Acemiden: honda crf250l ve ekipmanlar

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Oğuzhan Sarıtaş tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar merhaba, Evet acemi kullanıcıyım (1999-2000 yıllarındaki 125lik Hyosung Mx125 Trophy tecrübem hariç)
    Honda Crf250L yi Fuardan Pazarbaşı Hondadan aldım.
    Modelini tam bilmediğim Revit montu ve Ls2 mx433 kaskıda.
    Diğer ekipmanlarım
    Hudson Hle 8272 Deri kışlık eldiven
    Revit Comet deri-tekstil yazlık eldiven
    Zandona 3260 mafsallı hareketli dizlik
    Umarım iyi seçimler yapmışımdır
    Pantolon ve Bot daha sonra inşallah

Darısı motoru olmayan tüm motor sevdalılarının başına
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

upload a picture

Serkan 06, Doğan PARILTI ve mehmetpolat bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Aylin Onal bunu beğendi.
  3. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hayirli olsun guzel ve heyacan verici olmali kazasiz surusler diliyorum.

4. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    hayirli olsun hersey cok guzel gozukuyor. kazasiz belasiz iyi surusler.

5. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun. ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Kanapenin üzerinde mont ve dizliklerin duruşu çok komik olmuş :) Hepsi gayet güzel bu arada.Rev'it ürünlerini genelde çok beğeniyorum ben de.

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bir ara satıyor dedim helhalde,sonradan çaktım durumu neyse hayırlı oğurlu olsun arkadaşım dilerim Allah kaza bela göstermez.
    Bu arada bu motordan allah nasip ederse bende alacacağım deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim ayrıca ekipmanlarınız da gayet
    muntazam seçmişsiniz,tebrik ederim.Size şimdiden iyi forumlar ve paylaşımlar dilerim :)
    Unutmadan motosiklet botu almayı düşünüyorsanız aşağıdaki linki incelemeden almayın derim zira ben çok içerledim ;)
    http://www.ydsshop.com/?kategori-243-MOTORSiKLET-BOTLARI.html

Aylin Onal ve Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hayirli ugurlu olsun. kazasiz surusler dilerim

8. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ne çabuk satmaya karar vermiş diye bakıyordum ki satmadığınızı içerikten anladım. satılık ilan başlığı gibi olmuş doğrusu . :) hayırlı olsun tüm ekipmanlarınız ve motorunuz. Ancak çizmeyi göremedim ben koltuğun üzerinde. pisletmesin diye mi koymadınız ? :)

9. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol hocam çok teşekkürler. Foruma yazmaya yeni başladım ama uzun zamandır okuyorum.
    Güvenliğe çok önem veriyorum. A2 ehliyetim 2000 tarihli olmasına ve 2 yıllık (1999-2000) 125cc cross tecrübem olmasına rağmen kendimi sıfır kabul ettim ve Şubat ayında Honda GS1 e gitim. Motorumun kontağını açmadan önce üstteki ekipmanları tamamladım (sadece kask içime sinmedi değiştireceğim.) Bot ve pantolonda alacağım.
    Yalnız verdiğiniz linkteki ShownoMercy tarzı resimlere bakmak istemiyorum, güvenliğe zaten %100 önem veriyorum o tarz resimler bana fayda sağlamaz, zarar verebilir. Yaş 38, cesaretimin kırılmasından korkarım.
    Çok teşekkürler
    Üstad teşekkürler, Kask vasat, diğerleri iyi.
    Amin kardeş, sağolasın. Evet adam gibi olmuşlar :) Revit konusuna katılıyorum. Eldiven ve mont çok iyi

10. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yok be aga ne satması, daha motor 60km de :) İnşallah alırsınız. Henüz deneyim sıfır sayılır, motor rodajda,
    Kullandıkça yazarım birşeyler. Ekipmanlardan memnunum, yalnız kask vasat.
    Bot alacağım elbette. Yds sayfasında baktım yalnız neden içerlediğini anlayamadım?

Çok teşekkürler
    Evet başlık biraz sahibinden-com ilanı gibi oldu :) Çizmeyi koymadım, hanım kızıyor :)
    En kısa zamanda alacağım inşallah

Ümit Güvercin bunu beğendi.
  11. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
  12. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    fiyatlar cok abartiliyor gercekten. hele istanbul esnafini alamiyorum ben

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bu alıntı yaptığınız hoş geldiniz mesajını ayırt ermeden tüm yeni gelen üyelerimize standart olarak yolluyorum.Size özel değil.
    Aldığınız mafsallı dizlik o kadar çok kolay dizinizden sıyrılır ki siz düştünüzde ne olduğunuzu anlayamadan derin acılar içinde ambulansla hastaneye gider halde bulabilirsiniz kendinizi.
    + Çizme ve pantolon alınca tam donanım olacak.Şu anda eksiksiniz.Ayrıca gs1 eğitimleri sadece kapalı alan eğitimleridir ve özel asfaltlı pistte çok özel güvenlikli motosikletlerle yapılır.Şehir içi trafiği veya virajlı yol eğitimlerini içermez.Bu yüzden o eğitimlere güvenip yollara çıkmanız çok da sağlıklı değil.Bu aldığınız eğitimle herşeyi öğrendiniz anlamı çıkmasın ve orda edindiğiniz öz güvene dayanıp trafiğe çıkmak çok riskli.Bu yüzden "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri linkini verdim.

14. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam yine teşekkürler. Bilginiz ve tecrübenize sonsuz saygım var.
    Hem tecrübe olarak hem donanım olarak eksiklerimin farkındayım. Üstte de yazdım pantolon ve bot daha sonra inşallah diye. Tecrübe olarak ta yeni yürümeye başlayan bir çocuk gibi hissediyorum kendimi.
    Bilmem Ispartakule'yi bilirmisiniz? Okulumla evimin arası 2km ve hiç trafik yok, okula takım elbise giyme zorunluluğumdan dolayı dizlik aldım. Şimdilik kullandığım alan burası, Trafiğe çıkmıyorum. Tecrübe kazandıkça, eğitimleri tamamladıkça ve ekipmanları tamamlayınca trafiğe çıkacağım. Önerilerinizi kesinlikle dikkate alıyorum.

15. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    dostum öncelikle hayırlı olsun allah kazasısz belasız binmeyi nasip etsin inş... Ekipman seçimlerinde eksik ama gayet güzel motorla uyumlu... motorun henüz 60 km ve rodaj döneminde bilyorum şuan normale göre fazla benzin yakıcaktır ama yinede ne yaktığını hesaplama gibi bi durumun olursa paylaşırsan sevinirim ...

16. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Oğuzhan Bey hesapladıktan sonra sen üzerine 100 km'de bir yarım litre daha koy Erhan'cım :)

17. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    mustafa abi çaktırma herkese yaaw :D ben 1 lt ye bile razıyım :)

18. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Anlaşıldı tamam, demekki ben 300TL kar yapıcam, böyle 10 bot alsam giysem, 3000 kar, vay şahane :)
    Üstad teşekkürler. Benzin konusunu henüz bilmiyorum, motora binemiyorumki vakitsizlikten
    Ama elbette aktarırım yorumlarımı ve hesaplarımı... oldukça

19. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Anladım sen toptancısın,ama perakende kullanıyorsun.Bu daha şahane :D

20. Oğuzhan Sarıtaş

Oğuzhan Sarıtaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Evet... :)
    Arkadaşlar bu arada ufakça deneyimlerimi yazmak istedim, vakit darlığı ve hava durumundan dolayı motoru sadece geçen hafta pazar ve bugün kullanabildim.
    Nazarlığımı da yaptım hemde iki kere.

Geçen hafta Ispartakule'de 30-40 km gezdim dolandım, durdum, kalktım sorunsuzca eve geldim. Otoparka girerken güvenlikçi bariyeri biraz geç açtı, aradaki minik kaldırımdan atlayayım bari diye sola kırmamla motoru hafifçe yatırmam bir oldu. Soldaki crf yazısı çizildi, debriyaj kolu hafifçe sürttü. Dedim nazarlık olsun napalım :) (aslında çok üzüldümde kendimi teselli etmek için öyle dedim)

Bugün yine ekipmanlarımı kuşandım. Otoparkta Ktm 690 endurosu olan arkadaşla karşılaştım, bende geleyim dedi. Dedim olur
    Ben çalıştırdım ardından da o. Aprakoviç egsozun sesi acaip güzeldi.
    Heyecanlandımmı naaptım, gazı açmamla sola hafifçe yatmam 2 oldu :) Debriyaj kolunun uç yuvarlak kısmı yani 2cm lik bölümü kırıldı.
    Neyse dedim vazgeçmek yok. Gittim benzinciye benzini fulledim 25 TLye (komik geldi arabadan sonra)
    Benzinciden dönerken Tahtakale köprüsünde bi öküz beni hiç görmeden üstüme sürdü, Allahtan ben onu görmüştüm ve gaz açıp 10 cm farkla kaçtım. Ktm li arkadaş sağlam küfretti. Sonra 50 km kadar dur kalk, gaz debriyaj, dönüşler, ayna kontrol, sinyal vs çalıştım, eve geldim.

Notlarım: Eldiven ve mont şahane, Kask omuz üstü bakışlarda rüzgar basıncını fazlaca alyor. 70-80 den sonra alttan giren rüzgar rahatsız edici oluyor. Dizlik güzel ama sanki aşağı kayma eğilimi var gibi duruyor.
    Araba şoförlerinin çoğu dikkatli motora öncelik veriyor ama ticariler ve minibüsçülerin çoğu öküz. Motor ilgi çekiyor, bakışları topluyor... Haftaya nazarlık istemiyorum :islik: