galiba. Ankara turunuzdan sonra açıkçası bu kadar çaplı bir tur beklemiyordum ama çok şaşırdım..

O kadar güzel yerler o kadar gezilecek var ki.. Sizlerin sayesinde gitmedigimiz yerleri goruyoruz..

husfecan bunu beğendi.
  14. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Baba ne yapmışsın sen öle resimlerin devamından roma paris italya gelecek sanıyor insan bakaken ama sanırım hedefe siz oralarıda koymuşsunuzdur .
    Bende ekleyecem yakında

Sanem, fanuc ve husfecan bunu beğendi.
  15. S.SONAY BALTACI

S.SONAY BALTACI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    harika bir gezi olmuş tebrikler.çok güzel manzaralar.elinize ayağınıza sağlık.gerçekten her şehrin içinde gizli bir cennet vardır.iyi sürüşler

husfecan ve ulas bunu beğendi.
  16. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
    İyiki varsınız...

17. tekteker66

tekteker66 Yeni Üye

slm abicin baya bi gezmişsin ama yozgattan gecmemişsin insan bir ugrar cayımı icer abi inşallah bidak
    sefere beklerim tüm gezici motorcuların dikkatine yozgat sorguna ugramadan gecmeyiniz

husfecan bunu beğendi.
  18. borabartu

borabartu Yeni Üye

Hüseyin kardeşim bende seni başarılı yolculugundan dolayı tebrik ediyorum..
    İlk fırsatta beraber çıkarız umarım.

Yolun daima acık olsun.

husfecan bunu beğendi.
  19. husfecan

husfecan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bora kardeşim seni burada görmek çok hoş.
    İlk fırsatta bende seninle birlikte sürmeyi çok isterim.
    Aramıza hoşgeldin...

20. ONURF5

ONURF5 Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    helal olsun süper kareler.

husfecan bunu beğendi.