600cc Racing makinalar yakıt sarfiyatı....!!!

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Fatih KURT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    arakdaşlar diğer bir yakıt sarfiyatıyla ilgili başlık altındaki konuda motorumla ilgili yakıt durmunu yazdım ama herkeze fazla geldi.. acaba y**** benim makinada bi sıkıntımı var...?

şimdi sorarım size.... 600cc racing sahipleri arakdaşlar... yakıt durumunuz nedir... ben gazlamassam 8,5 litre/100 km.... gazlarsam 10litre/100km.... sizin güncel değerleriniz nedir... problem bendeyse makinayı değiştireyim::( gerçi çok fazla bi yol yapmıyorum ama olsum.. ya uzun yol yapmak istersem osaman çok ziyan olu yaaaa:(

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    600 cc racing kullanıcısı değilim ama gerçekten çok fazla yakıt tüketimi yapıyorsun... umarım 600cc racing kullancısı arkadaşlar sana bu konuda gerçek bir yartım ederler..ama yınede sen bir servise gitmelisin derim..

3. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

600cc motorlara verilen benzin paralarına yanıyorum arabamda uzun yolda 90 ile sabitlersem 5,2 litre yakıyor 101 hp lik 1.4 motor. o motorlar için 5 litreden fazlası haram. :) arkadaşımda yamaha vardı ş.içi 30-40 krş yakıyor yazık ya :)

4. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    Demekki yakıtım doğruymuş.... ama motordaki yüksek devirdeki zevk, 90 la giden arbanın verdiği zevten en az 14500d/d daha fazladır..:D eeee zevk,nde veresiyesi olmadığına göre, depodaki son damlaya kadar gazlamaya devam:D

5. Çağlar KARA

Çağlar KARA Üye

bizim ülkede malesef zevkten çok işkence oluyor yakıt parası....başka ülkeler zevkini çıkarıyor malesef o yüzden mümkün olsa motor alınca bile lpg takarım gerçi onuda yapmışlar ama :D sen o 600 lüğü sat hocam 100 km 2 litre motorlar var çin işi onlardan al 5-10 tane bozuldukça çöpe atarsın :)