Adana Emniyetinden bir uygulama

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Adana emniyetine bağlı TDP (Toplum Destekli Polis) yaptığı bir uygulama bugün ana haber bültenlerinde haber olarak gösterildi.
    TDP nin vatandaşların bilgilendirme ve bilinçlendirmesi açısından çok güzel bir uygulama.
    Ama benim dikkatimi çeken şey haber değil habere konu olan uygulamayı yapanların traji komik halleri.

Malum TDP de görev yapanlar motosikletli/sukuterli polislerden oluşuyor.
    Bilmem haberi izleyenleriniz oldumu.Haberin başlangıcında motorize ekipler görev yerlerine motosikletleriyle/sukuterleriyle dağılıyorlar.Bir kişi hariç hepsi kasksız.
    Oha be ya
    Biz mabadadımızı yırtıyor.Motosiklet/sukuter kullananlar kask takın full kıyafet ve ekipman kullanın diyoruz.Bize örnek olması gerekenlerde kask kafalarında değil araçlarında asılı halde.
    Demek ki bizler boşuna yırtıyoruz mabadadımızı.Boşuna sürücüleri sesleniyoruz.
    Devletin bu konuda birinci dereceede sorumlu olan memurları buna uymazsa normal vatandaşa nasıl deriz kask tak kardeşim.Kask
    Kaza
    Anında
    Seni
    Korur
    diye.
    Bir haber için bile bunlara dikkat etmezlerse nasıl olacak bu iş.

Çok üzüldüm çok.
    Gerçekten çok kırıldım.

Boşuna mabadadımızı yırtıyoruz kask takın diye.
    İmzamıza bile koymuşuz.
    Uygulama mercii buna uymazsa eh bize de mok yemek düşer.:mad::mad:

2. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    şenol hocam çok degil bir tane senin gibi bi adam olsa şu işlerin başında inan bence herşey çok daha güzel olur ben buna yürekten inanıyorum eger böyle bir iş için dernek, vekillik bakanlık vs. bişeye adaylıgını koy veye kurucu kişi ol başda ben herkes sana destek olur abim bunu bi düşün

3. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    İmam osurursa cemaat s... tarzı oldu biraz