abilerimden yardım bekliyorum

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Nail Boskut tarafından paylaşıldı.

1. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    herkese selamlar. yeni üye oldum. adım Nail. yas 18. 17 yasına girer girmez a2 ehliyetini aldım.hemen kuryeliğe başladım ilk sürdüğüm motor Honda Cg150. sonra ybr 125e geçtim. burdan biriktirdiğim parayla hyosung gt250r aldım.[​IMG] motoru tatildeyken alanyadan aldım. ilk racinge binişimdi.gece yolculuğuna çıktım alanyadan ankaraya geldim bu motorla. yas daha 18 siz abilerim kadar olmasada güzel sürdüğümü düşünüyorum. hyosungu sattım. elimde 17 18 bin lira var 600 cc ye geçmek istiyorm ancak kafam çok karışık. yeni kasa r6 almak istiyorum bi yandn da suzuki bu iki makinadan birini kullanan varsa fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum :eek:

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldin

yaş 18 ve hemen bir 600 cc.Hayat bu kadar berbatmı senin için.Yaşanmaz mı
    Bu ne acele kardeşim.
    Hocam Rahmi BARUTÇU'nın dediği bir şey vardı hala kulaklarımda çınlar.
    Eğitim almadan büyük cc ye geçersen ÖLÜRSÜN diye.
    Yaş 18 ve süpper hızla 600 cc ve ardından da 1300 lük hayabusa.Sonra seni kim toplayacak yollardan.Neden gazetelere manşet olmak için bu kadar azimle yollardasın.
    İllaki ölmek istiyorsanız ölüm için öldürmek için yapılmış Silah'ı alın kullanın.Motosikleti ölmek için kendinizi telef etmek için kullanmayın.
    Önce eğitim al sonra böyle tarzan gibi apaşi gibi binme motosiklete adam gibi full korumalı kıyafet ekipman al ve yaz kış onları kullan.
    Altında ki motosiklettir at değil.
    Motosiklet diğer kara taşıtlarına nazaran 30 kat daha tehlikeli bir eylemdir.Bunun bilincinde olarak eğitimli ve bilinçli olarak çık trafiğe.Apacilik yapmak için değil.

Nail Boskut bunu beğendi.
  3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

Nail Boskut bunu beğendi.
  4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    nail aramıza hoşgeldin ,keyifli forumlar.

NAİL DUR !!! amacın ne yapmaktır bilmiyorum güzel kardeşim ama sakın ola daha bu kadar genç yaşta racing ve üstüne üstelik 600 cc gibi bir canavara bulaşma ;) başka bir msjımda doğan beyede yazmıştım racing makinalar her zaman ilgi odağıdır, önce kendine şunu sor "ben hangi amaçla motor sürüyorum-kullanıyorum" sonrada bu sorunun cvbını burada bizimle paylaşırmısın rica etsem.. Ve benden sana tavsiye (ne kadar dinlersin ne kadar dinlemezsin bu sana kalmış) daha yaşın ufak 600 cc bir motora bulaşma

5. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    abi yavaş yavaş yükseltik geçmiyelim mi artk :D

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Nasıl bu yavaşlık.
    Yaşın 18 bir yılda eğitimsiz yan, sürücülük eğitimin olmadan 1 yılda 150 cc den 600 cc gelmek yavaş yavaş mı.
    :D
    Ben sana yavaşlığı diyeyim
    125-150 cc segmentinde sürüş eğitimleride almak kaydıyla en az 20 bin km her hava ve yol şartında sürüş yapmak ve eğitimlere devam etmekle olur.
    Sonra eğitimlerin de devam ederken 250 cc ile yola bilinçle gaz hakimiyetinle devam edersin.Trafikte tek teker yapan maymunlardan olma değildir efendi olmaktır.Diğer araç sürücülerine ve motosiklete yeni başlamak isteyenlere örnek olmaktır.
    Trafikte araçlara makas atmak tek teker yapmak serseriliktir MAYMUNLUKTUR.
    Bizler Maymunlarla sürüş yapmayız.
    Bizler yollarda efendi olan diğer araç sürücülerine ve kendisine saygısı olanlarla sürüş yaparız.
    Yavaş yavaş 600 cc için her hava ve yol şartında sürüş yaparak eğitim alarak 100 bin km bitirince geçmek en sağlıklısıdır.
    Yoksa 600 le başlamak asla ideali değildir.Gençsin kanın kaynıyor ama aynı zamanda da bu eylemi pc oyunu sanmaktasın.Her şeyi biliyorum modundasın.PC oyunundaki "GOD" modunda ilerliyorsun.Anlayabilmek için önce askerliğini yap.Sonra gel yeniden konuşalım.

