Aklıma takıldı....!

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Kaan Tunç tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sağda solda okudumda Cbr 125r in hangi renkleri üretimde bilginiz var mı acaba.turundu-gri üretilmiyo vs gibi şeyler duydum bilgisi olan cevap verebilir mi? Kusura bakmayın cbr 125 ile biraz kafanızı ağrıttım ama bilgi verirseniz sevinirim..

Fahrettin bunu beğendi.
  2. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Fikrimi soracak olursan 125cc bir racin bana doğan görünümlü şahin gibi gelmekte.. Bence öncelikle acemiliğini atacağın ve düştüğünde motorunun hasar göremeyeceği bir motorla başlaman senin için daha makul olacaktır.. Sonuçta motor bu her insan düşer. Düştüğünde daha az hasarla kurtulabileceğin bir motor başlangıç için bence en iyisidir... Söylediklerim yalnızca kişisel düşünce ve tecrübelerimden ibarettir.. Bu sebeple sitedeki deneyimli abilerim bu konuda size daha iyi yardımcı olacaktır... Saygılar..

Doğan PARILTI ve EBaşaran bunu beğendi.
  4. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam teşekkür ederim değerli yorumlariniz için.ben uzun süre bu motoru kullanacağim için almayi düşünüyorum.Bi önceki konumda renk sordum ve sadece siyah ve beyaz var dedi.bu konuyu cidden çok merak ediyorum öğrenme şansiniz varsa bîlgilendirir misiniz

5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hondo Türkiye sitesine girersen hangi modellerin olduğunu rahatça görebilirsin aslında.Şuan TR ye sadece siyah ve beyaz modeller geliyor.Bu arada sen bu kadar kesin konuşunca aklıma benim 1 sene önceki halim geldi.Ben CBF150 yi alırken bana,"alma git bir 250 lik al çabuk sıkılırsın", dediklerinde bende senin gibi davranmıştım :) Tek farkımız ben şuan kendimi daha büyük CC lere hazır hissetmemem.Ama biliyorum sen yinede bildiğini okuyacaksın ama biz kendimizi sana yinede doğru olanı göstermek ile mükellef hissettiğimizden,senin maddi anlamda zora düşmemeni istediğimizden,sana masraf çıkarmayacak ve en önemlisi kullanımı en kolay modeli tavsiye ediyoruz.
    Keşke bir Hondanın güvenli Sürüş Eğitimine gitsen de ne demek istediğimizi anlasan :)
    Ama yinede herşey gönlünce olsun diyorum umarım herşey istediğin gibi olur.
    Budaa Honda'nın linki renkleri burada görebilirsin :harika:
    http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=super-sport-cbr-125-r&page=Renkler

Fahrettin bunu beğendi.
  6. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yorumunuz icin tesekkurler.dogru olan derken neyi kast ettiniz hocam biraz açar misiniz.ve bende kendimi 250 500 600 cclere uygun gormuyorum çünku tecrübesizim.uzun süre kullanmak için bu motor kötü mü hocam

7. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Doğru olandan kastım kullanımı kolay manevra yeteneği basit parça masrafı en makul olan.Yani bir aceminin kullanımında sorun çıkarmayacak olan motor.Bu motorların talibi çok olduğundan satmasıda kolay oluyor ve fazla zarar etmiyorsun.Kaza yapsan bile gerçi allah korusun diyelim ama yapmayan yok,yaptığında ise bir grenaja o kadar para vermek yerine gidip kendine güzel sağlam korumalı bir kıyafet alırsın.Madem bir Honda alacaksın o zaman sana tavsiyem git bir CBF150 ye bin sonra CBR125 e bir tur at ne demek istediğimi anlarsın,Her nekadar bir 125cc lik motora racing denmesede yinede o bir racing ve amortisörleri kütük gibi olur :)
    Ama en başından dediğimiz gibi bu sadece bir tavsiyeErhan kardeşimizin de dediği gibi eğer içinde kalacksa git ve al. içine siniyor ve gerçekten o olmaz ise olmaz diyorsan senin için en doğrusu odur ;)

8. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam çok hoşuma gidiyor yani anlatamam :) Sirf honda bayisi var diye yazin 13 saat yol gidip Kuş Adasina gideceğim bunu görmek için.peki Motor Iyi mi bi sikintisi eksigi vs var mi.ve Hocam Cbf alirsam sonra Cbr zor o yüzden almisken alayim diyorum

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorun sıkıntısı bildiğim kadarı ile kronik olarak yok ama özelden Berkay ÖMÜR arkadaşımıza ulaşırsan sana eminim yardımcı olacaktır.Berkayın ilk motoru CBR125 di ve uzun bir süre kullandı...

10. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sağolun hocam hemen mesaj atacağim :)

11. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Berkay kardeşim o motorla taaa Bursaya Enduo Eahar şenliğine gitti :)

12. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şu an çok merak ettim bi girsede konuşma firsatimiz olsa :)

13. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Muhtemelen şu an ders çalışmaktan yorgun düşmüş yatıyordur :)
    Yada elinde Kamera çekim yapıyordur :D

14. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    yarin cevap versede olur ya ama Çok geç kalmasa bari :) heyecanli bi arkadaş var burda :)