600cc naked yardımı

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Fevzi.Özbakır tarafından paylaşıldı.

1. Fevzi.Özbakır

Fevzi.Özbakır Yeni Üye

Yazın işten eve, evden işe kullanılacak,
    Gerektiğinde arkamda yolcu taşıyabilecek,
    Servis, bakım ve kullanım olarak insanı zorlamayacak bir motor istiyorum.
    Muhtemel modeller, Yamaha Mt-03, Kawasaki Er-6n ve Suzuki SFV650A Gladius

Gönlüm yamahadan yana olsa da gerek tek silindir olması, gerekse yamaha servisi ve satışı hakkındaki şikayetler beni suzukiye yakınlaştıyor. Fakat suzuki nin de fiyatı biraz daha yüksek diğerlerine göre. Kararı tecrübeli kullanıcıların yardımıyla vermek daha uygun sanırım.

Bir sorum da Motoru Kayseri'de kullanacağım fakat Kayseri'de sanırım hiç birinin yetkili servisi yok. Bakımlar için Ankara'ya gidip gelmek durumunda kalabilirim. Benzer sıkıntıları yaşayanlar nasıl hallediyor bu işi?

Sona doğru kendim hakkında da bilgi vereyim ki yardım etmek isteyen arkadaşların fikri oluşabilsin. 185 boyunda 85 kilo civarıyım. 15 senedir scooter kullanıyorum ama ehliyetim yok, asker dönüşü alıcam.

Tavsiyeler bana yol gösterecek...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sukuterle motosiklet bir değildir.Birinde vites vardır ve sukuterden bu tarz yüksek cc lerlere geçmek sakıncalıdır.
    Önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri ve illaki A2 ehliyet almanız şart.
    Birde tabii ki full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızda kullanılmak üzere kask.
    Bahsettiğiniz motosikletler başlangıç için ciddi sorun çıkarır birde sukuterden kalma bazı bilinç altı yalnış alışkanlıklar nedeiyle çok daha ciddi sorunlar çıkacaktır.

3. Fevzi.Özbakır

Fevzi.Özbakır Yeni Üye

pekiyi ya diğer sorularım? yamaha gerçekten türkiye de servis sıkıntısı yaşatıyor mu? motor seçimi elbette önemli ama marka seçimi asıl sorum. İlk olarak ben de yamaha ybr 125 düşünmüştüm ama sonra mt 03 görünce hoşuma gitti.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben 167 bin km dir yamaha ybr 125 kullanıyorum.Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım servis olarak veya yedek parça olarak.
    MT03 size bir kaç numara büyük gelebilir.Ybr 125 10,3 bg Mt03 48 bg.130-140 km süratte çok kolay çıkabilen bir araç.Ya bu hızlara şıkınca nasıl duracaksınız.
    ybr 125 ile arada 38 bg lik bariz bir fark var.
    Daha önce sukuterde ne kullandınız bilmiyorum ama bu araç sizi çok üzer.
    MT03 hakkında bilginiz vardır umarım.