7. Ahmet Gökhan ERSOY

Ahmet Gökhan ERSOY Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol hocam sonuna kadar haklısınız... Türkiye'de emeklemeden koşmaya çalışan bir çok kullanıcı var ama daha sonrasında yürüyecek ayakları çok arıyorlar... Üzücü bencede cnm kardeşim biraz daha tecrübe edin ve eğitim al... :D :D

8. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sayın Ahmet Gökhan Ersoy. . bu sene 19 yaşıma gircem allahın izniyle. 17 yasında 150 cc bi motorla kuryeliğe başladım. kış ayında. karda yağmurda düşe kalka sürmeyi öğrendim. sonra ybr 125 kullandm. ardından hyosung gt250r. bir sezon bu motoru sürdüm. doğru söylüyosun emeklemeden koşmaya çalışan çok insan var

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Düşe kalka neyi öğrendin sevgili kardeşim
    İnsan bilmediği şeyi nasıl düşe kalka öğrenebilir.Bana izah edebilirmisin.
    Ben 35 yıldır sadece motosiklet üstündeyim milyon km lik sürüş yapmışım ve hala öğrenemdiysem o zaman bende ciddi sorun var demektir.
    Sen tebrik ediyorum önünde saygı ile eğiliyorum.
    2 yılda bilmediğin sitemi düşe kalka öğrenmişsin.
    Saygılarımı sunuyorum size.

Barış ve Ahmet Gökhan ERSOY bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=10111

11. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yok estağfurullah size saygı duyuyorum. hem yaş hemde tecrübe açısından benim kat kat önümdesiniz. ancak şuda var. sizin yaşaddığınız zamanla bizimki bir değil

12. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Siz bızım mf uyelerının sızın tecrubenızı anlamadıgını sanıyorsunuz ama herkes sızın nekadar motor tecrubenız oldugunu anladı ona gore uyarılarını yapıyor
    Bu sitedeki uyarılar ılk gelen uyelere bıraz fazla agır gelıyor ama zamanla anlıyorki yapılan uyarıların nekadar muhim olduğunu O yuzden hemen karar vermeden bence bırazdaha arastırma yapın ondan sonra kesın kararınızı verın derım ben
    Keyıflı forumlar dılerım

13. Nail Boskut

Nail Boskut Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yanlış anladınız.bana ağır gelen bişey yok. sizin söyledikleriniz benim için bi uyarı değil birer öğüttür. benim anlatamadığım şey 2 senedir yaz kış trafikteyim. herkese önerdiğiniz gibi bende küçükten büyüğe doğru sıraladım. önce honda cg sonra ybr ardından hyosung gt250r. bana kalırsa tek sorun yaşımın biraz genç olması.

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim sorun tek değil çok
    Mandalite farkı
    Yaşının genç oluşundan kaynaklanan kan kaynaması farkı
    Yaşından dolayı her şeyin üstesinden gelirim bakışı
    ve daha bir çok şey sayabilirim.
    Ama bu kadar yazışıpta hala sorgulamadığın burada dillendirmediğin şey.Ben nasıl eğitim alırımda nasıl daha iyi bilinçli sürücü olurum dur.
    Ben Biz eğitim almadan bu eylemi fazla sürdüremeyeceğin konusunda ısrarlıyız.
    Şunu derim ki.600 cc için kaç yüz bin km lik tecrüben var.
    Bizim ülkemizde Motosikletli trafik kazalarında ölenlerin ya da ciddi sakatlananların hangi model ve segmetteki motosiklet kullancılarının olduğu hakkında bilgin var mı.
    Bir araştır bakayım.
    Ben ısrarla sen 600 cc için çok gençsin çok erken diyorum.Ama sen de ısrarla ben öğrendim diyorsun.Yani bir nevii 600 cc için bizden icazet istiyorsun.
    Para da var anlaşılan ama iş sadece para ile olamıyor bende bunu diyorum ısrarla.
    Demişsin ki sizin zamanınızla bizim zamanımız farklı.
    Hiç de değil
    Bizim zamanımızda bizim elimizden tutan bilinçli sürücü olmamız için abilerimiz eğitmenlermiz yoktu.
    Ama şimdi var
    Varda kim anlıyor algılıyor bu eylemin çok tehlikeli olduğunu.
    Çok genç senin gibi diyor.Bizim yani genç neslin şimdiki neslin algılaması daha iyi diyorsun ama bilmediğin sistemle neyin algılamasından bahsediyoruz.
    Sana bunları yazarak anlatırım da maalesef sistem hakkında bilgi sahibi olmadığın için sadece anlayabildiğin kadarını anlarsın.Bu böyle olmaz.Sen kır şu inadını bir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al sonra bana özelden veya burdan cevap yaz.

