600 rr km sayacı ve saat sorunu

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Halil Arıcı tarafından paylaşıldı.

1. Halil Arıcı

Halil Arıcı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkese merhaba arkadaşlar, motosikletforumu uzun zamandır takip ediyorum kuranın ellerine sağlık ama yeni üye sayılırım, öncelikle kendimi tanıtayım; Üsküdar'da yaşıyorum, inşaat mühendisiyim ve 1 yıldan az cbr600RR kullanıcısıyım. Küçük bir sorunum var tecrübeli arkadaşlarla paylaşmak istedim.

2004 model 600RRım var kontağı ne zaman kapatıp açsam km sayacı ve saat sıfırlanmış oluyor, saat her zaman 01:00 dan devam edior. Nedeni ne olabilir acaba göstergenin içinde pil mi var dersiniz?

2. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    daha önce 600 rr kullanmadım dostum ama kendi kullandığım motorlardan bi kaç fikir üretebilirim...öncelikle 600 rr da elektronik bi beyin varsa onda bi problem olabilir..senden önceki sahibi km yi düşürmek için oynatmış olabilir şuan arıza veriyor...kontağı açıp kapattığında beyin kendini sıfırlıyor muhtemelen elektronik bi dava var motorunda ama en doğru kararı ustan vericektir... seni rahatsız eden bi durum ise ustana götür...bu arada 2004 model bi rr ın km si en düşük 40.000 lerde olması lazım oda çok temiz bi motor ise... senin ki kaç km?

3. Halil Arıcı

Halil Arıcı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benimki 32.000de ama uzun bi süre yattığını biliyorum. Sıfırlamışlarsa da geçmiş olsun güzel yıprattı bu makine zaten beni bakalım daha ne masraflar çıkacak.

4. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    dostum üzülerek söylüyorum ama 9 yaşında bir rr ın 32.000 de olması gerçekden çok zor... racing bi motor alırken hele ki türkiyede gerçekden çok incelemek lazım..bizim millet bu tip motorları genelde sokak arasında kullanıyorlar.. bi ses veren egzosla hava atıyorlar buda racing motor için en yanlış kullanım şekli.. sonra sattığı kişi uğraşıyor masraflarıyla neyse dostum sen bi ustana göster derim.

5. Halil Arıcı

Halil Arıcı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ustam yürürü ciğeri temiz dedi en son 3000 TL harcadım lastikler, ateşleme sistemi, zincir takımı vb. Şu an 260-270 tıkanmadan yürüyo. Ama yetkili honda servisi olmadığı için km oynanması türü hataları bulamaz zaten. Servise göstermek en mantıklısı gibi battı balık yan gider =))

6. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    ooovv hondaya 3000tl iyi para dostum bende bmw var bnmkisi bile o kadar tutmuyor.. ve şaftlı bnm motorum zincir yok ben aldığımda şaftın dişlilerini değiştirdim...4 adet laser buji, k/n hava filtresi, yağ filtresi, şaft yağı, motor yağı , şaft dişlileri ve aklıma gelmeyen bir çok şey 1.700 tl tuttu.. hee körük lastiği, çelik hortumlar vs..sen kesin bi yetkili servise götür motorunu ustan kötü demiyorum ama sen yinede bi sefer servise baktır...

7. Halil Arıcı

Halil Arıcı Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Verdiğim paralar malzemelerin yaklaşık piyasa fiyatı eksoz falan da dahil kaba fiyat söyledim;
    Lastikler 700 + Otomatik gergi 200 + Zincir dişli takımı 450 + bujiler, hava filtresi, motor yağı filtresi, ateşleme kabloları, hortumlar 400 + eksoz 800 + 300 işçilik.

Ama bi Honda servisine götürcem mutlaka km saati için