600 lük kategorsinde piyasa farkı...

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında mehmet akkaya tarafından paylaşıldı.

1. mehmet akkaya

mehmet akkaya Yeni Üye

merhaba arkadaşlar kafama takılan bir şey varda eminimki benim gibi yeni başlayan bir çok kişininde kafasına takılmıştır bu konu, herneyse benim merak ettiğim şöyle bir türkiyedeki 600 lük kategorisindeki 4 büyük markayı sıralayacak olursak 1.Honda cbr 600 - 2. Yamaha yzf r6 - Kawasaki zx6 r - 4. Suzuki gsxr 600. en fazla talep edilen motorlar bu sıralamaya göre peki neden böyle acaba suzukı yeterlı kalitede değilmi ? yada kawasaki ? hangi açılardan kaybediyorlar ?
    yada en iyisi ben şöyle sorayım sizce bu 4 motorsikletten iyisi hangisidir, siz olsanız hangisini alırdınız ve nedeninide açıklarsanız bizi aydınlatmış olursunuz..

saygılarımla...

2. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    şahinde 1.6 wolswagen golfte 1.6

3. mehmet akkaya

mehmet akkaya Yeni Üye

ahmet abı ornegın superdı harbıdende olaya muhteşem bakmışın. :D :D :D

4. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

Yazdığın motorlar arasında CBR 600 RR dan daha seri motorlar olmasına rağmen bana sorarsanız honda. Kaliteli ve sağlam motor bana kalırsa. Ayrıca servis hizmetleri güzel ve yaygın. Hondanın kalitesi başka.

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Kawasaki bildiğim kadarıyla parça fiyatı pahalı ve zor bulunuyor diye biliyorum zx 6-36 vardı arkadaşımda baya sıkıntı çekti

6. mehmet akkaya

mehmet akkaya Yeni Üye

eevet hakan abı haklısınız belki ama bence 600 lük kategorsisinde bu 4 markadan en iyi tip olarak kawasaki :) ama tabi bu benim kendi görüşüm motor bakımından diğerlerinden kötü olabilir belki onu bilmiyorum ama tip olarak ben o :)

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sürdüm çok çetin ceviz diğerlerinden aşağı kalır yanı yok ama şimdi nasıl bilmem servis problemi varmıdır

8. ibrahim aras

ibrahim aras Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Tamamen servis ağı ve honda markasına duyulan güven bence

9. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Arkadaslar merhaba,
    yukarida saydiginiz markalardan secim sadece zevk meselesidir bence.
    görünüsünü seversiniz,egsoz kismini sever veya sevmezseniz,ancak bu motor digerinden daha iyidir,veya kötüdür diye bir durum olusturmak bizim icin zor.
    bunlar sizin cebinizdeki para ve zevkinizle sinirlidir.
    kücük bir örnek...
    ege bölgesinde yapilan drag yarislarinda genelde suzuki gsx kullanildigini gördüm,tanidigim arkadaslar da var,gsx gibi gaddar makina olmadigini ifade ediyorlar,debriyaj ve motor saglamligini kast ederek...
    bu demek degildirki suzuki en iyisidir.
    degisik etgenlerden yola cikip kararimizi veriyoruz....motorculuk ayricalik hepiniz bunu biliyorsunuz.:):)
    saygilarimla...
    buarada...honda yamaha kawasaki suzuki hepsini kullandim,kendi motorum olarak öyle denemek icin falan degil....bence secim zevk meselesidir:D.

hknctn ve Omer bunu beğendi.
  10. ege toprak

ege toprak Yeni Üye

BIKE dergisi Kasım 2006 sayısında çoklu yetenekli orta siklet sınavı yaptı; LİNK

Test eski ufak bir araştırma sonucu benim bulduklarım

Alıntı Luckdove ''Yamaha en yeni teknoloji. ilk defa bir motosiklette "fly by throttle" sistemi kullanılmış. Yani gaz teli falan yok. Gaz verdiginizde bu bilgi elektronik bir devre ile iletiliyor. Bu da cok hassas bir his sağlıyormuş (söyleyenlerin yalancısıyım) 1-2 ay önce Bike dergisinde yeni R6 ile Kawasaki, Suzuki ve Honda'nin 600cc'liklerini karşılaştıran bir test yayınlamışlardı. Yarış pistinde R6 hepsini geride bıraktı ama trafiğe çıkınca R6 pek çok yönden geride kalmış.''

Bana kalırsa bu testler işin piri olmus insanlar tarafından yapıldığı için bizim fark edemeyeceğimiz en ufak ayrıntılar bile hesaba katılmıştır. Yada ticari yandaşlık taşıyor olabilir. Aralarında en iyisi yerine teknik özelliklerine ve kendi kullanım alanlarına bakarak en iyisini ona göre belirlemelisin

Onur Filiz bunu beğendi.
  11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Öner abiye katılıyorum.Bu markaların hiç birinin kalitesi düşük değil veya bir diğeri öbüründen aşağı kalır değil.Sadece Honda Türkiye'de satış ve servis ağı ile diğerlerinden çok daha önde. Koç gurubu Yamaha'yı bırakdıkdan sonra sitesinden bile fark edilebileceği üzre bir ilgisizlik ve tambellik var.Yamaha bizi bir Avrupa ülkesi kadar önemli bir pazar olarak görmüyor sanırım.Kawasaki ve suzukiden bahsetmiyorum bile.....