Gökhan Yasdal bunu beğendi.
  15. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    nail kardeşim tam olmasada uyarıları okudum ve zaten sana tavsiyede ve uyarılarda bulunan abiler arkadaşlar hep tecrübe ve birikimlerini aktarıyolar bende şöyle bi şey söyliyeyim ve sadece bu yorumu yapıcam zaten uzatmaya gerek yok bukadar uyarıda bişey anlamassan zaten dahada konuşmanın anlamı yok...ben 6 yıldır motor kullanıyorum ve 100 lükle başladım şu an 250 lik motorum var kendime çok güveniyorum ve çokta sakinimdir...birgün şenol hocamla oturup sohpet ettik bu sohpette onurda vardı bize sadece 15 dakika çok basit birkaç kural gösterdi maalesef biz hiç bişey bilmiyomuşuz....devam ediyorum racin bazen benide cezbediyo kayunçomda 1000 rr var benki çok sakin ve sözde tecrübeli olan biri ne zaman onu kullanmaya kalktıysam hep tehlike atletıyorum çünki o ses ve motorun verdiği hız yapma tutkusu beni kamçılıyo kendini engelliyemiyosun ....dahada uzatmak istemiyorum buradaki herkezi ciddiye al sen daha gençsin ve bu hız ve ses seni dahada tetikler ...bizden bukadar gerisini sen bilirsin...ha ne tavsiye edersin dersen al bi enduro bak keyfineee...herkeze selamlar

Şenol SEL ve Nail Boskut bunu beğendi.
  16. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

dostum ben 19 yaşındayım.5 yıldır ehliyetli ehliyetsiz motor sürdüm.600lük makina da sürdüm,aman diyim bak yaşıtın sayılırım,kendine bunu yapma.kendini düşünmüyorsan aileni arkadaşlarını düşün öyle hareket et.daha 600 cclik bir makina için çok erken,hani bir tabir vardır ya 'toy' diye heh biz daha toyuz.ben 5 yıldırdır binmeme rağmen 250 üstü çıkmıyorum,sen de önce emekle sonra yürü,en son koşmak istersen koşarsın,ki isteyeceğini düşünmüyorum :) saygılar sevgiler kardeşim,umarım dediklerimi bir kez düşünürsün,iyi forumlar.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili dostum
    Bir Filozof düşünür ne demiş;
    Bilgi Paylaştıkça Büyüyen Hazinedir.
    Ben bilgimi sizlerle paylaştım naçizane sizde şimdi buradan aktarıyorsunuz.bakınız ne kadar kısa zamanda ne kadar uzun yollar aldık.
    Artık eğitim almaya hevesli vakti olunca eğitim alan bir topluluk olduk.
    Şahsen ben çok kişiyi çok üzdüm kırdım.Ama aslolan kafaların kırılmamasıdır.Kalpler kırıldı tamiri mümkün ama kafaların tamiiri mümkün değil.
    Keşke imkanımız olsa da herkese elimizeki bilgileri fiili olarak paylaşabilsek.
    2 yıl ömcesine kadar forumdan hiç eğitimci yoktu.Şimdi artık bir eğitimci adayımız var.
    1 iken 2 olur 2 iken 3 ve 5 ve 10 olur devam eder inşallah.
    Bursa'da kurulu olan bir grubumuz var.Önceleri yahoo da grup oluşturmuştuk.1998 yılında yahııGrouplarda bşaladık.Sonra 2003 yılında web tabanlı bir forum oluşturduk.
    O zamanlar eğitimler alıyorduk.İstanbul'dan OMM den eğitimler aldık.Rahmi Hocamızı defalarca misafir ettik eğitimler aldık.Sonra GİST geldi sonra ART geldi.Durmadık yola devam ettik.Şimdi geldiğimiz noktada 7 İAM 3 ART ROSSPA eğitmenimiz var.Grup içinde sürekli eğitimlere devam ediyoruz.
    1998 yılında bir kıvılcımla başladı bu eğitimli ve biliçli sürücülük sevdası bugün neredeyiz.Bursa'da kurulu olan bu grup İçişleri bakanlığından Bursa'da Motosikletli kazalardaki düşüş nedeniyle ödül aldı.Motosikletli kaza ve ölümlü Motosiklet kazası sayısı %31 den %3 e düşmüşse bu grubun eğitime verdiği katkılarla olmuştur.

İnşallah yakın zamanda MOTOSİKLETFORUM ailesi olarak bizlerde bunu başarabiliriz.
    Durmak yok EĞİTİM İÇİN YOLA DEVAM.
    Bilinçli sürücülerle GÜVENLE SÜR KEYFİNİ SÜR.
    Saygılarımla