Aion online

Konu, 'Motosiklet Dışındaki Oyunlar' kısmında Emrah.Mandaci tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Maestia online da aradığımızı bulamayıp bunalınca aion online denen bu oyuna geçtik lonca olarak

Aion eskiden ücretli olan fakat şubat ayından bu yana ücretsiz olarak oyunculara sunulan benim en sevdiğim onkine oyunların başında(KOdan sonra) gelir.Ücretsiz olduğunu öğrenincede arkadaşlarımıda alarak geçiş yaptık.

Oyunda lvl sınırı 55(3,0 geldiğinde 60 lvle çıkacak).Lvl slota gidip yaratık kesmekten ziyade verilen görevleri yaparak kasılıyor.(görevlerde yaratık kesiliyor fakat gelişi güzel sadece yaratık keserek lvl kasmak uzun sürer)Oyunda görevlerin yerleri gerçekten çok büyük.
    Görevlerde çeşit bulunuyor.Campaing(yapılması zorunludur),dailly,instance,weekly gibi birçok çeşidi bulunuyor.

Belirli mesleklerde uzmanlaşılabiliyor.Armorsmith,weaponsmith,alcemy,cooking gibi birçok meslek bulunmakta.
    Ayrıca bu mesleklerle yapılan itemleri üretmek için toplanabilen birçok materyal gerekli.Bunlarında belirli seviyeleri var.Bunlarıda lvl kasarak değil sadece toplanabilen materyallleri toplayarak geliştirmek mümkün.

Yani oyunda karakterinizin lvlini,mesleğinizi,toplamayı(yerden ve havadan toplama bulunuyor)geliştirmelisiniz.

Oyunda pwpnin önemi büyük.Pvp havada ve yerde yapılabiliyor.Yani karakterler belirli bir süre uçabiliyor.

Genel olarak oyun takım olarak oynanması gereken bir oyun.Tek başına birşeyler yapmak gerçekten zor.

Oyunda sınıflar bu tarz oyunlardaki gibi klasik olarak savaşçı,okçu,büyücü,rahip olarak ayrılmış.Ayrıca kendi aralarında atak,defans,ranger,asas gibi sınıflara ayrılmış

Oyunda grafiklerden hiç bahsetmiyorum bile.En kısa zamanda birkaç SS yüklerim.

Aramıza katılmak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.Lonca olarak team speak kullanıyoruz...

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Ben şu an KO oynuyorum ilerde başka bır oyuna geçmeyı dusunuyorum fakat normal hayatte pıyasası olan bır oyun arıyorum bahsettıgınız bu oyunda bır sure oynadıktan sonra karakterımızı satmak ıstesek satabılıyormuyuz bıde oyun içi pazar varmı ıtem alış verişi

3. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bu oyunda piyayası gerçekten çok olan bir oyun(ko kadar değil :D ).Karakter,item satışları olmakta.Hatta kendi sitesine karakterinizin ilanını verdiğinizde alacak olanlar oradan ne kadar para,item vb olduğunu görebiliyor.
    Ancak bizim arkadaşlarımızla geçmiş olduğumuz server en son açılan server olduğundan dolayı piyasa tam oturmamış durumda.Haliyle ney ne değildir,ne kadara satabilirsiniz hiçbir fikir veremiyeceğim.Eski serverlarda karakter açıp itemlerini yapmış olan playerlara ayaklı ap(Kodaki np) olmak yerine yeni serverda başlamayı tercih ettik ve şimdi hatrı sayılır karakterlemiz mevcut.
    Oyuniçi alış-veriş yapılabiliyor.İster KOdaki gibi karakteri pazara bırakabiliyorsun.İstersen broker denen npclere belirli bir süreliğine(8gün) belirli bir sayıda(en fazla 15 çeşit) item bırakabiliyoruz.
    Ancak bu oyunda karaktere bağlı itemler oluyor.Her itemi satmak mümkün değil.
    Oyunda ticaret yapılacaksa karakterinizi geliştirip karakter olarak satmak daha mantıklı olur.Çünkü bu tarz oyunlarda olduğu gibi en iyi itemler bosslardan düşmekte ve bosslardan düşen itemler karaktere bağlı oluyor.

4. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    kendimi rusça bir forum okuyormuş gibi hissettim. :D bunlar ne yahu? :D çok cahil kalmışız çoookkkk! :D:D

5. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Rusmu?Nerde rus :D

KO=knight online adında başka bir online oyun
    İtem=Oyun içerisinde oluşturduğun karakterinle aldığın her türlü silah,zırh,at,eşek :D gibi hayvanlar ve dahası
    Player=Bu ben oluyorum :D
    Npc=Oyun içerisinde alış-veriş yapabildiğimiz tüccarlar bize görev veren adamlar,Kalelerimi koruyan nöbetçiler ve benzeri
    Boss=oyundaki güçlü yaratıklar.Nadir bulunurlar güzel eşyalar çıkar kesince gibi

Not=Rusça dersi verilir :D :D

Ali Emre Sakarya bunu beğendi.
  6. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
  7. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Aion0154.jpg Aion0180.jpg Aion0295.jpg Aion0303.jpg Aion0360.jpg

Ekli Dosyalar:

8. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Aion0379.jpg Aion0380.jpg Aion0381.jpg

bunlarda daha şimdi girmiş olduğumuz zindandaki son bosstan birkaç ss

son ss te yerde yatan bos ilk önce geldi ve biz onu bi güzel dövünce bu geldi.Ben sana bölemi öğrettim diyerek önxce onu dövdü sonra bize daldı :D