600cc'lerden hangisini almalıyım?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında XemreX tarafından paylaşıldı.

1. XemreX

XemreX Yeni Üye

Arkadaşlar sıkı araba kullanıcısıyım. Yaşımız genç tabiki motora heves sardık şimdide. 600cc'lik motorlardan almak istiyorum ama hangisini almalıyım karar veremedim. Gönlümde Kawasaki R6 var tabiki. Honda CBR600 RR, Yamaha YZF R6, Suzuki GSX-R600 ve Kawasaki ZX-6R. Bunların artıları, eksileri ne bilmiyorum. Acemiyim bu konuda. Bir arkadaş detaylı bilgi verirse çok sevinirim.

2. yesim

yesim Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yamaha YZF R6 ben hep bu karşılaştırmalarda bunu duyduğum için söylüyorum. Yoksa bildiğim falan yok :)

3. Mustafa.Dağ

Mustafa.Dağ Üye

Kalite olarak ben suzuki derim ama tabiki tercih sonuçta senin

4. BlackRider

BlackRider Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Suzuki
    suzuki gsx-r 600;)

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    bence BMC :)

6. aykutdundar35

aykutdundar35 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben bi racing kullanıcıs degilim ama bir gun alırsam honda cbr-600f alırım cok hos motorlar

7. Celil

Celil Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    önceLiikLe hoşqeLdin ve sıkı bi araba süRücüsüyüm demişsin yani noRmaLde Küçük bi RAcinq moToR kuLLanmayıp sadece heves eTTiysen Racinq moToR kuLanmakm koLay bişey deqiLdiR Taßi biLiyosanız ayRı ama sadece ebn fiKRimi söyLeyim dedim:) ßence yani bü,Tün heRkesin TeRcihi zevki başkadıR ama bmn fikRim Honda CßR600RR sayqıLarımLa. ii FoRumLaR...!

8. Raistlin

Raistlin Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    celil arkadaşıma katılıyorum yazından daha önce motor kullanmadığın anlaşılıyor. bana kalırsa 600cc'den önce 125-250 gibi başka bir motorla başlaman bu işe yoksa ilk trafik ışıklarında motor giderken yerden onu seyrediyo olma ihtimalin büyük olur. yok ben zaten eski motorculardanım diyorsan o başka tabi. ozaman honda olur benim tercihim. yanlız geçenlerde şu konuşuluyordu; 600cc ler biraz sorunlu aletler onun yerine 1000ccler daha az sorun çıkartıyor ve gerçekten tecrübeli bir motor sürücüsü için daha yerinde bir tercih oluyorlar. ama bu dediğim yanlış anlaılmasın eğer hiç motor kullanmadıysan sakın 1000cc'nin yanına bile yaklaşma başta dediğim gibi ufak ve daha az agrasif birşeylerden yana tercih kullan.

mustafasaglam61 ve oka bunu beğendi.
  9. eren

eren Üye

Motosiklet:
    Ducati
    emre oncelıkle aramıza hosgeldın
    eger bır race motor almayı dusunuyorsan oncelıkle bu dedıgın motorların uzerıne tektek bınıp nasıl durduguna bakmalısın
    eger kısa boylu is sana r6 yada 600rr dıye bılırım
    ama bıraz daha yapılıysan suzuki yada kawasakiyi tercih edebılırsın...

10. oka

oka Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sıkı araba kullanıcısıyım demek ne anlama geliyor anlamadım.İyi bir sürücümü ? yoksa hızlı bir sürücümü?
    Yaşının genç olması gerçi cevabı veriyor ama ben yinede sorayım dedim.:)
    Arabadan motora geçiyorsan önce A2 ehliyet alman gerekir,eğer ehliyetin varsa daha önce kullandığın motorları bilmekte fayda var.
    Ben aynı zamanda sıkı bir motor kullanıcısıyım da diyorsan ozaman zaten hiç sorun yok. Bu bir tarz meselesidir. Bahsettiğin motorlar racing tarzı motorlardır,malesef Türkiyemizde caddelerde hava atmak için kullanılır. Sende böyle düşünüyorsan en gösterişlisini seç derim yok ben motora binmek istiyorum diyorsan tarzını yeniden gözden geçir derim.

not:Amacım hevesini kırmak değil gazetelerin 2.sayfasında resmini görmemek.

