Alkollü gençlerin gazabına uğradım!

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında savas ozdemir tarafından paylaşıldı.

1. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

Merhaba arkadaslar bugun size basimdan gecen bir olayi anlatmak istiyorum .. aksam saat 8 sularinda eve donerken ana yolda arkamdan bi arac selektor yapmaya basladi orta seritteydim sol seride gectim bi baktim arkadaki arac da sol seride atladi arkadan bayagi yaklasti orta serit ve ardindan sag seride gectim pesimden gelmeye calistilar biri dolu bira sisesini atar gibi yapti cok kizdim arayi actim baya isiklarda tekrar geldi o arac atladim emniyet seridine bunlar one gecincede aldim pilakayi . bizim yunus abi var pilakayi sorgulatmis pilaka istanbulda bi araca kayitli cikti keske isiklarda mudahale etseydim diyorum ...

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    En iyisini yapmışsınız. Havlayan köpeklere de aynısı yapılıyor. Umursamıyorsun :)

3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bence gerek yok. Buna benzer TEM'de benimde peşime biri çarpmak için takıldı. Emniyet şeridinde ters yöne tehlikeli şekilde dönerek kurtuldum.

İnsem saldırsam ne olacak, adamın elinde bıçak sopa olursa anlık sinirimmi beni kurtaracak dedim sonradan kendi kendime. Hiç gerek yok. Böyle durumlarda aracı yanınıza alıp güvenli şekilde ondan daha iyi bir frenleme ile, beladan kaçmak, kaçınmak en mantıklı hareket olsa gerek.

4. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

ya arkadas ben sunu anlamiyorum adam motosikletin dibine giriyo kazaya davetiye cikartiyo beynimin algilayamadigi sey biz can derdindeyken adamlar guluyo bu nedir simdi anlayan varsa bana anlatsin amac ne burda abi ..

Mustafa_Karik bunu beğendi.
  5. Okyay Şahin

Okyay Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cahillik diyeceğim tam olmayacak özellikle diyorum ki motorsikletin ne olduğunu gerçekten bilmiyorlar. Japonya ve tam hatırlamıyorum avrupa ülkelerinden birinde B sınıfı ehliyet almak için önce A2 sınıfı ehliyeti almayı şart koşuyorlarmış ki sürücüler motorcuların durumuna empati yapabilsinler diye. Bu gibi talihsiz olayları çözmenin en güzel yolu bence de bu.

savas ozdemir bunu beğendi.
  6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Forum polisleri kusura bakmasın ama hıyarlık işte. Daha ağır birşey diyesim varda susuyorum

savas ozdemir ve Mustafa_Karik bunu beğendi.
  7. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Küfürün adı günah ne diyim

İsmail ve Doğan PARILTI bunu beğendi.
  8. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Salı motosikletle gittim ofise. Saat 17.00 civarı dönüş yolunda, Haramidere'ye inerken, Torium AVM'nn önünde bir olay geldi başıma. Trafik bayağı rahat, ben en sağ şeritte, yaklaşık 10-15 metre mesafeden 70 km/h ile giden aracı aynı hızla takip ediyorum. Arkamdan geldi dayandı bir öküz. 1m mesafe var yok aramızda. sürekli selektör yapıyor. Sağ iki şeritte boş. Hiç bir sıkışıklık yok. Sol elimle "ne yapıyorsun , geç sağdan kardeşim" anlamında işaret yaptım. soluma geçti , camı açtı ve parmağını sallayarak bir şeyler söyledi ( muhtemelen iyi şeyler değil.. ).Bende film koptu ve düştüm peşine. Biliyorum bundan sonrasında hatalıyım ama taştı bende sabır. yaptıklarımı ve saydıklarımı söylemeyeceğim ama it herif durmadı. Kıstırdı kuyruğunu kaçtı. Tekrar söylüyorum; son bölümde hatalıyım ama ben de insanım. Eğer derdini anlayabilsem bu kadar gerilmezdim. Günlerdir düşünüyorum ne yapabilirdim, nereye gidebilirdim, acaba nasıl engelledim arkadaşı diye.. ve düşündükçe tekrar sinirleniyorum.

savas ozdemir bunu beğendi.
  9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Abi vallahi yaptırım uygulatabilecek bir polis vb yoksa birşey olmuyorki. Yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Şunu öğrendim. Sonuçta biz defansif olma durumundayız. Yol veeryim geçsin artis :)

10. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Kusura bakmayın ancak şu konuda hatalisiniz en sol şeritteyken yine o şeritte arkanizdan gelen diğer araçtan daha yavaş iseniz ona yol vermek durumundasınız. Saginizdan geçmesini istemeniz doğru değil. Ayrıca sağ iki şerit boş ise neden onları siz kullanmiyorsunuz. Öndeki aracın sağındaki seride girip aracı geçmek doğru değil. Ancak bulunduğunuz şeridin solundaki araç sizden yavaş ise şerit değiştirmeden aracı geçmeniz mümkündür. Yine de aracın yaptığı da doğru değildir. Çünkü takip mesafesinden fazla yanaşmış ve tehdit etmiş. Sonrasına hicc girmiyorum bile

İsmail ve Mustafa_Karik bunu beğendi.
  11. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha
    En sol şeritte olduğum nerede yazıyor ?

12. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha
    Kusura bakma, sanırım ikimiz de bir şeyleri atlamışız. Yazdığım gibi en sağ şeritteydim, doğal olarak da sol iki şerit boş. Ben orada yanlış yazmışım.

İsmail bunu beğendi.
  13. Mustafa_Karik

Motosiklet:
    Yamaha

14. savas ozdemir

savas ozdemir Yeni Üye

abi simdi herkez polis al plakasini ver polise bide hiz sorunu var bn 80 km ile giderken yanimdan 90 100 km ile bi tirin gecmesi son derece tehlikeli bugun bi arkadasin yzf 750 yi cektim yaklasik 6 km yaktk 4 luleri gidiyoz emniyet seridinden yanimizdan bi tir geciyo eywallah adamin biri arabayla emniyet seridine tersten girmis bide hareket yapiyor napiyonla sen diye arkadas sen napiyon bnm yolumdasinya la tobe la ...

15. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    O zaman yıne hata sende sağları solları karıştırmışsın. Sag ıkı serıt boş dıyorsun geç sagdan dıyorsun. E ben de ne yapayım.. :)

16. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Mustafa abi geçmiş olsun (umarım abi dememde sakınca yoktur.). zaman zaman benimde başıma geliyor benzer olaylar, hele ankara da bu durumdan çok muzdaribim. neyse altımda güçlü makina olunca derhal olay mahallini 3-5 saniyelik bir deparla terk ettim hepsinde de, zaten bu anlamda bana yetişmeleri mümkün değil. sırf bu mesele yüzünden aldığım motosiklet depar atabilsin istiyorum. en güzeli hiç muhatap olmamak. yoksa adam aşağı inse belki hesabını sorucan ama malesef o yürek çoğunda yok ve üzerine bi hamle yapması bize dokunur. ne diyelim allah insanlarımıza akıl fikir versin, giderek milletimiz çıldırıyor malesef...

Mustafa_Karik ve İsmail bunu beğendi.
  17. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Okuz cok trafikte

goksel ozdogru bunu beğendi.
  18. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kesinlikle katılıyorum. Her zaman soğuk kanlı olmakta fayda var. Yani bir insanın böyle kendini bilmezler yüzünden durduk yere başına iş açmasına gerek de yok diye düşünüyorum. Zaten bu kendini bilmezler hep vardı ve olacaklar.

Mustafa_Karik bunu beğendi.