4500 devirde boğulma

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında arda.akansu tarafından paylaşıldı.

1. arda.akansu

arda.akansu Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhaba Arkadaşlar bende 151 rs var bu akşam motoru çalıştırdıktan sonra giderken motor 4500 deviri geçtiğinde sesi değişiyor ve hızlanmıyor öyle kalıyor sürat artmıyor tıkanıp kalıyor sizce neden yapabilir hava filitresi yeni buji yeni

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynı mesajı iki ayrı yere yazmak yerine ilk mesajınız kendinizi tanıtmakla başlasaydı daha iyi olurdu.
    Siz tanıyabilirmiyiz.Kim bizden yardım istiyor.

3. arda.akansu

arda.akansu Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    özür dilerim bilgilerimi aramıza yeni katılanlar bölümüne ekledim sabah sabah mahzur görün :(

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yakıtla alakalı bir konuya benziyor.Yakıt aldığınız yerde bir sorun olmuş olabilir yada motoru yıkarken benzine su kaçmış olabilir.En yakın zamanda yetkili servise müracaat edin.Sorun büyümeden çare bulmak daha ekonomik olur.

5. arda.akansu

arda.akansu Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    anladım ama yakıt olsaydı eğer her devirde bunu yapmazmıydı çünkü 4500 kadar güzel bir ses ve süratlenme war

6. Mehmet KAPLAN

Mehmet KAPLAN Üye

Motosiklet:
    Honda
    Aynı motordan bende de var o sorunu yaşadım hava filtren yeniyse bujilerin yeniyse hava filtresi takılan yerin kenarları süngerle kapatılmıştır. O süngerleri çıkardıysan motor fazla hava alıyor boğuluyor yada bunlara yağ bulaşmış deyip de değiştirdiysen fazla tıkamış ve motora giden havanın yetersiz olmasına neden olmuş olabilirsin. Ben aynı sorunda usatama götürdüm ve hava filtresinin yanındaki süngerleri kendisi ayarladı birdahada aynı sıkıntı olmadı. Tabi taktığın hava filtreside önemli tekrar değişmende fayda var

7. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu konuya buradan devam ediniz,digerini kaldırdım...