Bu arada hoş geldin demeyi unutmuşum.Hoş geldin. :)

11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Aramıza hoş geldin kullanım amacı ve zevke göre değişir motor ama önce eğitim şart a2 in varsa,gerekli ekipmanın varsa,motor konusundada bilgi ve becerin varsa tercihin doğrultusunda al derim hayırlısı olsun :)

12. faruktoksoylu

faruktoksoylu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Eğer alacaksan bazı durumları düşünmen gerekiyor.Birincisi yaşın daha genç sanırım içindeki heyecanı tahmin edebiliyorum.İkincisi tabiki güzel otomobil kullanabilirsin ama race motor çok farklıdır.Hele ki 600cc ve üzeri motorlar.Çünkü belkide aynı hatayı bir daha yapma şansın olmaz.O yüzden biraz daha düşün derim.Bence de CBR 600 RR.Daha sonra R6 gelir.

13. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    elbette honda ama benimde endişelerimva a2 invarmı tecrüben vermı biz burda herkese 125cc denbaşla tecrübeyap sonra yükseltirsin derken sana 600cc de akılvermek pek etikolmaz diye düşünüyorum
    bence birazdaha düşün egitiminial ondansonra kararver

Turgay bunu beğendi.
  14. Mehmet Sönmez

Mehmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bence çok yanlış bi başlık bu ,mesela benim hayalim yamaha idi ve fazer aldım 600 lük diyorsun ille racingmi olacak turing var chooper var enduro var ilk baştan ne istediğini bilmelisin

Bozkurthakan bunu beğendi.
  15. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    "Sıkı arabacıdan" motorcu olmaz arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim.Ben 2 yaşında pocket'e bindim şimdi varadayım.Demiyorum herkes anadan doğma 2 tekerci olacak değil ama

"sıkı arabacıdan" pek motorcu çıkmaz.Sonuçta trafikte görüyoruz biz o 4 tekerleri.Ayrıca arkadaşımız 2 tekeri 2 teker olduğu için değil başka amaçlarla kullancğa benziyor.
    Bilmiyorum belki karşı çıkanlar olabilir ama benim görüşüm biraz daha safkan.

Mehmet Sönmez ve Turgay bunu beğendi.
  16. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Emre kardeşim,birincisi bana göre trafikte sıkı araç sürücüsü olmaz,dikkatli ve bilinçli araç sürücüleri olur,sıkı araç sürücüleri pistlerde olur.İkincisi motora yeni heves sarmışsın ve hemen 600cc hemde race motor almak istiyorsun..Araban ne bilmiyorum ama o motorların beygirleri birçok arabadan bile fazla,birde kiloları karşılaştırdığında çekiş farkını sen düşün.O yüzden bende 125 veya 250cc ile başla derim.Param var size ne dersen zevk senin...Ama unutma ki motorsikletin pardonu yoktur!!!

17. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Direk 600'lük mü bu ne heyecan derim :)

18. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Honda CBR 600F al...4--4 lük makina ...her yönüyle çok iyi

19. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sen beni dinle bi dergide gormustum yamahanın 4 tekerlekli acayip bi motoru cıkacakmıs..bence maddi durumun el verirse onu al dehset karizmatik.tek sorun bi 4-5 sene surer en az..okadar bekleyemem diyorsan benim gibi yap 250 hyo al 2 ay ona bin arada fazer kullan..benim yine yapmayı planladıgım gibi 3 ay daha fazer alıp kullan sonra r6 al babalar gibi bin..ben kaza yaptım sansım vardı hayatta kaldım.ama kaza anında sunu net hatırlıyorum yerde suruklenirken kafam bikac kez pinpon topu gibi yere vurdu.allahtan kazkım vardı..neyse isin ozu su forumdaki tecrubeli arkadasların senın benım hayatta kalmam icin abramowicten 1 milyon $ aldıgı soleniyor.yoksa seni beni dusundugunden 125 likle basla demiyor:)600 lüge 1-2 sene gec binsen olmezsin ama 1-2 sene erken binersen arkadasları milyon dolardan edersin...

öner coskuner bunu beğendi.
  20. tolgafb

tolgafb Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ÖnceLikLe kardeş Mf Ailesine Hoş qeLdin.Racing qeLince once 125-250 cc motorLa 7 -8 ay takıL sonradan 600 veya 1000 Lik makinaLara geç derim ben..Kime sorsan bunu ders sana zaten doğrusuda bu..Alıştıntan sonra Honda cbr 600 rr aL derim ben..ozgur abinin dedigi gibi HONDA hayattır. :)