Amatör motor kullanıcısıyım ve motorumdaki sorunlara çözüm bulmakta zorlanıyorum. :(

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Ali Sağıroğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ali Sağıroğlu

Ali Sağıroğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Herkese selamlar
    motosikletimde bi kaç sorunum var. ( Suzuki Tsr 125 / 92 model Cross )

Aşırı derecede performans düşüklügü başlıca sorunlarımdan biri bunun için neler yapılmalı.
    motoru pedalla çalıştırırken bi hayli zorlukla çalıştırıyorum. Bugün çalıştırırken egzozdan paat diye bir ses geldi bunun nedeni ne olabilir.
    Birde motoru çalıştırken pedala bastığım zaman bob bob diye ses cıkarıyor düşününkü denizin içinde suyun altında nefesinizi bıraktıgınızdaki bir ses misali bob bob diye bir ses coğu kişi tahmin edicektir. Motorun sesi egsozun bitiş kısmından cıkmıyor. Egsozun Motora bağlandıgı yerden cıkıyor bunu zaten sesi duyduğunuz anda hissedebilcek kadar rahatsız verici bir ses olduğunu anlıyabilirsiniz aşırı derecede bağırıyor motor normal bi dt'nin sesinden cok daha yüksek derecede..

Sorunlarım bunlar. Amatör biri olduğum için önce sizden bilgi edinmek ve daha sonra bir motosiklet tamircisine gitmek istiyorum. Hiç bilgim olmadan gitmek istemiyorum o yüzden bana yardımcı olurmusunuz.. Sağlıcakla kalın.

2. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Marşa bastığınızda gelen su kabarcıkları sesi eksozun manifot dibinden hava kaçırmasından dolayıdır.Hayati bir önemi yoktur.Conta değiştirilip eksoz boğazındaki civatalar kontrol edilir yalama,yamuk,çatlak,aşırı paslı ise değiştirilir.Ses düzeltilebilir.Motorun ayak marşından çalışmaması konusuna gelince burdan sana binlerce sebep sayabilirim.Belki bi tane buji takar çalışır.(20-30 lira)Belkide motorda kompresör(pistonun hava sıkıştırması) yoktur.Silindirin rektefeye ihtiyacı olabilir(300-400....)Sana tavsiye edebileceğim kendine işçiliğine güvendiğin bir usta bul.Burdan daha başka yardımcı olamıyorum kusura bakmayın.
    Not:Sitemizde renkli karaterle yazı yazmak yasaktır.Bu konuda hassas olunuz.

Ali Sağıroğlu bunu beğendi.
  3. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    teknik destek için arzu edersen menderes ustanın telini vereyim bilgi ve yardım alabilirsin
    Tel : 216 550 72 72

Ali Sağıroğlu bunu beğendi.
  4. Ali Sağıroğlu

Ali Sağıroğlu Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    yardımcı olan herkese tşk