4 tekerliler ve bizler

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Ufuk Özışık (Lacivert) tarafından paylaşıldı.

 1. Ufuk Özışık (Lacivert)

  Ufuk Özışık (Lacivert) Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  14
  4 tekerlekli sürücülerin ana sorunları MOTORSİKLETLİLERİ
  1.görmemek
  2.görse de algı boyutuna getirmemek.
  3.Algılasa da umursamamak
  şeklindedir.

  Biz motorsikletlilerin ana sorunları ise
  1.görünmemek
  2.göründüğümüzü sanmak
  3.güvenmek
  şeklindedir.Burada son madde "otomobil sürücülerine güvenmek" şeklinde gelişebilir ya da "kendimize aşırı güvenip gereksiz risk almak şeklinde" gelişebilir.İkisinin de sonuçları çok kötüdür.
  Biz kurallara uyan ve kendince eğitimli motorsikletlilerin dışında bir grup "baldırıçıplak motorcu" grubu vardır ki, bunlar da farklı bir boyutudur trafiğin.Bunlar sayesindedir ki bazı 4 tekerlekli sürücüler motorsikletlilerin hepsini aynı kefeye koyarlar. (ölümcül bir hata yaparak korkutmak/üstlerine sürmek isterler.)
  Bu bizim diğer vasıtalarla olan ilişkimizi anlatıyor.
  Bir diğer sorun ise trafiğin ülkemizde motorsiklet sürücüsünü tanımıyor olmasıdır ne yazık ki..
  Gerekli uyarıcı ve kollayıcı kanunlar mevcut değil ülkemizde.Oysa silahsız bir adamın ateşli silahla vurulması ölçüsünde suç olmalı bir motorsikletliyi tehlikeye sokacak davranışta bulunmak.
  Son olarak yollarımız planlanırken motorsikletlerin de bu yolları kullanacakları hiç düşünülmemektedir.Yollar motorsikletlere de uygun yapılmamakta ; uyarı ve bilgilendirme levhalarında motorsiklet süsrücüsü için ek bilgiler ve uyarılar yer almamaktadır.
  Motorsikletlerin çoğumuz için bir özgürlük tutkusu olmakla beraber, sıklıkla salt ulaşım aracı olarak da kullanılabileceği, trafiği kullanımda eşit haklara sahip bulunduğu, kullananların SERSERİ olmadığı konusunda halkımızı , trafikcileri,ve kanun koyucuları bilinçlendirmemiz gerekmektedir.
  Dostlukla.
   
  Noyan Yıldız bunu beğendi.