600F yakıt...???

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Fatih KURT tarafından paylaşıldı.

1. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar,,, abiler... depoyu fulledim... 184km gitti 55tl benzin aldı... 15litre.. yani 100 km de 8.1 litre yaktı.. ama yol boş oldukca bastım.. yani ortalamam 150Km/saat civarı... bu değer normalmi.. motoru aldığımda 200 kuruş yakarsın demişlerdi ama 300 kuruş yaktım ben.. acaba 120km yi geçmesem 200 kuruşmu yakıcak... daha önce test edenler varmı... ??? yada bu değerler hakkında ne düşünüyosunuz... anormalmi değerler..??

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    ''Gülü seven dikenine katlanır..'' Atasözü hemen aklıma geliverdi!..Şimdi Fatih Bey kardeş motosikleti zevk aracı olarak kullanmayı amaçladığınızda yaktığı benzinin hesabı yapılmaz..

Siz forumda motosiklet tercihinizi sorarken iki reys model ile sınırlı tuttunuz..Eğer deseydiniz ki;benim için aylık veya km başına yakıt da önemli,motoru şu plan ve amaçla kullanacağım,bana hangi ve ne tip bir motor önerirsiniz?. Daha farklı öneri ve cevaplar alabilirdiniz..
    120km nin altında giderseniz,belki 1,5-2 lt.daha tasarruf edebilir motorunuz,güle güle kullanın..

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    değerler normal bence hatta 90 dan aşağı gidersen daha da az yakar.Neticede altındaki alet yüksek devirli bir makine.
    Eeee zevkinde olunca tasarruf olmuyor.:)

4. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    amacım tasarruf değil... sadece değerleri öğrenmekti abilerim.... orta direğim ama motor konusunda tüm imkanları seferber ettim.. arabamı sattım... motora yatırdım... yakıta bakmicaz artık... lambalar yandımı fullicezz:D gittiği yere kadar:D

5. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ortalama 150km hız yani siz çogu zamanlarda 180-200kmlere cıkdıgınızı gösteriyo, benzin hesabından çok önemlisi hızınızın hesabını sorgulamasını yapsanız daha faydalı olur bence,canınız bukadar ucuzmu

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Fatih, tüm imkanlarını seferber edip motora yatırmışsın. Ne güzel motosiklet bir tutkudur. Sende bu tutkuyu yaşıyorsun. Ama ortalama 150 km ile gidersen Allah korusun yarın senide musalla taşına yatırırlar.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir çok yeni sürücünün yaptığı hata arkadaşımızda da var.
    Motosiklette aslolan gitmek değil giderken güvenli şekilde durabilmektir mantığını anlayamamaalrı.Anladıklarında umarım iş işten geçmez.

Biz daha başında arkadaşımıza bu konuda bilgi verdik ama sanırım diğer kulağını tıkamayı unutmuş.ALLAH yolunu açık etsin.

8. DEMİRAT

dost acı söyler yüze söyler,erol hocama hak veriyorum

9. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ne anlıyolar bu reyzingler den anlamıyorum ne heycanı var ne oluyor 200 km/h la gidince sağına soluna baktığında ne görüyorsun zaten o motorsiklet de oturuş şekline hastayım sürekli arkamdan biri beni dikizliyormuş gibi hissediyorum.Sana tavsiyem kendine bi ybr al 100 km 2.5 litre yakarsın mutlu mesut gidersin harika motordur kandıra cezaevinin yokuşundan aşağıya motoru 5 alıp rüzgarı arkama alıp gazı bi kökledim 80 den 85 e zor geçti :Dama bir heycanlandım bir sevimdim varya 25.000 km yaptım motorsikletimle ilk defa 80 i geçtim :D

Hasan M.Mustafa ve o.somuncu bunu beğendi.
  10. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Valla benzini ölçme gereği hiç duymadım ne yakar diye ama yaklaşık bir 1,6 araba kadar belki birazcık az yiyor diye düşünüyorum,birde sürüşüne göre epey değiştiğini de söyleyebilirim hatta benim şöyle bir denklemim mevcut :D

düşük devir+yüksek vites=az benzin+az keyif+az ses+az sürat+düşük ücret(az para)

Yüksek devir,düşük vites = çok benzin+çok keyif+çok ses+çok sürat+yüksek maliyet(çok para)=Fazla yıpranma+çok bakım+parça değişimi+risk

:)
    Hayat=keyif
    Keyif=risk=para>Ben
    gibi bir sonuç çıkıyor denklemi sadeleştirince :D

11. DEMİRAT

noyan sen bu işi ögrendin matematigin süper yakında matematik derslerinde senin keşfettigin denklemler yer alırsa şaşmam:D:D:D:D:D:D

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  12. Ahmet Aynacı

Ahmet Aynacı Yeni Üye

125kg yım. full gazlıyorum 165km yapıyor full depo.ısıklar yanmaya baslayınca 165 gosterıo. basmazsam 270-300arası gıdıyorum

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  14. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    sollamalar hariç 120yi geçmedim 185km gitti.... nasıl oluyoda 270 gidiyosunuz basmadan... püf noktası nedir:)

15. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hocam bu nasıl bir matematiktir ? yolun yarısını sollayarak gidiyorsun heralde karşı şeritte ?

16. Fatih KURT

Fatih KURT Üye

Motosiklet:
    Honda
    silivri edirne otobanı... solladığım araç en fazla 5 tane... yol 3 şerit ve emniyetle beraber 4 şerit... hava açık.... kimsecikler yok yolda..:D sorunuza cevap olmuşumdur inşallah:D mühendis oldum için matematikle bi sorun yok:)