600 cc'ye geçmek istiyorum; öneriniz?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Oksal Güracar tarafından paylaşıldı.

1. Oksal Güracar

Oksal Güracar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Saygılar.

Forumda yeniyim, keşke çok çok daha önce tanışsaydım. Sıcak bölgelerin insanıyım, dolayısıyla motosikletle daha haşır neşirim.

Gençliğim boyunca, scooter, süper 51 ve bir ton tırı vırı cihaz kullandım. Akabinde 125'lik Çin malı bir cihaz bulup sıfır aldım, 5000 km yaptım. WUXİ 125 cc. Kimseye tavsiye etmem, full sorun. Ama 5000 km gitti, ucuza da verdim kurtuldum. Bugüne kadar hiç ama hiç kaza yapmadım. (Allah göstermesin.)

Şimdi yaz aylarını bitiriyoruz fakat ben yeni bir motosiklet almak istiyorum. Açıkçası 5000-6000 ytl civarında bir param var. Eski makinelere göz kırpasım geliyor ne dersiniz? Suzuki Gsx-6 R ? 1998-99 modelleri 7000 tl falan.

Ya da yeni çılgınlık Kawasaki 250R mi?

Suzuki'nin 98-99 model müthiş aletleri var. Temizi bulunursa, alınır mı?
    Yardım eder misiniz?...:confused:

2. Mehmet KAPLAN

Mehmet KAPLAN Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bana sorarsan hondadan şaşma derim. Hele kawasakiye hiç yaklaşma. Çok çabuk motoru arıza veriyor.

3. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldin Oksal,öncelikle önceki deneyimlerin ile 600 cc bir makine ye geçmeni tavsiye etmiyorum.Çünki seninde bildiğini tahmin ettiğim gibi karakteristikleri çok farklı.Tavsiyem 250 cc bir makine ile geçiş yapman.Ama yok ben 600 cc istiyorum dersen o senin seçimin tabiiki.Ülkemizde motosiklet kullanımı maalesef henüz teknik yada psikolojik olarak yeterli bilinçlilikde değil.Fazla uzatmadan belirtmek istediğim.2.el güçlü bir makine alacaksan motosikletten ya kendin çok iyi anlamalısın,yada iyi,güvenilir bir tamirci tanımalısın.:)Düşündüğün gsx iyi bir makinadır.Ancak yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı temizini bulman zor.Hangisini seçersen seç,şimdiden hayırlı olsun. :)

Oksal Güracar bunu beğendi.
  4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.
    bu paraya alacağınız motoru ileride satmayacağınızı unutmayın!!
    bunun yerine daha yeni model ve sorunsuz birşeyler almanızı öneririm.

Oksal Güracar bunu beğendi.
  5. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam Oksal

Bende kawasaki 250r kullanıcısıyım ve güzel bir motor yani tavsiye ederim bunu kullanıp 600cc ye geçmeni. su an o parayla alabılecegın 600cc makıne temiz olamaz yaşayacagın sorunlarla da motordan bıle sogursun tavsiyem 250cc kawasaki ninja 250r ..

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz

Elinizde var olanla "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi alın.Full korumalı kıyafet ve ekipmanları ve kafanızı koruyacak kalitede bir KASK alın.

"Güvenli Sürüş Teknikleri" Eğitimlerimiz için açılmış bir topiğimiz var.Şu anda 2 kişi eksik.İsterseniz foruma özel fiyatlarla bu eğitimleri alabilirsiniz.Detaylar için Tıklayınız http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4446