a2 ehliyeti

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında ali_5234 tarafından paylaşıldı.

1. ali_5234

ali_5234 Yeni Üye

a2 ehliyeti nasıl alınıyor sınavlarda ne çeşit sorular çıkıyor bi bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi_?

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Öncelikle çok kapsamlı bir soru olmuş, bir sürücü kursuna danışmanız daha iyi olur. Ama var ise merak ettiğiniz başka şeyler, küçük sorular size cevaplayabiliriz..

3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım şimdi bunu söyleyebilmemiz için daha önceden başka sınıf ehliyetinin olup olmadığını bilmemiz lazım. daha önce ehliyetin varsa fark alıyorsun. motor dersinden tam hatırlayamıyorum ama 20-25 tane saçma sapan soru olan bir sınava tabi tutuluyorsun. bu sınavı geçersen direksiyon sınavına giriyorsun bunuda geçersen e yazıkki ehliyeti alıyorsun. eğer ehliyetin yoksa tüm derslerden sınava giriyorsun ve sonrasında direksiyon sınavı oluyorsun...

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aynen öyle...;)

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  6. mentos

mentos Yeni Üye

ben bısı sorcam a2 600 cc ve uzerı ıcınmı bi dıger sorum 600cc -1000cc motorlar normal sehır yollarında kullanım ıcın uygunmudur

7. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kullananına göre her motor uygundur. Belki yarış motorlarının uygunluğu trafik sıkışıkken hararet yaptığı için tartışılabilir. Ama gereklimidir? Hayır, şehir içine 1000cc gereksizdir. Hatta şehirlerarasına bile 500cc kâfidir. Yeterlilik manasında 125 ila 250 cc şehiriçi en idealidir.

Turgay bunu beğendi.
  8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  9. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ama merak etme atla deve bişi yok...Vııyyy adam 3 ay önce sormuş ..Bidahada uramamış :D neyse diğer arkadaşlar faydalanır...

10. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benim hiç ehliyetim yok 18 nisanda sınav için basvurdum sürücü kursuna kayıt oldum oradaki çalışana sordugumda B sınavı ile A2 sınavının aynı oldugunu söylemişti ( Motor , Trafik , ilkyardım ) netten biraz baktıgımda ise A2 sınavının soru kitapcıgı farklı ?

Soru kitapcıgı farklı mı ? yoksa aynı mı arkadaslar ? bilgisi olan varsa sevinirim

11. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Eğer B ehliyetin varsa A2 fark sınavına gireceksin ve sadece motor konularından sorumlu olacaksın. Tam 20 soru var, 5 dakikada bitireceksin, ama kurallar gereği 45 daikadan önce çıkamayacaksın :mad:.

Hiç ehliyetin yoksa dedikleri doğru, tümünden gireceksin. Ama bildiğim kadarıyla A2 kitapçıkları (yani soru setleri) farklı. Öte yandan merak etme, konular aynı zaten. Aynı trafik, aynı ilkyardım, aynı motor konuları...

Genel çalış, geçersin. Maalesef B almak için aynı şeyi tekrarlayacaksın.

İnternet'te bir sürü online test var, eski soruları da içeriyor. İstersen linklerini göndereyim.

Murat Koseoglu bunu beğendi.
  12. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    teşekkürler abi belirttigim gibi ehliyetim yok bu yüzden komple bi sınav olacak benim için anladım da soru kitapcıgı farklıymış bana aynı dedi kurstaki .. neyse..

teşekkürler abi internette var sabah cözdüm ilkyardım eski sınav sorularından geçer notu rahat aldım da yine de boş bırakmak istemiyorum motor ve trafik özellikle calıscam diger sınav temmuzda yoksa :D

Yardımın için cok teşekkürler inşallah görüşürüz birgün :D bende alırım motoru hadi hayırlısı :D

13. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    oh 20 soru iyi bare :)

14. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet sadece 20 soru ve sorular çok basit.Yani anlıyacağınız hiç çalışmadan da gecebilirsiniz. :(

15. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ben tabii ki kursta derse gitmedim ama 14 sene önceki bilgileri tazelemek gerekti. Ne de olsa araba kullanmak gibi değil motor kullanmak. Yolda kalırsan kendin tamir edebilmelisin mantığı ile bakıyorum. O yüzden:

1) Motor konusuyla ilgili bulduğum herşeyi okudum, bilgiyi tazeledim.
    2) Bulabildiğim tüm testleri çözdüm.

Bunları adım adım döngü içinde yaptım. Yanlış yaptığım soruları bir word dosyasında toplayıp son gün de tekrarladım.

Hiç çalışmadan ilk yaptığım sınavda 78 çıkmıştı sonuç, çok canım sıkılmıştı. Sonra yavaş yavaş 90'ı geçtim. En çok hiç anlamadığım dizel soruları zorluyordu (A2'de yoklar herhalde).

Neyse, sınavdan 100 aldım. Biraz idealistimdir de :D

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    51 cc ye kadar A1
    51 cc ve üzeri için canım ülkemde A2 verilmekte.
    Ama bu soruyu sorduğunuza göre motosiklete yeni başlayan bir arkadaşımız olduğunu varsayıyorum.Bu yüzden "Güvenli Sürüş Eğitimleri" al ve küçük cc ile bu habi ye başla derim.hemn gözünü 600 cc ve üstü modellere dikme.Adım adım ilerle hep yolda ol.Sağlıkla ve mutlu olarak.

Murat Koseoglu bunu beğendi.