Acemiye yardım...

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Onur.Oğan tarafından paylaşıldı.

1. Onur.Oğan

Onur.Oğan Yeni Üye

Sevgili MF üyeleri.Ben de ailenizin yeni bir üyesi olarak almak istediğim honda cbr 125 i danısmak istiyorum.İlk motorum olacak kendisi ama racing olması dolayısıyla etrafımdan biraz tepki aldım.ama ne yapayım sevdiğim tarz bu başka bir motor da düşünemiyorum dolayısıyla.Acaba gerçekten haklılık payı var mı bu insanların?:confused:
    Ayrıca piyasa araştırması da yaptım biraz.Antalyadayım bu motorların 2005 6 modelleri bile 3000TLden aşaı değil km olarak da 8000 16000 arasında değişiyor.Sanki fiyatlar biraz yüksek göründü bana.Gerçekten bu motorun ederi nedir bir de bugun için 4 yasındaki bir motorun güvenilirliği ne olabilir?
    Son olarak da cbr 125 e alternatif olarak neler düşünülebilir?
    Teşekkürler...

2. İbrahim Gülenç

İbrahim Gülenç Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoşgeldiniz. Öncelikle şunu söylemek isterim yarış tarzı motosikletlerden hoşlanmakta olup kendim motosiklet ile ilgili çok tecrübeli olmasamda bende ilk motorumu alırken araştırmalar yaptım kendimce ve sonuçta alınacak en iyi motosikletin YBR 125 olduğunu idrak edip kendime 0 km bir motosiklet aldım. Nedenlerine gelince sizde araştırmışsınız ve belirtmişsiniz malum cbr 125.lerde fiyat bayağı bir yukarılarda, yedek parça servis konuları da bir o kadar yüksek mesala cbr 125 bir sinyali dahi bir ton para, elde edilecek faydaya gelince 125 cc lik bir motosikletten ne beklenebilirse o yani düşük beygir gücü,tork ve hız... ve ayrıca tecrübe kazandıktan sonra elinden çıkarmak isteyeceksin cbr.yi ancak zarar da edeceksin, oysa diğer modelde yedek parça ucuz ve yaygın olmakla birlikte servis ücretleri de hatırı sayılır düzeyde düşük, aslında ilk motosikletin olması sebebiyle sana şu aşamada tecrübe gerekmekte, oysa yukarıda bahsettiğim modelde bütün koşullar tamamen kullanıcı lehine... Motosiklet nasıl olsa tecrübe çoğaldıkça büyütülecek bir araç, hal böyleyken fiyat ve fayda kıstaslarına göre bence seçimin ama 0 km ama 2.el Yamaha YBR 125 olmalı. :cool:

Onur.Oğan bunu beğendi.
  3. Onur.Oğan

Onur.Oğan Yeni Üye

Hocam dediğin şeyleri göz önünde bulunduruyorum ama ybr ye bakınca kendmi goremiorum ama bakalım hala arastırma safhasındayım daha 2 ay kadar daha araştırıcam gibi yine de katkın için saol...