Alacağım Ekipmanlar Sizce Uygun mudur?

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında Melih Kabasakal tarafından paylaşıldı.

1. Melih Kabasakal

Melih Kabasakal Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Biliyorsunuz ki henüz bir motora sahip değilim.
    Büyük bir şevkle gün gün tam tekmil hazırlık çabasındayım.
    Hatta motoru koyacağım yeri bile yakında ayarlıyorum.
    Evim 4 kat bodrum kattan iç duvarı yıkıp arka tarafa bir kapı açacağım yakında ve motoru evin içinde muhafaza edeceğim.
    Site girişinin yanından aşağıya motorun geçeceği şekilde düz meyil de şuanda yapılıyor.
    Bu bekleme sürecinde düşün düşün almam gereken ekipmanları seçtim beğendim.
    Tabi giymeden almaya kalkmayacağım :D

Eksik bişey var mıdır sizlere sormak istedim.

İçliğin üzerine bionicler. Bionickerin üzerine de pantalon.
    Robocop gibi görünme gibi bir olay yok yani.
    Ceketin içine herhangi bir şey giyilebilir.

Arkama hiç kimseyi bindirmem.
    Bu dünyada bir tek kişi hariç tabi. O da kızkardeşim.
    Onun için de bunları beğendim. Zaten haftada bir iki gezinti yaparız. Yıllarca kullanır.
    (Fox launch suit i Oneal jerseyin altına giyiyor robocop gibi görünmez gene heralde:)

Kask olayında kaskın iç yapısından kaynaklanan bir ömrü olduğu için çift kask kullanmayı düşünüyorum. Değiştirerek kullanırsam ayakkabı misali iç yapıda pek bir deforme olacağını sanmıyorum.
    (Her gün aynı ayakkabıyı kullanınca ayakkabının tabanı ezile ezile kendini düzeltemez hale gelip tabanla bütünleşiyor sözgelimi çöküyor yani özelliğini kaybediyor.
    Günlük değiştirerek kullanırsak aralardaki bir günde kendini eski haline getirebiliyor.)
    Bu yüzden ayakkabı olayından yola çıkarak marushin in yanında bir de shoei almayı düşünüyorum.

Unutmadan motosikletin bir kenarına da yağmurluk sıkıştıracağım. Ne olur ne olmaz hesabı.
    Spyke Travel Suit 70€

2. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    marushin 777 yi şu anda kullanıyorum.malzeme kalitesi yeterli.vizör kaliteli.özellikle kilitleme sistemi çok başarılı.ayrıca sharp helmets testlerinden 5 yıldızla geçmiş bir model.tavsiye ederim.

Melih Kabasakal bunu beğendi.
  3. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben de kask olarak Marushin 777 kullanıyorum.. Çok memnunun, güvenlik konusunda da aldığı test puanlamasından dolayıda gayet tatmin edici.

Fakat kilit sisteminin kullanımı çok rahat olsa da bir müddet sonra bozuluyor ve ben hiç güvenli bulmuyorum... İlk olarak arkadaşımın çene açılır Marushin kaskın kilidi bozuldu, 8 ay sonrada benim ki aynı şekilde bozuldu.. Kilit mekanizmasındaki sıkıntı; bir müddet sonra içinde bulunan yayın kırılması ve kilit mekanizmasını kilitleyememesi..

Kask güzel ama kilit mekanizması dayanıklı değil, bir müddet sonra bozulma olasılığı yüksek...Alacak arkadaşların bunu göz ardı etmemesini öneririm..

Diğer konu da, motosiklet pantolonu alıyorsanız dizlik ve şort gibi diğer korumaları almanıza gerek yok diye düşünüyorum...

4. Melih Kabasakal

Melih Kabasakal Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Alpinestars AST-1 Pant
    PU kaplama ve su püskürtücü tedavi ile 600 denye kumaş.
    Üstün esneklik için dizlerinin üzerinde Stretch panelleri.
    Su geçirmez ve naylon astar ve bantlanmış dikişler ile nefes tasarım.
    Bacalı file paneller.
    Bel ve bacak ayarı.
    Koltuk ve diz poliüretan kaplama ve su püskürtücü tedavi ile 1200 denye poly kumaş takviye.
    Daha çok görünmesini Reflektif boru.
    PU logoları enjekte edilir.
    Köpük paddingli Diz koruyucu bölme.

Kendi içinde bodyli koruyucu bir özelliği yok yani motosiklet pantalonu ama bodyli değil.:)

5. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu arada bir eklemede çizme için yapacak olursam; ben de sidi vertigto kullanıyorum, çok memnunum... Denediğim diğer çizmeler içinde en çok güven vereni diyebilirim, verilen paraya kesinlikle değer.... (ayağımın üzerinden 2 tonluk bir araç geçtiğinde anlamamıştım bile)
    Ama resimdeki air modeli yazlık olduğu için su alıyor diye biliyorum...Benimki yazlık değil ve yazın da gayet rahat kullanıyorum..Şiddetli yağmurda bir çok sefer kullandım ve hiç su almadı... Ayrıca Sidi vertigonun kullanımı iç yandan fermuarlı olması sebebiyle resimdeki modelden daha rahat bir kullanımı var diye düşünüyorum...Resimdeki modelde sadece misinalı gergi var gibi algıladım ki her giyip çıkardığında vidaları sıkıp misinayı germek pek pratik olmaz diye düşünüyorum...

Benim kullandığım;
    http://www.roadbikebitz.com/sidi-ve...p-7902.html?osCsid=ui0gebe9vft4tbudc8trj3ed04

Melih Kabasakal bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Melih Kabasakal

Melih Kabasakal Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha