Ah şu ehliyet yok mu..

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında ozcankosal tarafından paylaşıldı.

1. ozcankosal

ozcankosal Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.
    Yazıma, ufak bi tanıtım yazısıyla başlayayım. İzmir'de ikamet ediyorum, 27 yaşındayım, Gemi Makine Mühendisiyim ve aktif olarak uluslararası gemilerde çalışıyorum. Dolayısıyla kendime pek zaman ayıramıyorum.
    Çocukluğumdan bu yana süregelen motosiklet merakımı her ne kadar iki yıldır hayata geçirmeye çalışsam da başarılı olamadım. Öğrencilik evresinden sonra iş şartlarından dolayı B ehliyet almıştım ancak o zaman da gerek parasızlık gerekse ailemin 2 tekerlekli kara taşıtlarına (onlar böyle söylüyor :) ) olan antipatisinden ötürü A2 ehliyet alamamıştım. En son ehliyet kurslarını gezdiğimde; kurs 2-3 gün, sınav, uygulama 1er gün.. ancak toplamda zamana yayıldıklarında 3 ay sürüyordu (Nisan'da kurs, Temmuz'da sınav, bir de ehliyeti beklemek cabası) zaten eğitim de vermiyolar :mad: E dolayısıyla ehliyet alamadım zaman problemimden dolayı. Ehliyet/eğitim olmaksızın motosiklet alıp ta hem kendi canıma, hem başkasının canına kasetmeye de hiç niyetim yok. Hal böyle olunca hayalimdeki motosiklete kavuşamadım bi türlü.
    Hayalimdeki motosiklete de değinmek gerekirse..: yolda eli-yüzü düzgün bir Cruiser gördüğüm zaman, yanımdakiler 5-10dk uğraşıyorlar beni başından ayırmak için :) ancak nasıl olduysa dikkatim bir anda dağıldı ve Endurolara (Transalp-F650GS modellerine) ilgim başladı. Sonuç itibariyle uzun yol/geziye çıkabileceğim hantal/ağır bir motor süslüyor hayalimi. (Boyum 187, kilom 80)
    Bu arada hayalimdeki motosikletler biraz büyük biliyorum o yüzden (malesef) CBF150 ile işe başlayacağım sanırım (o da çok ufak yaa :eek: ya da ben çok büyüğüm üstünde)
    Ayrıca sizden ricam beni İzmir'de eğitecek bir kişi/kuruma yönlendirmeniz. İstanbul'da Honda ve BMW'nin eğitimleri güzel görünse de malum bize uzak.

Tüm motosiklet kullanıcılarına da buradan kazasız/belasız sürüşler diliyorum, şu güzel mevsime ben yetişemedim; içimde uhde kaldı. Bari siz tadını çıkarın.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

İzmir eğitim için
    Serhat KILAVUZ
    serhatkilavuz@hotmail.com
    serhatklvz@yahoo.com

Sedat KARAYILANOĞLU
    0532 717 39 46
    blacksnakemotors@gmail.com

veya bunlara ilaveten 0224 249 48 47 den Can CEYLAN'ı arayın.Selamlarımı söyleyin.Size gerekenleri söyleyecektir.

ozcankosal bunu beğendi.
  3. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza hosgeldınız hayallerınıze kavusmanız dılegıyle keyıflı forumlar dılerım

ozcankosal bunu beğendi.
  4. ozcankosal

ozcankosal Yeni Üye

Teşekkür ederim, hoşbulduk..
    İzmir eğitimi için görüşeceğim en yakın zamanda, çok iyi oldu.

5. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz, keyifli forumlar..

ozcankosal bunu beğendi.
  6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

ozcankosal bunu beğendi.
  7. ozcankosal

ozcankosal Yeni Üye

Hayallerime 2 adım daha yakınım artık;
    19-20 Ocak'ta Güvenli Sürüş 1 eğitimi aldım.
    Bugün A2 yazılı sınava girdim.
    Şimdi sıra 13 Mart uygulama sınavını beklemek... Bu yaz bir motosikletim olacak inşallah...

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlısı olsun.

ozcankosal bunu beğendi.