Aldığınız motosiklet gerçekten motosikletmi?

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında proman tarafından paylaşıldı.

1. proman

proman Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    2 ay evvel bir scarabeo aldım. Plaka işlemlerini aldığım firma yaptı. Buraya kadar sorun yok. Güven duygumdaki problem nedeniyle vergilerimi daima V.D. lerinden yatırırım ve gene vergimi yatırmak için Kköy vergi dairesine gittiğimde benim scarabeo nun Renault Megan olduğunu öğrendim. Elime :rolleyes: memur bir yazı verip beni öğlen sıcağında (bacağımda da sorun var) bostancı trafiğe gönderdi. Aklımdan geçenleri söyliyememin verdiği sıkıntı ile daha da terledim. Neyse oradaki görevli tozlu raflardaki yeni dosyamı hemen bulup o da elime :rolleyes: bir yazı verip beni geri gönderdi. En sonunda motoruma kavuşmuş & vergimi ödeyebilmiştim. :p

Buradan çıkan ders en azından ilk verginizi V.D. sinden yatırın.

Not: Bu yazı için daha uygun topik bulamadığımdan buraya yazdım. Admin isterse değiştirir.

2. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende ilk kiraladığım motorun plakasını sorguladığımda ford marka birşey çıkıyor.

ya plaka sahte yada sizdeki sorundan o motorda da vardı.

alacak olursam ilk işim e devletten plakayı kontrol etmek olacak

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun. ilginç bir sorun. dikkatli olmak lazım.

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    İnternetten işlem yapsaydınız da muhtemel ekranda megane olarak görecektiniz. Ben uzun yıllardır tüm ödemelerimi internetten yaparım. Daha sonra lazım olduğunda mürekkebi çıkmış makbuzları arayacağıma tarih aralığı girip internet şubemden sorguluyorum daha pratik oluyor. Tavsiye ederim.