600 Cc Ve Üzeri Motosiklet Tavsiyesi

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında mehmetaslan tarafından paylaşıldı.

1. mehmetaslan

mehmetaslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 19 yıldır motosiklet kullanıyorum. Mobilet, 125 cc, 150 cc ve 250 cc motorlar kullandım. Şu anda cbr 250 kullanıyorum ancak yetmemeye başladı. Motoru çoğu zaman uzun yolda kullanmayı düşünüyorum. Çok hızlı giden biri olmasam da, uygun koşullarda(yol,trafik vb.) gazı verince 200 km/sa üzerine rahatlıkla çıkabilecek bir motor almayı düşünüyorum. Ayrıca sakin kullanımda az yakması, alım-satımının kolay olması diğer önemsediğim konular. 20-21 bin liraya kadar bütçemi zorlayabilirim ama 16-18 bin liraya güzel bir şey olursa ona da hayır demem. :)
    Herkese iyi akşamlar.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yamaha
    Mt-07 naked
    660 tenere enduro

Bmw
    F650gs enduro

öneririm

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    honda hayat onda. gerçi 2. el almalısın yoksa hangi model desen fiyatı aşar. birde nasıl b ir motor, tarz ne olacak yani?

4. mehmetaslan

mehmetaslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cevaplarınız için teşekkürler. Naked veya ss bir model düşünüyorum açıkçası. Ss biraz daha ağır basıyor ama.

5. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Sorunun cevabı :
    Yamaha XJ600 diversion F
    Honda Cbr 600f
    Honda Cbr 650f
    Kawa Er6-f

Diversion'u 1 senedir kullanıyorum. 78 beygir 200 üzerine rahatlıkla çıkamaz ama 200'e kadar seni üzmez. Titreşim sıfır, 0-100 gayet başarılı. Şehirler arası 5-5.5 şehir içi 6-7 lt/100km benzin ile gezilir. Yedek parçası hondaya göre pahalıdır. Kawa'ya göre ucuz. Kendini kanıtlamış r6 motoru var üzerinde. 13 bin devir çevir. 12bin devirden sonrası yalandan redlinedır :). street bike gibi kullanırsan virajda yalpalamaz, ss olarak kullanırsan virajı çok kararlı değil. Amortisörleri baş aşağı değil, yağ sızdırma riski fln azdır. Kısacası çilekeş bir motordur. Kibarcık değildir. Çanta takabilirsin. Parça kalitesi Türkiye'ye uygundur. Durduğu yerde düşürünce hemen dağılmıyor. Grenaj ve plastikleri sanırım ABS denen maddeden yapılmış. Bağlantıları iyi yapılmış kısaca kasislerde, çukurlarda tıngırdamaz, çatırdamaz. Hafiftir, kontrollüdür. Yamaha Mt serisi gibi fırlamalık yapmaz. Onlar kadar çıplak değil. Rüzgar almaz.

6. mehmetaslan

mehmetaslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkürler Armağan bey. XJ600 ü ben de sevdim. Son olarak şundan daha düşük model olmasın dediğiniz bir model var mı? Şahsen 2010 modelden daha düşük olan motorlara pek bakmıyorum. Bu doğru bir tutum mudur?

7. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok doğru mümkünse sıfır olsun :D. Geçmişini bildiğiniz motordan korkmayın ancak yabancı motor sene geçtikçe el değiştirdikçe eski sahiplerinden izler taşır. Lafı fazla uzatmadan bende 2011 modeli var. 2009'dan sonra üretilmiş bir motor zaten :D

Yanlız xj600 derseniz çok naked. Diversion F olarak geçiyor. Yurt dışında ise FZ6R